מודעה
גולן טלקום כל מה שמעניין
#1
גולן טלקום


[/url][url=https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%9F_%D7%98%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%9D#p-search]
חברת גולן טלקום בע"מ[Image: 200px-GolanTelecom.svg.png]
סוג
חברה בת
מייסדים
מיכאל גולן
שנת הקמה
2010
חברת אם
אלקטרה צריכה
משרד ראשי
תל אביב
שליטה בחברה
אלקו החזקות
בעלות
אלקו החזקות
ענפי תעשייה
תקשורת
מוצרים עיקריים
שרותי תקשורת סלולרית
אנשי מפתח
יו״ר גיל שרון
עובדים
200[1]
www.golantelecom.co.il

גולן טלקום היא חברת תקשורת סלולרית שזכתה ביולי 2011 במכרז להפעלת רשת דור 3 נוספת בישראל, וזו פועלת החל משנת 2012[2]. החברה היא אחת מן החברות שהביאו להגברת התחרות בשוק התקשורת הסלולרית בישראל והורדת המחירים בו, וזאת בשל מדיניות המחירים שבה נקטה החברה עם תחילת פעילותה[3].

תוכן עניינים
  [הסתרה


היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]
הקמה[עריכת קוד מקור | עריכה]
החברה הוקמה על ידי מיכאל גולן, איש עסקים שעלה לישראל מצרפת בשנת 2007, ושותפים לו איל התקשורת הצרפתי קסבייה ניאל והאחים הצרפתים-יהודים פטריק וג'רארד פריינטה (Pariente), מייסדי רשת האופנה "נאף נאף". החברה השיקה את שירותיה במאי 2012, תחת הסיסמה "מספיק להיות פראיירים", כאשר המודל העסקי שלה מבוסס בעיקרו על תמחור חודשי נמוך וקבוע במקום תמחור לפי דקות שיחה. המודל פותח ויושם קודם לכן בתחום הטלפונים הקוויים בצרפת על ידי ניאל. החברה שהקים ניאל, Iliad בעלת המותג FREE, הציעה שירותי טלפון קווי תמורת 500 אחוז מהמחיר המקובל בשוק, הפכה לאבן דרך בתעשיית התקשורת במדינה וגרמה ליתר החברות להתיישר על פיה. ניאל הציע לגולן לגשת למכרז, במהלך עבודתם המשותפת בהבראת העיתון הצרפתי "לה מונד", הנמצא בשליטתו של ניאל.
מכרז[עריכת קוד מקור | עריכה]
הקבוצה התמודדה בפברואר 2011 במכרז על קבלת רישיון להיות מפעילה סלולרית חדשה בישראל, שעליו הודיע שר התקשורת משה כחלון בספטמבר 2010[4]. הקבוצה לא הצליחה לזכות ברישיון במהלך המכרז, אולם, לאחר שהקבוצות "מרתון" של חזי בצלאל ו"סלקט" של מייקל גלפנד כשלו בהעמדת הערבויות שאליהן התחייבו במכרז, הייתה "גולן טלקום" הבאה בתור. היא הצליחה להעמיד את הערבות אליה התחייבה ביולי2011, והחלה להקים את הרשת שלה[5][6].
לפני המכרז, בינואר 2011, הוגשה נגד קבוצת "גולן טלקום" תביעה[7] על ידי חברת "מירס", בבעלותו של פטריק דרהי, שביקשה להוציא צו מניעה למניעת השתתפותם של מיכאל גולן ואורן מוסט, נשיא "גולן טלקום", במכרז התדרים הסלולריים. העילה לתביעה הייתה כי גולן שימש בעבר יועץ למנכ"ל "הוט" והיה מעורב עם מוסט בענייני "מירס". בפברואר 2011 נדחתה התביעה בבית המשפט[8].
השקה[עריכת קוד מקור | עריכה]
השקת שירותי החברה הייתה הגורם המשמעותי ביותר בתהליך של הורדת מחירים דרמטית שהתחוללה בשוק התקשורת הסלולרית בישראל. החברה הציגה את המבצעים הזולים ביותר בשוק וחייבה את מתחריה ליישר קו. בשל כך, זכתה לעתים קרובות ליחס מקל משרי התקשורת באשר להתחיבויותיה להשקעה ברשת עצמאית, מה שאפשר לה לשמור על מחירים נמוכים במיוחד ולעתים לא ריאליים.[9]
החברה היא המפעילה החמישית שנכנסה לשוק התקשורת הסלולרית בישראל, לאחר שפלאפוןסלקוםפרטנר תקשורת ומירס כבר פעלו בו מספר שנים. החברה קיבלה את הקידומת 058.
נשיא החברה הוא אורן מוסט, ממקימי רשת סלקום. מיכאל גולן הוא בעל השליטה בקבוצה, שמחזיק ב-50% מהמניות שלה[5].
מכירת החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]
בשנת 2015 פירקה החברה בניגוד לתנאי הרישיון את האנטנות שהתקינה והחלה לפעול כמפעילה וירטואלית העושה שימוש בתשתיות של חברת סלקום. צעד זה והעובדה שהחברה לא מצליחה לאשר הסכם איחוד רשתות עם סלקום מול משרד התקשורת, העמידו בסימן שאלה את המשך פעילותה של החברה, ובאוגוסט 2015 הודיעה החברה שהיא עומדת למכירה. בנובמבר 2015 הודיעה סלקום שהיא מעוניינת לרכוש את החברה תמורת 1.17 מיליארד שקלים חדשים, ותישא בכל חובותיה כלפי הלקוחות.[10] ב-12 באפריל 20166 רשות ההגבלים העסקיים דחתה רשמית את עסקת המיזוג בין החברות בטענה לכך שהמיזוג יפגע בתחרות ויוביל לעליית מחירים.[11] משמעות הדחייה של המיזוג היא שגולן טלקום תצטרך להגיע להסכם חדש על איחוד רשתות עם אחת מחברות הסלולר הקיימות, לשנות את רישיונה לחברה וירטואלית, למצוא רוכש חדש או  ללכת לפשיטת רגל בבית המשפט.
ב-9 ביוני 2016 פורסם כי גולן טלקום חתמה על הסכם עם חברת הוט מובייל[12] לפיו תשלם כ-150 מיליון שקלים בשנה עבור אירוח ברשת הוט מובייל שלה הסכם נדידה עם חברת פרטנר. בנוסף, לפי הדיווח של הוט מובייל לבורסה, הוט מובייל תסייע לגולן באמצעות התקשרות עם חברה בבעלות של בעל השליטה שלה פטריק דרהי במתן קו אשראי לתשלום החוב שלה לסלקום העומד על 6000 מיליון שקלים. משמעות המהלך, אם יאושר על ידי משרד התקשורת, שגולן טלקום תוכל להמשיך להתקיים כחברה עצמאית ולא תיגרר לפשיטת רגל. המהלך מנוגד לתנאי הרישיון של גולן שכן בכך היא תהפוך למפעיל וירטואלי (mvno) והערכות גורמים בשוק התקשורת היא שהוא צפוי להידחות על ידי הרגולטור. סלקום, שהופתעה מהדיווחים על חתימת ההסכם של גולן עם הוט מובייל תוך כדי המשא והמתן עמה על המשך שיתוף הפעולה ביניהן ולמרות שלפי הסכם הנדידה בין החברות גולן רוכשת מסלקום שירותי נדידה בבלעדיות בתמורה להנחות כספיות, צפויה לדרוש ממנה את תשלום החוב באופן מיידי בתוספת החזר הנחות לפי ההסכם ביניהן שמגיע לכ-300 מיליון ש"ח נוספים[13][14]‬.
בנובמבר 2016 הגישה סלקום בקשה לפירוק החברה בשל החובות הנאמדים ביותר מ-600 מיליון ש"ח.[15]
בינואר 2017 נחתם הסכם לרכישה אפשרית של גולן טלקום על ידי חברת אלקטרה צריכה תמורת 350 מיליון ש"ח. באפריל 2017 הושלמה הרכישה.[16]
מספר מנויים[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • []2012:
  • []באוגוסט פרסם נתוני משרד התקשורת נויידו 50,000 מספרים סלולריים אל החברה.
   [
   ]בנובמבר אותה שנה פרסמה החברה כי 150,000 לקוחות הצטרפו אליה[17]
  []2013:
  • []בחודש דצמבר, כשנה וחצי אחרי הקמתה, פורסם כי לחברה 370 אלף מנויים[18].
  []2014:
  • []במרץ הודיע משרד התקשורת כי החזיר לחברה חלק מן הערבות בסך 350 מיליון ש"ח שהפקידה, משום שחצתה את רף ה-7% נתח שוק שהוצב לה ברישיון (הגיעה ל-7.8%), ואילו 80 מיליון ש"ח מהעירבון נותרו על-מנת להבטיח את המשך עמידתה בתנאים (כגון: המשך פריסת הרשת הסלולרית ברחבי הארץ)[19].
   []ביוני פורסם כי גולן טלקום עברה את רף 500,000 מנויים[20].
  [
  ]2015:
  • []ב-12 בינואר דווח כי לגולן טלקום "יותר מ-615 אלף לקוחות חדשים עם 12% נתח שוק, והיא מובילה בראש טבלת הניידים החודשית מדצמבר 2012 ועד היום"[21].
   [
   ]בתחילת חודש נובמבר נחתם הסכם לרכישה אפשרית של גולן טלקום ע״י חברת סלקום. בעקבות הפרסומים בתקשורת על התוכנית לעסקה עם סלקום ועל הסיכויים הנמוכים שתאושר על ידי הרגולטורים מנויים רבים נטשו את החברה. במאמץ לעצור את הנטישה השיקה גולן תוכנית מוזלת במיוחד עם מחיר קבוע לשנתיים[22].
  []2016:
  • []באפריל הודיעה רשות ההגבלים העסקיים על התנגדותה לרכישת גולן טלקום על ידי סלקום[23]. בעקבות הפרסומים מעל 14 אלף מנויים נטשו את החברה בחודש זה[24]

