מודעה
הבעלים החרדי של 'אלנבי 40': מזועזע
הבעלים החרדי של 'אלנבי 40': מזועזע

מנדי קטן היה צעיר חרדי מכפר חב"ד כאשר הגיע בפעם הראשונה למועדון 'אלנבי 40'. המאבטח בכניסה לא רצה להכניס אותו - אז במקום להיעלב הוא גייס כסף, קנה את המועדון והפך אותו לאחד המצליחים בתל אביב. לפני כשמונה שנים פרש מחיי הלילה לטובת עסקי נדל"ן בארה"ב, אבל פרשת הצעירה שקיימה יחסי מין על הבר במועדון החזירה אותו לתקופה ההיא

אבי איצקוביץ' פורסם: 21.10.15, 07:51

שתף

הסערה התקשורתית והציבורית בעקבות פרסום הסרטון של הצעירה השתויה ממועדון 'אלנבי 40', כשהיא מקיימת יחסי מין עם גברים על הבר, הגיעה עד לעיר בופאלו במדינת ניו יורק שבארה"ב. מנדי קטן, יליד כפר חב"ד ולשעבר הבעלים של המועדון, פתח לפני כשבועיים את דף הפייסבוק שלו והופתע לגלות

שבין לילה, אחת הפרשיות שמסעירות את ישראל בתקופה האחרונה, הפכה גם אותו לאחד האנשים המבוקשים ביותר ברשת.

"הכל נודע לי דרך הפייסבוק", מספר קטן בראיון בלעדי ל'ידיעות ראשון'. "יום אחד אני פותח את הדף שלי ורואה שכל מיני אנשים שאני לא מכיר שלחו לי עשרות בקשות לחברויות ולייקים. פתאום כתבו לי שאלות כמו 'מנדי, מה שלומך?'. כל מיני אנשי תקשורת ואחרים מתחום המדיה שלחו לי בקשות לחברות, וכל ההתעניינות הזו לא הייתה לי כל כך ברורה. לא הבנתי למה נהייתי כזה מקובל אחרי שכבר זמן רב אני לא חי בארץ ולא נמצא בתחום חיי הלילה".

בסופו של דבר הבין קטן במה העניין. "סיפרו לי שיש איזה עניין סביב מועדון 'אלנבי 40' ושאחת הבנות שבילתה במקום קיימה יחסים עם גברים. חבר שלח לי לינקים לכל הכתבות שעסקו בנושא ובכמה מהן השתרבב גם השם שלי, למרות שאני כבר לא מנהל את המקום. הודעתי לכולם שאין לי שום קשר למקום הזה כבר שמונה שנים, לא במישרין ולא בעקיפין. כיום אני עוסק בתחום הנדל"ן המניב וברוך השם מצליח בזה".

סיפורו של קטן בן ה־38, נשוי ואב לארבעה, יכול בקלות להיות השראה לתסריט או לסדרת טלוויזיה מצליחה. הוא נולד וגדל בכפר חב"ד, ישוב חרדי סמוך לראשון לציון. את כל חייו הבוגרים העביר במסגרות החינוכיות של כפר חב"ד. הוא המשיך והתחנך על ברכי תורת החסידות של חב"ד ולמד בשקיקה את כתביו של הרבי מלובביץ'.

בראשית שנות ה־20 לחייו גילה קטן את חיי הלילה של תל אביב, והחליט שאין שום סיבה שלא יוכל לשלב את התורה והמצוות עם קצת אלכוהול ובילויים. "כשהגעתי ל'אלנבי 40', הוא היה מועדון כושל. היה שם בחור בשם עומר אפרת שהיה הדי ג'יי במקום, והוא מנהל כעת את המועדון".

המכשול הראשון של קטן היה כבר בכניסה למועדון. "המאבטח בכניסה עצר אותי ואמר לי לעזוב את המקום. התעקשתי שאני רוצה להיכנס, אבל הוא אמר לי שאין לי מה לחפש במקום, כי יש לי כיפה על הראש ושכדאי מאוד שאחזור למקום שממנו הגעתי, בני ברק או כפר חב"ד. אמרתי לו שהכיפה היא לא סיבה שלא להכניס אותי, אבל הוא התעקש.

"בפעם השנייה שהגעתי הוא שוב חסם אותי, אבל אפרת שמע שאני עומד בחוץ ומיהר להכניס אותי. בפעם השלישית, אותו שומר אמר לי 'תשמע, אתה לא יכול להיכנס ובפעם הבאה שתנסה להתקרב לכאן - תקבל מכות'".

