מודעה
"אינתיפאדה תרבותית": שרידי היהדות בהר הבית נמצאים בסכנה .
#1
Shocked 
"אינתיפאדה תרבותית": שרידי היהדות בהר הבית נמצאים בסכנה

לפני 16 שנים החלו הפלסטינים בחפירות במתחם הר הבית שפגעו קשות בשרידים של ההיסטוריה היהודית במקום. בזמן שהעבודות נמשכות מתחת לאפה של המדינה ללא שום היתר, מזהירים ארכיאולוגים מפני "חורבן תרבותי של ממש" ודורשים מהרשויות להתערב: "ניסיון להחריב כל מה שאיננו אסלאמי"
אלון בן דוד | עודכן 20:49 10/07/2015


פעם אחת בלבד במשך 48 השנים האחרונות התנוסס דגל ישראל על הר הבית. מאז, עומדת המדינה נבוכה ומסויגת מול מה שמסתמן מצד אחד כהרס התרבות היהודית, אבל מהווה גם חבית אבק שריפה שאיש אינו רוצה להדליק. בינתיים, הרחק מעיני הרשויות, מזהירים ארכיאולוגים מפני סכנה של ממש הנשקפת לשרידי התרבות היהודית על ההר כתוצאה מעבודות מוסלמיות יומיומיות שמתבצעות על ההר ופוגעות בעתיקות.


התופעה החלה לפני 16 שנים, אז פתחו הפלסטינים בחפירות במתחם שהסבו נזק רב לשרידים היהודיים במקום. מאז, פועלים שם אנשי "הוועד למניעת הרס העתיקות בהר הבית" מדי יום בניסיון לחלץ את ההיסטוריה מתוך העפר המוצא מההר. בשקדנות וביסודיות הם מחברים את שברי ההיסטוריה, ובמקביל מבכים את אוזלת היד מול מה שהם מגדירים בפה מלא - "אינתיפאדה תרבותית".
 
"אנחנו עובדים על עפר שמוצא מההר באופן בלתי חוקי, כתוצאה מחפירה ברברית ואלימה שנעשתה כאן ב-1999", מסביר הארכיאולוג גבי ברקאי, מנהל פרויקט סינון העפר. לדבריו, לא עובר שם יום ללא גילוי של מטבעות וממצאים ארכיאולוגיים אחרים מההר. אריה (לייבו) לבנה, חבר הוועד, משתמש במילים קשות יותר. "זו שערוריה ארכיאולוגית מהמעלה הראשונה", הוא מאשים. "כמו פשע מתמשך".
 


הטרקטורים בהר הבית. "שערוריה מהמעלה הראשונה" חדשות 10
"בהר הבית אין ריבונות ישראלית ומעולם לא הייתה", מודה פרופ' משה עמירב, לשעבר ראש צוות המו"מ בנושא ירושלים בקמפ דיוויד. "ממשלת ישראל בעצמה כבר מכירה בכך שאין לה שם ריבונות". בסיור שקיים שם השבוע צוות "שישי", בליווי התחקירן נדב גליק, ניכר כי העבודות נמשכות - ללא שום היתר, אישור או פיקוח. הטרקטורים נמצאים במתחם ההר באופן קבוע, ובמשטרה מעדיפים להעלים עין בטענה שנועדו להעביר חפצים כבדים.
 
אל מול מי שטוענים כי לא מדובר במעשים מכוונים, ניצבת ההשוואה של ברקאי למעשי זוועות המוכרים לכולנו ממקומות אחרים במזרח התיכון. "מה שקורה שם משותף למי שפוצצו את פסלי בודהה באפגניסטן, את שרידי העיר נמרוד ולמה שנעשה היום בתדמור בסוריה. הכל חלק מאותה מלחמה תרבותית נגד כל מה שאינו אסאלמי", הוא מצהיר בביטחון.
 