שירות וטכנולוגיה[עריכת קוד מקור | עריכה]
גולן טלקום מנהלת את כל פעילותה באמצעות אתר האינטרנט, ומוקד שירות לקוחות טלפוני עם כ–200 נציגים. החברה משתפת פעולה עם רשת באג (BUG) ורשת בסט מובייל, דרכן יכולים הלקוחות לרכוש קווים  ולקבל שירות.
בתנאי המכרז חויבה גולן טלקום לבנות תשתית עצמאית של אתרי קליטה סלולריים בכל רחבי ישראל בתוך 7 שנים, ולהגיע ללפריסה של 40% ממדינת ישראל בסוף 2014. עד לאוקטובר 2013 הציבה החברה כ-700אנטנות סלולריות בטכנולוגיית HSPA+ בתדר UMTS 2100 Mhz, רובם במרכז הארץ, ולכיסוי שאר הרשת השתמשה בתשתית של חברת סלקום ושל חברת פרטנר.[25] עם זאת, באמצע שנת 20144 חתמה גולן טלקום על הסכם לרשת משותפת מלאה עם סלקום למשך כ-6 שנים, והחלה בהדרגה להסיר את האנטנות שכבר התקינה.[26]. בחודש מאי 2015 ירד מספר האנטנות הפעילות ל־95.[27] מהלך זה חסך לגולן טלקום את  ההשקעה ברשת עצמאית בעלות עשרות מיליוני שקלים, אך נגד את תנאי הרישיון ובשל כך סירב משרד התקשורת לאשר את הסכם השותפות עם סלקום.
בעקבות הסירוב הודיעה גולן טלקום כי היא בוחנת אפשרות לצאת משוק הסלולר, הודעה שנתפסה על ידי משקיפים כצעד שנועד ללחוץ על משרד התקשורת שיחשוש מפגיעה בחברה שמילאה תפקיד משמעותי בהוזלת מחירי הסלולר בישראל. בחברה טענו כי הם עומדים בתנאי הרישיון וכי אינם מבינים מדוע משרד התקשורת צריך להתערב בהסכם בין שני צדדים מסחריים.[28]
תוכניות החברה כפי שפורסמו[עריכת קוד מקור | עריכה]
במהלך 2015 פורסם שבכוונת החברה לשווק שירותי טלוויזיה, אינטרנט וטלפוניה על בסיס תשתית בזק [29] [30] [31] ובהמשך על כוונה לספק שירותים דרך מיזם הסיבים של חברת Unlimited[32].
ראו גם

הגב
#2
מיכאל גולן
מיכאל גולן
אין תמונה חופשית
מדינה צרפת עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך לידה 1978 (בן 39 בערך)
מקום לידה פריז
מקום מגורים ישראל
מקצוע איש עסקים
תפקיד מנכ"ל חברת גולן טלקום
בת זוג דבורה וייל
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית
מיכאל גולן (נולד ב-1978) הוא איש עסקים ישראלי-צרפתי, מנכ"ל חברת התקשורת "גולן טלקום".

תוכן עניינים [הסתרה]
1 קורות חייו
2 ראו גם
3 קישורים חיצוניים
4 הערות שוליים
קורות חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]
נולד כמיכאל בוכובזה (בצרפתית: Michaël Boukobza) בפריז בשנת 1978 להורים יהודים שהיגרו לצרפת מתוניסיה בגיל 15. בהכשרתו האקדמית הוא בעל תואר שני בניהול וכלכלה הן מאוניברסיטת דופין (Dauphine) והן מאוניברסיטת ESCP Europe בפריז.[1]

את הקריירה המקצועית החל בתפקיד בנקאי השקעות בבנק רוטשילד בפריז, ובהמשך עבר לבנק מורגן סטנלי בלונדון. בינואר 2000 החל לעבוד תחת איל התקשורת הצרפתי קסבייה ניאל, כסמנכ"ל הכספים בחברה Iliad שהקים ניאל, בעלת מותג התקשורת Free. גולן התקדם בחברה, מונה לתפקיד מנהל פעילות, וב-2002 החל לכהן בה כמנכ"ל. החברה עסקה בשיווק חבילות תקשורת מסוג "טריפל" (טלפון, אינטרנט וטלוויזיה רב-ערוצית), ובתקופת ניהולו של גולן, גדל היקף מכירותיה מ-20 מיליון יורו ל-1.2 מיליארד יורו.[1][2]

ב-2007 החליט לעלות לישראל ממניעים ציוניים,[2] ועברת את שם משפחתו ל"גולן". לאחר עלייתו החל להשקיע בחקלאות בדרום רמת הגולן. כמו כן, עם בואו לישראל, פנה אליו איש העסקים הצרפתי פטריק דרהי, והפך אותו לנציגו בישראל. במשך שנתיים למד גולן את שוק התקשורת בישראל, והכין את הקרקע לרכישת חברת "HOT" בידי דרהי. עם הרכישה מונה לנציגו של דרהי בדירקטוריון החברה, ובהמשך אף מונה בה לתפקיד יועץ למנכ"ל. בסופו של דבר התפטר מ"הוט", וחזר לעבוד עם ניאל, תחילה כאחראי על רפורמה בעיתון "לה מונד" שרכש ניאל.[2]

ב-2010 הקים יחד עם ניאל את קבוצת התקשורת "גולן טלקום". החברה זכתה ביולי 2011 ברישיון להיות המפעילה הסלולרית החמישית בישראל, לאחר מכרז התדרים הסלולריים שיזם משרד התקשורת. גולן הוא בעל השליטה בקבוצה, שמחזיק ב-50% מהמניות שלה.[2] לאור כך שגולן היה מעורב בענייני חברת "מירס", בבעלותו של דרהי, ביקשה חברת "מירס" שהשתתפה אף היא במכרז, בינואר 2011,[3] להוציא צו מניעה למניעת השתתפותו של מיכאל גולן במכרז התדרים הסלולריים, אך תביעה זו נדחתה בבית המשפט בפברואר 2011.[4]

בשנת 2011 נישא בישראל לדבורה וייל, היורשת של בית האופנה "וייל".