במקום להיעלב או למחות בחר קטן בדרך שלישית. "החלטתי שלא אתן לתופעה הזו להימשך", הוא נזכר. "לקחתי הלוואות, הוצאתי חסכונות וקניתי את המקום. מיד לאחר מכן הגעתי שוב, ניגשתי לשומר ואמרתי לו: 'תקשיב, כרגע אני אמשיך לתת לך לעבוד כאן, אבל אתה לא תעשה יותר אפליה בין אנשים. כולם בני אדם ואתה לא תעשה הבחנה בין דתיים לבין חילוניים'".

החולצה הרטובה

קטן מספר על ימיו הראשונים כבעל המועדון. "השקעתי הרבה רצון. ידע ממש לא היה לי, אבל הייתה לי אנרגיה להצליח. יחד עם השותפים הפכנו את המקום לאחד המועדונים המצליחים ביותר בתל אביב".

כשקטן אומר ש'אלנבי 40' הפך להיות אחד המוצלחים בתל אביב, הוא מצטנע. לפני כעשר שנים, כאשר קטן ניהל את המקום, הוא נחשב לפיק-אפ בר הכי חם בישראל. התורים הארוכים שהשתרכו בכניסה היו עדות לכך. בפנים האווירה הייתה מחשמלת, בחורות ובחורים רוקדים בצפיפות, וסלבס מקומיים מגיעים כדי לראות ולהיראות. צלמי חיי הלילה ידעו שהתמונות הכי טובות והכי פרובקטיביות - יגיעו משם.

קטן. לא ראה בעיה בשילוב בין חיי לילה לתורה

אחת המסיבות שהיו מזוהות עם המועדון הייתה "תחרות החולצה הרטובה", שהתקיימה פעם בשנה בחודשי הקיץ. נשים היו עומדות על הבר ומתפשטות לצלילי מוסיקה וקולות העידוד מהקהל.

קטן נזכר בימים האלה ומספר: "נכון שהוא היה הפיק-אפ בר הכי מצליח בתל אביב ובכל הארץ למעשה. המקום היה 'סליזי', אבל תמיד היה גבול מסוים וקו אדום שאותו לא הייתי מוכן שיחצו. משהו כמו שקרה כעת, ועליו קראתי בתקשורת, לא יכול היה להיות אצלי. אין לי את כל הפרטים בדיוק, אבל ממה שידוע לי עומר אפרת, הבעלים של המקום, הוא בחור אחראי ולכן מה ששמעתי לא מסתדר לי עם מה שאני יודע עליו ועל הדרך שבה הוא מנהל את המועדון. אבל אם מה שמספרים ומה שקראתי הוא אכן נכון והיה שם אונס, אז זה חמור מאוד ומזעזע".

בתקופה שלך, היו מקרים שבחורות קיימו יחסי מין לעיני הקהל?

"כשאני הייתי שם הייתה אווירה מינית. היה מקרה שהתקרב לכך, אבל זה נעצר מיד ביוזמת כל הנוכחים והבעלים של המקום, כי זו הייתה המדיניות, ולכן אני מתקשה להבין איך זה קרה עכשיו. אני לא יודע מי זו הבחורה, אבל אז היו מגיעות לשם הרבה בחורות קשות יום כדי להתפרק ולמשוך תשומת לב. גם אם במקרה הזה היה שם ניצול של בחורה ולא אונס - זה עדיין חמור מאוד בעיניי. זה לא מקובל בשום צורה ואני נגד לנצל כל אדם, גם בחור וגם בחורה".

יש לא מעט שטוענים שגם תחרות כמו "החולצה הרטובה" היא ניצול של האישה.

"יש תחרות ויש תחרות. אפשר להפוך את זה לזול, אבל תמיד יש גבול. אני לא הייתי מסכים שנגיע למצב שבו הבחורות שעולות לתחרות הן שיכורות ולא יודעות מה נעשה איתן. האם אהבתי את זה? אני לא אהבתי את הדברים האלה אף פעם וזו הייתה תקופה שנגררתי אליה, אבל מבחינתי מה שהיה היה, ואני המשכתי הלאה. זו גם הייתה אחת הסיבות שהחלטתי בסוף לפרוש מכל זה".

הופתעת כששמעת שדבר כזה קרה במועדון שפעם ניהלת?

"הופתעתי כי אני מכיר את הבעלים. הוא היה שותף שלי במשך שנים ולכן זה לא מסתדר לי. אבל שוב, דברים כאלה אסור שיקרו באף מועדון. אונס או ניצול, זה חמור מאוד והמשטרה אמורה לטפל בזה במלוא החומרה. צריך לבדוק היטב אם זה קרה או לא
הגב

[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.