ישראל לא רוצה, וכנראה לא מסוגלת, לאכוף את הריבונות על ההר חדשות 10
בין אם מדובר באינתיפאדה תרבותית בסגנון דאע"ש או בחוסר זהירות, הדבר החמור ביותר בעניין הוא שמדינת ישראל כלל אינה מודעת להתרחשויות הללו, איננה מפקחת ובוודאי לא אוכפת את החוק, בזמן שאנשי הווקף פועלים כרצונם. אחרי 48 שנים - נדמה כי ישראל לא רוצה, וכנראה גם לא מסוגלת, לפקח על מה שקורה בהר הבית.
ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה לתחקיר כי "כלל הפיקוח על העבודות בהר הבית מתבצע ע"י רשות העתיקות בתיאום עם משטרת ישראל".
 
ברשות העתיקות אמרו: "טרקטורים נמצאים בהר הבית בהסדר עם המשטרה. המצאותם במקום מתבקשת לצרכי תחזוקה שוטפים. רשות העתיקות עושה ככל יכולתה לפקח על העבודה במקום. החלפת השטיחים נודעה לרשות העתיקות תוך כדי עבודה, ומשלב זה העבודות נעשו בפיקוח. למיטב ידיעתנו לא נגרם נזק לעתיקות בתהליך זה. לא ידוע לנו על נזק שנגרם לעתיקות בתקופה האחרונה.
 
ואילו האו"ם מצדו, באופן לא ממש מפתיע, בחר השבוע לגנות את ישראל ולהאשים דווקא אותה בחפירות ארכיאולוגיות שמסכנות את העתיקות באזור הר הבית.

הגב
#2
איזה מוזר שזה לא מעניין אף אחד


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  *מקיף: תולדות חייו מ'עץ חיים' ועד 'בני תורה'* *היהדות החרדית כואבת הערב עם היוודע הב אורח 0 25 25-02-2018, 00:53
תגובה אחרונה: אורח
  ח"כ ישראל אייכלר: היהדות החרדית בארץ ובגולה מתאבלת על שריד דור דעה ענק מארזי הלבנון א אורח 0 37 24-02-2018, 23:34
תגובה אחרונה: אורח
  *בוטל מעצר הבית ליהודים שהותקפו בעיר העתיקה* ארגון חוננו : *בוטל מעצר הבית ליהודים אורח 0 56 21-02-2018, 00:25
תגובה אחרונה: אורח
  ׳כאן 11׳: המגעים להסדר עד מדינה עם שלמה פילבר: כל הצדדים הנוגעים לתיק נמצאים ביחידת אורח 0 62 21-02-2018, 00:16
תגובה אחרונה: אורח
  *"ילדי משפחת שבח לראש הממשלה: אשר את חוות גלעד. שלא נצטרך לפחד שיפרקו לנו את הבית"* אורח 0 21 23-01-2018, 21:56
תגובה אחרונה: אורח
  ?☄ *הפתגם היומי* ☄? ״הדבר החשוב בעולם איננו היכן אנו נמצאים, אלא באיזה כיוון אנחנו אורח 0 73 12-01-2018, 00:18
תגובה אחרונה: אורח
  לגבי ביתר עילית הרב שך אדם שעישן סגריה בתוך הבית ללא נפגעים/לכודים אורח 0 149 11-12-2017, 23:42
תגובה אחרונה: אורח
  גואטה ב'עובדה': עד גיל 11 לא למדתי כלום, הייתי הגרוע של הבית ספר, ההורים שלי לא ידעו און ליין 1 51 17-11-2017, 01:56
תגובה אחרונה: אורח
  דו"ח ה-OECD: כ-50% מהישראלים נמצאים בעודף משקל, 17% במשקל יתר. אורח 0 45 12-11-2017, 19:35
תגובה אחרונה: אורח
Star סיפור שקרה היום אני וחברים נמצאים כרגע על נהר הירדן הקמנו שם זולה לכמה ימים וזה ממוקם און ליין 0 236 17-08-2017, 00:50
תגובה אחרונה: און לייןמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };