מודעה
איך למנוע התכווצויות שרירים בזמן אימון גופני
#1
איך למנוע התכווצויות שרירים בזמן אימון גופני
מחקרים חדשים מוכיחים כי פעילות שנפתחת בקצב גבוה מדי פוגעת במערכת העצבים. הפיתרון פשוט למדי ויעיל באופן מפתיע

גרטשן ריינולדס, ניו יורק טיימס
20:02 עודכן ב- 15:07

רבים מאתנו שמתאמנים באופן קבוע שמעו כי הזעה והתייבשות הן בין הסיבות העיקריות להתכווצויות שרירים. ואולם, ממצאים מדעיים עדכניים טוענים אחרת. במחקר מ-2013, דימו החוקרים התכווצויות בבהונות כף הרגל על ידי גירוי חשמלי חלש ורפטטיבי. לאחר מכן נשלחו הנבדקים – ששתו כמות מים נכבדה – לאימון באורך מספר שעות ולמנוחה בחדר מחומם, עד שהזיעו בצורה ניכרת.

אם התייבשות אכן מעודדת התכווצויות, הניחו החוקרים, הרי שמספר נמוך של זעזועים נדרש כדי לגרום לעיוות בשריר. להפתעתם, נדרשה אותה כמות של שוקים חשמליים כמו לפני תחילת הניסוי. איבוד נוזלים, הסיקו, לא העלה את רגישות רגלי הנבדקים.

מנגד, ראיות אחרות מצביעות על כך שהתכווצויות עלולות להתרחש בשל גירוי יתר של העצבים, דבר הנובע ככל הנראה כתוצאה מתשישות. מספר מחקרים על אודות טריאתלטים ורצי אולטרה מרתון מלמדים כי ספורטאים שסבלו מהתכווצויות נטו להתחיל את האימון בקצב גבוה מן הרגיל ולעודד בכך עומס יתר על השרירים. לרובם היתה גם היסטוריה של התכווצויות, תופעה בעלת סיכויי הישנות גבוהים.

למרבה המזל, קיים טיפול זמין ופשוט. "יש למתוח את השריר הפגוע", מסביר קווין מילר, מדען באוניברסיטת מרכז מישיגן, שהשתתף בכתיבת המחקר מ-2013. לדבריו, למתיחות יש השפעה מהירה ואפקטיבית על מערכת העצבים הקשורה לשריר הדואב.

כמה מן הספורטאים אף דיברו בשבחם של מי מלפפונים חמוצים, שלטענת רבים לגימה-שתיים מהם משככת כאבי שרירים. ד"ר מילר לא מכחיש זאת, אך מציין כי מתיחות יעילות פי כמה.

על מנת למנוע מקרי התכווצויות, הוא מציע לנהל יומן אימונים שבו יתועדו משך הפעילות, העצימות, טיב השינה בלילה הקודם, התנאים הסביבתיים וכמובן – כמות ההתכווצויות. כך יהיה אפשר לזהות תבניות בעייתיות, ולשים את האצבע על הגורם שדורש שינוי.

נוסף על כך, ממליצים החוקרים להיוועץ ברופא ספורט כדי לחזק את השריר החלש. תרגילים שכאלה עשויים להפחית במידת ניכרת את הגירוי העצבי וכפועל יוצא, גם למנוע התכווצויות עתידיות

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.
משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };