מודעה
דוד החקיין בטור כואב: אל תמהרו לשפוט את ראש הישיבה בעקבות החלטת המשטרה לפתוח בחקירה
דוד החקיין בטור כואב: אל תמהרו לשפוט את ראש הישיבה

בעקבות החלטת המשטרה לפתוח בחקירה כנגד ראש ישיבה שחשוד במעשים מגונים בתלמידו הקטין דוד החקיין, שעבר מסכת דומה של ייסורים מתאר בטור כואב לקוקר על תחושותיו

השבוע שוב התפרסמה בחדשות, הידיעה המצערת כי "ראש ישיבה חשוד במעשים מגונים בתלמידו הקטין".
במאמר זה לא אתייחס לעצם התופעה ומה לעשות נגדה, אך אתייחס אליה מכיוון אחר; מהי המחשבה  שעוברת בראשנו כאשר אנו רואים הודעה כזאת?
יש כאלה שחושבים: "יש לחקור, יש לבדוק, ועד אז לא מאמין בכלום". אבל יש גם כאלה שישר חושבים: "עוד צבוע, עוד רשע, שינמק בכלא".
ואליכם אני כותב: רגע, מדובר באדם! ביהודי! בבעל משפחה! אדם שיש מאחוריו רקורד של הרבה מעשים טובים.
גילוי נאות, אני אישית לא מכיר אותו ואני לא יודע, אם הוא אשם או לא. יתכן, שאחר דרישה וחקירה יתברר שמדובר בעלילה או חלילה יתברר שיש הרבה נפגעים והמתלונן הוא אמיץ וגיבור.
אבל אני אישית מכיר תלמידים מישיבה זו, שבזכות הישיבה וראש הישיבה אותם בחורים לא נפלטו לרחוב ושהם הצילו בחורים מרדת שחת כפשוטו.
מניסיוני המר, אני רוצה לספר לכם את  מה שאני עברתי מאותו הרגע שהתפרסם סיפור דומה לזה בתקשורת, נגדי:
לפני כ- 6 שנים הגיעה תלונה קשה נגדי  מאת קטין למשטרה. דבר זה פורסם מיד בתקשורת, ובכל מקום אפשרי כדי שבעקבות החשיפה יגיעו עוד תלונות.
בתקשורת גם פורסם כי יש מספר קטינים שהתלוננו, ושאחד הקטינים קיבל בעבור המעשים המכוערים 200000 ₪ ממני.
אך במהלך המשפט התברר שמדובר בתלונה של קטין אחד ושל 80% מטענותיו גם המשטרה וגם הפרקליטות לא התייחסו אליהם כיון שהיה ברור שהוא משקר ועוד הובהר שנתתי לקטין 200  שקל צדקה עבור משפחתו, אחרי שתיאר מצב של עוני בביתו, בלי שום קשר למעשים מגונים.
ואם תשאלו איך התקשורת יצאה בהודעה כל כך שקרית?הסיבה היא כי ההודעה לתקשורת נמסרת בשלב הזה על ידי המשטרה ו/או הפרקליטות שיש להן אינטרס ולכן יש לפעמים פרסומים מאוד לא מדויקים.
בגלל נסיוני האישי והכואב, אני מציע  בשלב ההתחלתי מאוד להסתייג מהמידע שמפרסמים. חשוב שנדע שהתקשורת משפיעה מאוד בסופו של דבר על סיכוייו של הנאשם לצאת זכאי, אם הוא באמת זכאי. כמו שאמר שופט שלי טימן, שופט בית המשפט המחוזי בדימוס: "התקשורת בחלק מהמיקרים משפיעה קשות … התקשורת קובעת את גורלם של נאשמים".
אני זוכר את עצמי שישבתי לפני כ-6 שנים במעצר ב"ניצנים", אחרי שכבר התפרסמו בתקשורת הפרסומים השקריים. הכניסו אותי לתא עם כ-8 אסירים, מדובר בפושעים כבדים, חלקם מהמאפיה הרוסית בארץ. בהתחלה קיבלו אותי יפה, עזרו לי לסדר את המיטה, וכעבור כשעה ליוו אותי חלקם לבית הכנסת. שם שמתי לב שמזהים אותי "זה דוד החקיין שראינו בחדשות" (יש טלוויזיות בכלא).
אחרי התפילה חזרתי לתא שלי, הדלת ננעלה מבחוץ על ידי הסוהר והוא התרחק. שמתי לב לשקט ולמבטים בין העבריינים. אחד מהם ניגש אלי ולוחש לי: "בגלל שאתה דתי ניתן לך סיכוי, תקרא לסוהר, תגיד לו שאתה רוצה לעזוב את התא, קח את השקיות שלך-  ולא, אתה יוצא בתוך השקית. אנחנו לא רוצים פה 'חיידקים' ". ועוד קללות, שחלקם פעם ראשונה שמעתי. קראתי מיד לסוהר, אמרתי לו בשקט ובדמעות: "אני מרגיש מאוים". העבירו אותי מיד לתא אחר. ואותו דבר קרה גם בתא השני, עד שהביאו אותי בלית ברירה לתא שמור.
את כל זה אני כותב לכם רק כדי שתהיו זהירים במידע שמגיע מהמשטרה או מהפרקליטות, כי בדרך כלל יש מניע מאחוריו, והוא לא מניע כשר, אך בהחלט עלול לשחוט אדם, לאורך שנים ארוכות, רק אדגיש שאני טענתי כל הזמן שהתלונה שקרית.
והרי ייתכן שאותו קטין שהתלונן רוצה להתנכל לראש ישיבה בגלל סיבה אישית וייתכן גם שלא.
אך לא לחינם, ציוו חכמינו לא להרשיע אדם עד שתוכח אשמתו. ולכן יש לחשוד ולחקור את הדברים, אבל אין לחרוץ את דינו של האדם עוד קודם שהוכח שאכן חטא.

ואפשר לראות ביוטיוב את הסרטון: דוד החקיין – הסיפור האמיתי בהשתתפות שאול חיון, שופטים בדימוס ועוד.

[Image: mqdefault.jpg]
הגב

[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.