מודעה
אושר סופית: החמרת הענישה על יידוי אבנים  
#1
אושר סופית: החמרת הענישה על יידוי אבנים 


מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק העונשין (תיקון מס' 119), התשע"ה-2015. בקריאה שלישית תמכו בהצעה 69 ו17 התנגדו.


מוצע לקבוע עבירה של הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות על ידי יידוי אבנים או חפצים, שעונשה חמש שנות מאסר. כמו-כן מוצע לקבוע מדרג ענישה לעבירות של יידוי אבנים או חפצים אל עבר רכב בנסיעה.


בדברי ההסבר להצעה נכתב: "החוק המוצע מטרתו לסייע בהתמודדות עם תופעת יידוי האבנים, שהפכה שכיחה בשנים האחרונות ושבשלה מוגשים כ– 1,000 כתבי אישום בשנה. מטבע הדברים, יידוי אבנים או חפצים אחרים על כלי תחבורה במהלך נסיעתם עלול לסכן את היושבים ברכב ואת שאר הנוסעים בכביש.


יו"ר ועדת חוקה ניסן סלומינסקי הציג את ההצעה ואמר: "דוד הרג את גוליית, הפלישתי החזק ביותר באמצעות אבן, במילים אחרות אבן הורגת.


מהדיון בוועדה עלו נתונים קשים מאוד. מאות רבות של תיקים מוגשים לבתי המשפט בעבירות הללו. שליש מתיקי המעצר של פרקליטות מחוז ירושלים עוסקים בתופעה מסוכנת זו של יידוי אבנים. תופעה זו, שמסכנת חיי אדם, וזורעת חרדה בציבור, יש למגר בתקיפות. בתי המשפט נותנים עונשים קלים מאוד ביחס לעונשים שאותם קבע במחוקק גם במקרים החמורים ועל המחוקק להירתם ולסייע לרשויות אכיפת החוק, ולהעביר מסר חד משמעי בעניין זה."


ח"כ ג'מאל זחאלקה: "תארו לעצמכם שהיינו מביאים בפני דיין צדק, מיידי אבנים ואת מי שגרם להם לידות אבנים. את מי השופט היה מכניס לכלא? את זה שהרס את הבית, הפקיע את הקרקע, הרג את האח, או את אותו ילד שזרק אבן? אתם נטפלים לאותו אדם שהגיב לעוולות גדולים, איזו צביעות. מי שהורס בתים מקבל צל"ש אבל אותו ילד שהכעס שלו מוצדק עליו מטילים עונשים. אין צדק בחוק הזה."


ח"כ חנין זועבי: "אנחנו לא מדברים על חוק, אנחנו מדברים על הכיבוש. אם החוק אמור להגן על החלש אז הוא אמור להגן על אותם קורבנות שנהרגים מידי שבוע על ידי החיילים, הוא אמור להגן על אלה שנמצאים תחת האיום והסכנה של הכיבוש, של חייל שרודף בתוך הסמטאות אחרי הנערים הפלשתינים. תתארו לכם חייל עם רובה, מול נער עם אבן קטנה, איזו סימטריה יש פה? איך החייל הזה פגש את הנער? מי נכנס לחייו של מי? אם צריכים להחמיר זה עם הקליע שהורג יום יום. תתחילו לספור את ההרוגים הפלשתינים. חובה של המדוכא לגרש את המדכא."


ח"כ אחמד טיבי: "יש הוראה בצבא שאם מגיעים חיילים אל אזור שיש בו הפגנה של יהודים ואחד המפגינים מתנפל על חיילים, אסור לירות בו כי הוא יהודי. באותן נסיבות כשמדובר בערבים יורים כדי להרוג, לנטרל קורים לזה. יש מקרים שיהודים תקפו קצינים ואפילו לא נעצרו. על אחד מיכם יודע שדינו של פלשתיני גם אם הוא זורק אבן לא קטלנית, דינו למות. הכי מקומם זה ירי בגב."


לאחר דבריו של ח"כ טיבי, סגן יו"ר הכנסת חיליק בר שניהל את הדיון אמר: אתה יכול וזה בסדר לבקר את חיילי צה"ל, רק תזכור שבזכותם אתה יכול לקיים את הדיון הזה פה, כמו שהם שומרים עלי הם שומרים גם עליך, בג'ונגל של המזרח התיכון". הדברים עוררו את חמת זעמם של חברי הכנסת מהרשימה המשותפת וממרצ. ח"כ טיבי אמר: מה ההבדל בין מה שאתה אומר לבין הדברים של ירון מזוז?"   


במהלך הדברים הוציא ח"כ בר את ח"כ זנדברג מהדיון לאחר שנקראה לסדר שלוש פעמים.
הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  ׳כיכר׳ חושף: ר״ע בית שמש אבוטבול החליט סופית - ״אני רץ ומתמודד בפעם הרביעית לראשות הע אורח 0 29 היום, 00:57
תגובה אחרונה: אורח
  ⛴? *הפתגם היומי* ?⛴ ״הרבה אנשים מחזיקים בדעה שגויה לגבי הגורמים לאושר אמיתי. אושר שמואל 0 34 16-11-2017, 14:54
תגובה אחרונה: שמואל
  סופית מי יהיה ראש עיריית בני ברק אורח 2 130 12-11-2017, 01:31
תגובה אחרונה: אורח
  הצלה יו"ש: מחבלים יידו אבנים לעבר אוטובוס כקילומטר צפונית לצומת אברהם חסנו הי"ד ( אל אורח 0 72 15-10-2017, 00:01
תגובה אחרונה: אורח
  רגעי אושר בחיים אצל ספרדי בסדר עולה און ליין 1 255 10-10-2017, 23:49
תגובה אחרונה: אורח
  להלן סיכום האירועים בין השעות 13:00 - 20:00: נרשמו 9 אירועי ידוי אבנים: בואדי פוקין, אורח 0 98 09-10-2017, 20:51
תגובה אחרונה: אורח
  הצלה יו"ש: בנימין: מחבלים יידו אבנים לעבר אוטובוס באזור לובן א- שרקייה צפונית מזרחית אורח 0 97 08-10-2017, 12:57
תגובה אחרונה: אורח
  ניסיון הצתה 500 מ דרום מזרחית לבית חגי וחסם אבנים על ציר ביטחון. אורח 0 140 26-09-2017, 20:36
תגובה אחרונה: אורח
Star .הצלה יו"ש: עציון: ערבים יידו אבנים לעבר כביש גוש עציון חברון סמוך למ.פ אל ערוב אורח 1 147 26-09-2017, 18:52
תגובה אחרונה: אורח
  הצלה יו"ש: בנימין: עדכון : מחבלים יידו אבנים לעבר רכבים בסינג'יל צפונית מזרחית לרמא אורח 0 148 28-08-2017, 22:22
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..