מודעה
גורם צבאי: "המח"ט פעל בצורה טובה, היה בסכנת חיים"
#1
גורם צבאי: "המח"ט פעל בצורה טובה, היה בסכנת חיים"

בצה"ל מגבים את אל"מ ישראל שומר, שירה למוות בפלסטיני שיידה סלעים לעבר הג'יפ שבו ישב. "עוד פגיעה אחת הייתה גורמת לנהג לאבד שליטה ולהתהפך". מתחקיר ראשוני עלה כי שלושה פלסטינים ארבו לרכב שבו ישבו המח"ט ו-3 חיילים
יוחאי עופר | 3/7/2015 12:01

תגיות: מח"ט בנימין,פלסטיני,מחסום קלנדיה
בצה"ל מגבים את אל"מ ישראל שומר, מח"ט בנימין, שירה הבוקר (יום ו') בפלסטיני שיידה לעבר רכבו אבנים וסלעים. לדברי גורם צבאי בפיקוד מרכז: "המח"ט פעל בצורה טובה והיה בסכנת חיים ממשית", הבהיר הגורם. "אפשר ללמוד מהאבנים שיודו והפגיעות ברכב שהכוח חשש לחייו ומספיקה עוד פגיעה אחת ברכב כדי לפגוע בנהג או לגרום לו לאבד שליטה ולהתהפך", הדגיש עוד.

עוד כותרות ב-nrg:
- הרב סדן: "ישראל השלימה עם רצח של יהודים"
- יפונו חוות בודדים בנגב: 'השתמשו בנו וזרקו"
כל התכנים הכי מעניינים - בעמוד הפייסבוק שלנו

מתחקיר ראשוני עולה כי שלושה פלסטינים יידו סלעים לעבר הג'יפ שבו ישבו המח"ט ושלושה חיילים נוספים ומהירי שביצע הכוח נפגע אחד הפלסטינים בראשו ומת. 

[Image: 019.jpg]
''פעל בצורה טובה''. מח''ט בנימין צילום: מרים צחי
[Image: 010.jpg] ''היה בסכנת חיים''. רכבו של מח''ט בנימין סמוך למסום קלנדיה צילום: דובר צה''ל
[Image: 013.jpg] כאשר ניסה להסתנן לתפילת יום השישי. הפלסטיני שנהרג  

שר החינוך, נפתלי בנט, התייחס להתנהלות הקצין הבכיר. בפוסט שפרסם בפייסבוק שכותרתו: "הקם להורגך, השכם להורגו", הסביר השר כי הוא תומך במעשיו של הקצין הבכיר. "אני מגבה באופן מוחלט את מפקד חטיבת בנימין שפעל מול מחבל על מנת להגן על חיי חייליו וחייו שלו".

ראש המועצה האזורית "הר חברון", יוחאי דמרי, הגיב גם כן לאירוע שבו נהרג הפלסטיני. "אדם היוצא בבוקר עם בלוקים אבנים או בקבוקי תבערה ומשליך אותם על אנשים אחרים הוא רוצח בפוטנציה", אמר דמרי. "נכון פעל המח"ט שהרג את המחבל ויש לתת על כך גיבוי מלא מכל קצות הקשת הפוליטית. אם תהיה על כך הסכמה רחבה ירדו דרמטית פיגועי האבנים ובקבוקי תבערה. כל סלחנות לתופעה זו תעודד את אותם מחבלים להמשיך".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון בפועל,  אמר כי "רק לפני כמה חודשים קברנו את אדל ביטון שנרצחה על ידי אותם מידי האבנים. מח"ט בנימין פעל באופן המתבקש מול אויב המבקש להרוג. אני קורא לשר הביטחון ולראש הממשלה לגבות את פעולת המח"ט לאלתר, ולהחזיר את תחושת הביטחון לתושבים".

האירוע התרחש מוקדם יותר הבוקר כשמח"ט בנימין ירה בפלסטיני, לאחר שנקלע למארב בעת שנסע באזור א-רם בדרכו למחסום קלנדיה. על פי דיווחים פלסטיניים, אחד ממידי האבנים נפצע מהירי, פונה לבי"ח ברמאללה לקבלת טיפול רפואי ומת מפצעיו

הגב
#2
בנט: "מגבה את מפקד החטיבה"
יושב ראש הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט שיבח את התנהלותו של מפקד חטיבת בנימין, אל"מ ישראל שומר, שחיסל מחבל שיידה אבנים על רכבו."אני מגבה באופן מוחלט את מפקד חטיבת בנימין שפעל מול מחבל על מנת להגן על חיי חייליו וחייו שלו".

הגב
#3
העוזר הפרלמנטרי של ח''כ דב חנין: ''לכלוא את המח''ט שהגיב בירי לעבר זורק האבנים''

נוסע לו מח"ט שומרון הבוקר בג'יפ צבאי ליד רמאללה, בלב שטח פלסטיני כבוש, ומגיעים נערים וזורקים אבנים על הג'יפ.


אז יוצא המח"ט בכבודו ובעצמו (שהיה מלווה בכמה אנשי צוות בג'יפ, כולם עם רובים) ויורה למוות בנער בן 17. ומה קורה למח"ט? מפוטר? הולך לכלא? לא. חס וחלילה. הוא מקבל גיבוי מלא מהצבא.


אז נראה לי שצריך לעשות פה סדר: התנגדות ומחאה היא זכות של עם כבוש, אפילו חובה. בדברי ימי ההיסטוריה, כל ההיסטוריה, לא היה עם אחד שלא התנגד לכובשיו ומחרביו, שלא בחר באמצעיו שלו להתנגד, למחות, לדרוש חופש. זה רק טבעי וזה בסופו של דבר גם צודק.


אז נכון, מאבק צודק חייב גם אמצעים צודקים - אבל יש כאן מישהו אחד שחושב שיש מקום להשוות נערים חסרי מדינה, זכויות וחופש לחיילים עם רובים שמפטרלים בלב כפרים לא שלהם, בין אוכלוסיה אזרחית? והנה הפאנצ': לירות אש חיה ולהרוג נערים - גם אם נקטו במאבק עממי שלא מקובל על הצבא (והרי שום סוג של מאבק לא מקובל באמת על הצבא והממשלה שיורים ומפזרים גם הפגנות בלתי אלימות), זה לא רק מעשה שדורש את כליאתו של המח"ט, זה עוול שצועק לשמיים וזה - בדיוק כמו הכיבוש עצמו - פשע שחייב להיפסק.


https://www.facebook.com/alonlee/posts/1...79?fref=nf


אלון לי גרין הוא העוזר הפרלמנטרי של ח"כ דב חנין.

הגב
#4
האו''ם מגנה את הרג המחבל וקורא ''להביא לדין את האחראים למעשי האלימות''

השליח המיוחד של האו"ם למזרח התיכון, נִיקוֹלָאי מְלָדֶנוֹב, מגנה את הריגתו של הנער הפלסטיני מוחמד קַסְבָה הבוקר בידי מפקד חטיבת בנימין, אלוף-משנה ישראל שֱוֹמֶר. בהודעה שפרסם מְלָדֶנוֹב הוא אומר כי תקריות טרגיות כאלה מבליטות את הצורך לחזור למשא ומתן להקמת שתי מדינות, שיחיו בשלום זו לצד זו. השליח המיוחד קורא לכל הצדדים להפסיק את האלימות, לנהוג איפוק ולהביא לדין את האחראים למעשי האלימות.