בנובמבר 2015, הודיע שהוא מוכר את גולן טלקום לחברת סלקום תמורת 1.17 מיליארד שקלים חדשים. ב-12 באפריל 2016 רשות ההגבלים העסקיים דחתה רשמית את עסקת המיזוג בין החברות בטענה לכך שהמיזוג יפגע בתחרות ויוביל לעליית מחירים.

הגב
#3
חבילות סלולר

[Image: actions.jpg]
מבצעי גולן טלקום
חבילות סלולר "הכל כלול". ובנוסף, חבילות הכוללות שיחות מחו"ל

[Image: golan-telecom.png]

גולן טלקום ‏- ‏ללא הגבלה 6 ג'יגה (קרא תגובות)
חבילות סלולר: ללא הגבלה, מבצעים מובילים, 5-9 ג'יגה
דקות והודעות ללא הגבלה
6 ג'יגה גלישה
מבצע קו שני ועד חמישה קווים ב-19 ש"ח לחודש.
מחיר לשנתיים!
קרא עוד
28.00 ש"ח
לנציג גולן טלקום

[Image: golan-telecom.png]


גולן טלקום ‏- ‏ללא הגבלה 15 ג'יגה (קרא תגובות)
חבילות סלולר: ללא הגבלה, 10 ג'יגה ומעלה כולל גם: שיחות לחו"ל
דקות והודעות ללא הגבלה
גלישה עד 15 ג'יגה
שיחות לחו"ל ללא הגבלה ל-56 מדינות
מבצע קו שני ועד חמישה קווים ב-29 ש"ח לחודש.
קרא עוד
39.00 ש"ח
לנציג גולן טלקום

[Image: golan-telecom.png]


גולן טלקום ‏- ‏ללא הגבלה 20 ג'יגה (קרא תגובות)
חבילות סלולר: ללא הגבלה, 10 ג'יגה ומעלה כולל גם: שיחות לחו"ל
ללא הגבלה בארץ, לחו"ל ומחול:
דקות והודעות ללא הגבלה
גלישה עד 20 ג'יגה
שיחות לחו"ל ללא הגבלה ל-56 מדינות
כולל 100 דקות שיחה לירדן ולרשתות פלסטינאיות
שיחות והודעות מחו"ל ללא הגבלה למדינות בהן ניתן השירות לניצול עד 45 יום בשנה
כולל שירות "המספר הבינלאומי שלי"
קרא עוד
99.00 ש"ח
לנציג גולן טלקום

הגב
#4
מבצע 6GB
 • [] שיחות

  [
  ]SMS

  [
  ]גלישה בנפח 6GB 

  []2 אגורות להודעה MMS

  [
  ]תנאי החבילה (מחירה וסל שירותיה) מוגבלים בזמן.
  28 ש"ח (כולל מע"מ) לחודש ל-24 חודשים ראשונים.
  לאחר מכן בעלי החבילה יעברו אוטומטית לחבילת "Golan Telecom" (הכל כלול) בעלות של 999 ש"ח לחודש


  []לא כולל שיחות למספרי פרימיום

  [
  ]דמי טיפול: 49 ₪  

   

*SMS לנייד בלבד
 ניתן להרשם לחבילה עד ה- 27.04.2017 בשעה 12:00 הפעלת ה- SIM עד ולא יאוחר מיום 11.05.17 בשעה 12:00. באיקטוב הסים לאחר ה- 11.05.17 עלות הקו תהיה במחיר החודשי המלא של חבילת גולן טלקום הכל כלול גם בחו"ל ב- 99 ₪ לחודש.

הגב
#5
https://www.golantelecom.co.il/web/regis...AokN8P8HAQ

הגב
#6
6GB "הכל כלול"

28  לחודש כולל מע"מ
קו שני ב-19 ש"ח לחודש!
בחר
 • [] שיחות

  [
  ]SMS

  [
  ]גלישה בנפח 6GB 

  []2 אגורות להודעה MMS

  [
  ]המחיר ללא שינוי למשך שנתיים!המחיר ללא שינוי למשך שנתיים!

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  כל מה שמעניין על מי עדן צופה 5 285 05-04-2017, 01:05
תגובה אחרונה: צופהמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
  Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };