מודעה
דרעי חוזר על תרגיל אוסלו
#1
ברוך מרזל: מאמר שפורסם בעלון השבת עולם קטן דרעי חוזר על תרגיל אוסלו
 
      סוגיית הגז בה דשה התקשורת לאחרונה מעלה כמה וכמה נקודות לעיון, וברצוני לעסוק באחת מהן, אשר דומני שטרם קיבלה את ההתיחסות הראויה, והיא התנהלותו של שר הכלכלה אריה דרעי בפרשה. דרעי, אשר רץ לבחירות האחרונות תחת הדגל של "השקופים", נדרש לאשר מתווה שיזם נתניהו הקפיטליסט, והדבר נראה צורם במיוחד לנוכח העובדה שחלפו אך חודשים ספורים מאז אותה מערכת בחירות, בה ליהג דרעי בפאתוס מרשים על אלו שאין להם לחם וחלב. חברו של מרטין שלאף האוליגרך מאוסטריה, אריה דרעי איש הסיגרים והיינות היוקרתיים, נזכר לפתע בימי המעברה, בשם "מחלוף" וב"שקופים" האומללים, תוך שהוא מתעטף באיצטלה של רובין הוד, הנאבק בעשירים ומעניק לעניים.חלק  מהציבור קנה את הסחורה, ומיודענו נתמנה לתפקיד החשוב של שר הכלכלה.


            אולם כעת – שוד ושבר! אל מול גלי הפופוליזם שמובילה יחימוביץ' כנגד ההסכם וכנגד הטייקונים שהולכים להתעשר עוד יותר, נותר אריה מחלוף בבעיה. מצד אחד,הוא מחובר יותר למיליונרים מאשר לשרופים ואינו מעוניין לפגוע בחבריו העשירים שחלקם סייע לו בעבר ועל חלקם הוא בונה בעתיד מצד שני, מה יאמרו עליו, שהזניח את ה"שקופים"? נכון שתמיד הוא יוכל למצוא תרגיל שישיב את הבוחרים לפני הבחירות הבאות, אבל בכל זאת... לא נעים. ואז נולד הרעיון לחזור על פטנט שעבד באוסלו ועבד לדרעי עוד כמה פעמים דרעי יעשה רעש שהוא לא יכול להצביע בעד אך הוא יסרב לחתום על המתווה מתוקף תפקידו ויגלגל את הכדור לעבר הממשלה והכנסת. הרי בשורה התחתונה, הוא יודע היטב שההסכם יעבור, בסתר ליבו הוא גם מעוניין בזה, בהיותו מיודד עם טייקונים רבים ומגוונים. להם הוא יאמר שבגלל שלא הצביע נגד זה עבר, אבל להמון הנבער יאמר שניסה להתנגד, ומכל מקום – ההסכם לא יקרא על שמו. כך יפשוט דרעי את טלפיו ויאמר - כשר אני.


            אותה חלקלקות, אותה בריחה מאחריות, אותה היתממות מעושה, מזכירה לי נשכחות, שאריה דרעי היה רוצה שירדו לתהום הנשיה, אולם חובת הציבור הינה לזכור, וזאת על-מנת שיזהר מהאיש ותחבולותיו. הסכם אוסלו הידוע לדיראון הושג, כזכור, מכח ההימנעות של תנועת ש"ס באותה הצבעה. זה מה שנתן לרבין את הכח לבצע את אותו מהלך הרה אסון, ואריה דרעי היה השושבין המרכזי. הוא דאג לסדר את הרב עובדיה זצ"ל ולספר לו סיפורי בדים על-מנת שיתמוך בהסכם. כמובן, הוא לא הצביע בעד ההסכם, ש"ס "רק" נמנעה. אך זה בדיוק מה שרבין היה צריך. המשך הסיפור כתוב באותיות של דם אשר אריה דרעי, ככל שירחץ את ידיו, לא יצליח להינקות ממנו. אתם סבורים כי בכך מסתכמים מעלליו של האיש? לא ולא.


            אחד החוקים המרכזיים, המשמשים את בג"ץ במאבקו נגד ההתישבות היהודית ונגד כל דבר שבקדושה הינו חוק יסוד "כבוד האדם וחרותו". מכח חוק זה פוסלים שופטי בג"ץ כל חוק שיש בו ריח של יהדות או של שפיות. מצעדי התועבה נסמכים על החוק הזה, הסודנים אינם מגורשים מכאן בגלל אותו חוק, ובהשראתו נתונים בחורי הישיבות לאיומים ולמעצרים בשל רצונם לשקוד על תלמודם. זהו רק חלק ממה שהביא עלינו אותו אסון ששמו "חוק כבוד האדם וחרותו". החוק נחקק בימי ממשלת רבין הידועה לשמצה, וגם אז, היה זה אריה דרעי אשר יכול היה להפיל את הממשלה ולא לאפשר את העברת החוק אילו רצה בכך. אלא שחברו הטוב, ידיד נפשו חיים רמון, השמאלן הקיצוני, הוגה מפלגת "קדימה" זכרונה לקללה (שדרעי ישב אחר-כך במועצה שלה) – אותו חיים רמון אמר לדרעי שחייבים להעביר את החוק. ומה לא עושים בשביל חברים? דרעי הלך למרן זצ"ל, הפעיל את דרכי הרמיה הידועים שלו, ואפשר את העברת החוק, זאת בשעה שהרב שך וכל עולם התורה זעקו נגדו. אלא שדרעי, כמו בהסכם אוסלו, לא הצביע בעד החוק. היה די בהימנעותו בכדי שהחוק יעבור. מזכיר לכם משהו?


            אותו חמקמק, אותו תחבולן אשר אינני יודע כיצד הוא ישן בלילה לאור התוצאות של הסכם אוסלו ואשר לחובתו נזקף האסון הגדול של "חוק כבוד האדם וחרותו" אינו מסתפק בשני אותות קלון אלו. אחר שמכר בעבור נזיד עדשים את ארץ-ישראל ואת תורת ישראל, הוא רוצה כעת לעשות את אותו משחק עם "השקופים". ודאי, הוא יראה לכולם איך הוא התנגד למתווה הגז, אבל בשורה התחתונה ההימנעות שלו היא שתאפשר לברוני הגז את הניצחון. הפעם, ישנם באמת צדדים לכאן ולכאן וכלל לא בטוח שמתווה הגז יביא עלינו אסון. אבל התופעה של אותה צביעות, של כאילו להיות נגד ובפועל לאפשר את ההפך, התופעה של לעבוד על הציבור בעיניים הינה אותה תופעה שראינו כבר בעבר. ראוי לקבוע לה שם בז'רגון הפוליטי – "דרעיזם".


            נותרה בפי רק שאלה אחת לאריה דרעי. הרי אתה כל-כך מתגאה במוצא שלך, ובכל מקום אתה מקפיד שיקראו לך "אריה מחלוף". זה באמת ראוי להערכה. אבל אם שורשיך המרוקאים כל-כך יקרים לך, מדוע כל הזמן אתה מוכר לנו לוקשים?
ברוך מרזל.
עוצמה יהודית.


חברון.
הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  השר אריה דרעי נחקר כעת במשטרה שר הפנים אריה דרעי ורעייתו יפה משה 1 75 08-08-2017, 14:07
תגובה אחרונה: משה
Rainbow מבצע קיץ עשר ב-10 שקל של וואלה! NEWS חוזר און ליין 0 74 06-08-2017, 11:10
תגובה אחרונה: און ליין
Star חשיפה: סופית אריה דרעי פותח עיתון חדש. הפתיחה צפויה כבר בשבועות הקרובים. העורך הראשי- און ליין 2 187 30-07-2017, 20:00
תגובה אחרונה: אורח
  במוצאי שבת יחל תרגיל צבאי במרחב הערים חיפה וטירת הכרמל משה 0 139 28-07-2017, 12:22
תגובה אחרונה: משה
  יאיר לפיד חוזר בו און ליין 0 141 17-07-2017, 23:04
תגובה אחרונה: און ליין
  הודעת דובר צה"ל   קצין צה"ל נהרג הערב (ג') כתוצאה מפליטת כדור במהלך תרגיל בחסם ג'ילבר און ליין 0 128 04-07-2017, 22:22
תגובה אחרונה: און ליין
  *אתר כל הזמן* *המוצא הנוח הוא להסיט את אש התקשורת לכיוון דרעי, על חשבון נתניהו* כשמ אורח 0 65 07-06-2017, 23:39
תגובה אחרונה: אורח
  לאחר שעות: כך הוברח דרעי ממשרדי להב 433 אורח 0 48 05-06-2017, 18:12
תגובה אחרונה: אורח
  בני הזוג דרעי נחקרים בפעם השנייה בחשד לעבירות מס און ליין 0 36 05-06-2017, 10:45
תגובה אחרונה: און ליין
  דרעי הודיע כי שוקל לקבל את ההמלצה לאחד את ת"א ובת ים ב-2023 און ליין 0 56 05-06-2017, 10:42
תגובה אחרונה: און לייןמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..