הגב
#5
"הפלסטיני שנורה למוות בידי מח"ט בנימין ספג כדור בראשו" – כך טוען תחקירן של ארגון "בצלם", שהגיע לאזור מחסום קלנדיה, שם נורה למוות נער פלסטיני שהשליך אבנים לעבר הרכב שבו נסע אלוף-משנה ישראל שומר. התחקירן, שהגיע לבית החולים ברמאללה שם מת מוחמד אל-כסבה מפצעיו, טען עוד כי שני קליעים נוספים פגעו בכתפו ובגבו וכי אל-כסבה יידה אבנים לעבר המח"ט מטווח קרוב. גורמים ישראליים אישרו כי הפלסטיני נורה בראש ובכתף. כמו כן, גורם בפיקוד המרכז, שגיבה את פעולת המח"ט, מסר כי צפויה להיפתח חקירת מצ"ח בנושא.אירועים מסוג זה מעלים מחדש את שאלת נוהל הפתיחה באש של צה"ל ואם התוצאות במקרה זה היו הכרחיות. הוראות הפתיחה באש לא גלויות לציבור, אך לרוב, באירוע שבו מושלכות אבנים ולא נשקפת סכנת חיים מידית, פותחים בנוהל מעצר חשוד. הנוהל כולל ירי באוויר ובמקרה שהסיכון גובר אז ניתן לירות לפלג הגוף התחתון. רק במקרה שבו קיימת סכנת חיים ממשית, ניתן לבצע ירי כדי להרוג. טרם התברר אם באירוע של היום נשקפה סכנת חיים ממשית למח"ט, שהצדיקה את ירי שלושת הכדורים בפלסטיני.על פי הנוהל, בכל מקרה של מוות של פלסטיני בגדה על ידי כוח צה"ל נפתחת חקירה במצ"ח. על פי הגורם בפיקוד המרכז, גם במקרה הנוכחי, על אף שמדובר בקצין בכיר, חקירה כזו תפתח. לדבריו, בחקירה ייבדקו אם הפעולה של המח"ט התבצעה לפי הנהלים או חרגה מהם.עם זאת, בינתיים זוכה אל"מ שומר לגיבוי מלא מצד צה"ל ולתמיכה של פוליטיקאים רבים. מדובר צה"ל נמסר כי מפקד פיקוד מרכז, אלוף רוני נומה, שהגיע לזירה זמן קצר לאחר האירוע, אמר כי המח"ט "פעל כמצופה ממנו באירוע מסוג זה. אני מגבה באופן מלא את המח"ט ואת תפקודו.


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  בשעה טובה הסתיים הבעיות בקליטה אורח 0 38 18-03-2018, 17:35
תגובה אחרונה: אורח
  ד״ר אבישי בן חיים חושף ב'ערוץ 10': דרעי וליברמן התפייסו היום בדרך לפתרון המשבר. אורח 0 20 14-03-2018, 02:23
תגובה אחרונה: אורח
  ??? *הפתגם היומי* ??? ״קל להגיד תודה על הדברים הטובים, אך חיים מספקים מגיעים ר אורח 0 33 04-03-2018, 16:37
תגובה אחרונה: אורח
  לעדכונכם: אביר לילה ב' צבאי הוכרז באלון מורה, בעקבות זיהוי 2 חשודים שעולים מוואדי עזמ אורח 0 56 01-03-2018, 19:07
תגובה אחרונה: אורח
  *מקיף: תולדות חייו מ'עץ חיים' ועד 'בני תורה'* *היהדות החרדית כואבת הערב עם היוודע הב אורח 0 27 25-02-2018, 00:53
תגובה אחרונה: אורח
  אדמקר: יש אישור לכדורגל בשבת. ועדת השרים למתן היתרי עבודה בשבת הסמיכה את השר חיים כץ אורח 0 67 20-02-2018, 20:15
תגובה אחרונה: אורח
  יועץ התקשרות אלי קמיר שוחרר למעצר בית. חיים לוינסון: אם קמיר כבר במעצר בית יש 2 אופצי אורח 0 55 20-02-2018, 15:01
תגובה אחרונה: אורח
  גורם בבית הלבן: ״ביטול חובת ויזה לישראלים לארה״ב – עוד לפני מעבר השגרירות לירושלים״ אורח 1 47 30-01-2018, 01:47
תגובה אחרונה: אורח
  ב.ד.ה. הרב חיים לנג הגבאי של בית הכנסת צא"י רמת אהרן בב"ב נפטר, חודשיים אחרי פטירת רע אורח 0 39 27-01-2018, 23:14
תגובה אחרונה: אורח
  *דוברות המשטרה (מג"ב)* *בהמשך לדיווח על גופת גבר ירוי שנמצאה ללא רוח חיים ליד בסיס צ 875 0 38 22-01-2018, 02:13
תגובה אחרונה: 875משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };