מודעה
הכל על בדיקת m.r.i MRI אמ.אר.אי
#1
בדיקת m.r.i MRI אמ.אר.אי

הגב
#2
כך תתכוננו לבדיקת MRI

השאירו את התכשיטים בבית, ותרו על חזיות עם ברזלים ובקשו מהטכנאי לשים מוזיקה. טיפים לקראת MRI
 מאת : ערן ברקוביץ' ואלה הר-נוי

[Image: header_208603.jpg]

(צילום: Shutterstock)
MRI (קיצור ל-Magnetic Resonance Imaging) הוא מכשיר הדמיה העובד על עיקרון התהודה המגנטית ושליחת גלי רדיו. ה-MRI מאפשר לקבל תמונה של פנים הגוף, בבדיקה לא פולשנית שאינה כרוכה בכאב. הבדיקה חיונית לאבחון ולמעקב אחר מחלות שונות בהן גידולים סרטניים, טרשת נפוצה, מחלות נוירולוגיות ופריצת דיסק.
 
ה-MRI מספק תמונות מפורטות המאפשרות לקבל הערכה טובה יותר של איברי הגוף ושל מחלות, אשר לא ניתן להעריך באמצעות שיטות הדמיה אחרות כמו צילום רנטגן או CT. יתרון נוסף של ה-MRI על שיטות אלה טמון בכך שהבדיקה לא כרוכה בקרינה מייננת מזיקה.
 
יש העוברים את הבדיקה ללא כל קושי, אך בשביל אחרים מדובר בחוויה לא נעימה ואף מפחידה, במיוחד בפעם הראשונה. הכרות והבנה לגבי מה שניתן לצפות לו במהלך בדיקת ה-MRI יעזרו לעבור אותה בהצלחה ובקלות.
 
קביעת תור לבדיקת MRI והכנות בירוקרטיות
 
מכיוון שיש מעט מכשירי MRI בארץ, התורים לבדיקה ארוכים מאוד. לכן, בחלק מהמרכזים הרפואיים המכשירים פועלים 24 שעות ביממה. כשתקבע את התור, ייתכן שיבקשו ממך להגיע באמצע הלילה. לתורים ליליים לרוב נדרשת המתנה קצרה יותר ולכן כדאי לשקול זאת. יש מכונים שדורשים להיות בצום במשך שעתיים או יותר לפני הבדיקה. כשאתה קובע את התור ברר אם יש צורך בצום. אם הבדיקה תבוצע באמצעות חומר ניגוד (גדוליניום), יבקשו ממך להביא תוצאות בדיקות דם להערכת תפקודי כליה, שנערכו בטווח של מקסימום שלושה חודשים לפני הסריקה. ביום הבדיקה יש להגיע למכון יחד עם תוצאות בדיקות הדם, MRI קודמים אם יש, ההפניה מהרופא וטופס 17 מקופת החולים. אל תשכחו גם תעודה מזהה. 
 
איך מתבצעת בדיקת MRI
 
המטופל שוכב, כשהאיבר הנבדק מקובע, על מיטה המוכנסת לתוך "מנהרה" במכשיר ה-MRI. מדובר בפתח צר שלא מותיר רווח רב בין הגוף לתקרת המכשיר. הבדיקה נמשכת לרוב 25-40 דקות, אך במקרים מסוימים עשויה להיות ארוכה יותר. במהלך הבדיקה הנבדק מתבקש לא לזוז בכלל. המכשיר יוצר רעשים חזקים מסוגים שונים במהלך הסריקה. במידה ונדרש שימוש בחומר ניגוד, לאחר שתבוצע סריקה ללא חומר ניגוד, יוזרק החומר והבדיקה תבוצע פעם נוספת.
 
איך מרגישים בזמן בדיקת MRI?
 
הבדיקה אינה כואבת. יש אנשים שאין להם בעיה לשכב בשקט במכשיר, אך רבים מדברים על תחושה לא נעימה בשל חוסר הנוחות. כל אחד והמרכיבים בבדיקה המפריעים לו: הצורך לזוז, החום או הקור, הצלילים ה"מוזרים", תחושת קלסטרופוביה, איבוד אוריינטציה של זמן ומקום במרחב, תחושת חוסר שליטה או חוסר ודאות, מחשבות העולות תוך כדי השכיבה במכשיר ועוד.
 
בפעם אחת או בפעמיים?
 
שאל את הרופא שהפנה לבדיקה אלו אזורים ביקש שיסרקו. בחלק מהמקרים הבדיקה תכלול יותר מאזור אחד – למשל מוח וחוט שדרה. במידה והרופא ביקש לסרוק יותר מאזור אחד קיימות שתי אפשרויות: האחת היא לבצע את כל הסריקה במלואה בפעם אחת. סריקה שכזו יכולה להמשך גם עד שעתיים. האופציה השנייה היא לפצל את הסריקות כך שכל סריקה תארך זמן קצר יותר, אבל אז תאלץ להגיע כל פעם מחדש ולקבל זריקת גדוליניום פעם נוספת. קח בחשבון שרבים מתקשים להישאר ללא תזוזה במכשיר זמן רב, במיוחד כשמדובר בפעם ראשונה.
 
איך להתלבש לבדיקת MRI?
 
לפני שמגיעים לבדיקה, יש הכנות ודברים שכדאי לשים לב אליהם עוד טרם היציאה מהבית. מכיוון שניתן להתייחס ל-MRI כ"מגנט ענק", חשוב להשאיר את כל התכשיטים בבית ולהקפיד להיות "נטולי מתכות". בחלק מבתי החולים מלבישים את הנבדק בחלוק של בית החולים, אך ברוב המקומות מאפשרים להיכנס למכשיר עם הבגדים שלך. בחר בגדים נוחים ונעימים כמו חולצת טריקו ומכנסיים עם גומי. יש לוודא שאין כפתורים, תגיות, רוכסנים או כל דבר אחר ממתכת בבגדים ובגוף. לנשים מומלץ ללבוש חזייה שאינה מכילה מתכות כמו "חזיית התעמלות". חלק מהאנשים מדווחים שחם או קר להם במהלך הבדיקה, לכן כדאי להתלבש בשכבות (כולל גרביים) ולהתאים את עצמך לפני הכניסה למכשיר.
 

לא לזוז
 
חשוב לדעת שעליך להימנע מלזוז במהלך הבדיקה. כל תזוזה יוצרת "רעש" שיקשה על הנוירולוג שלך לפענח את הבדיקה ועלולה להצריך בדיקת האזור מחדש, משמע - זמן נוסף במכשיר. חלק מהאנשים מדווחים שעצם ההנחיה "לא לזוז!" גורמת להם להרגיש לא בנוח ולנסות לזוז כמה שיותר. אם אתה נוטה להשתעל השתדל לשתות מעט לפני או לקחת תרופה המקלה על השיעול.
 
איך להקל על מהלך סריקת ה-MRI?
 
כדי להפחית כמה שיותר מתחושת חוסר הוודאות ואיבוד תחושת הזמן, שאל את הטכנאי כמה זמן צפויה להימשך הבדיקה. ניתן גם לבקש מהטכנאי שידבר איתך מידי פעם במיקרופון במהלך הבדיקה וידווח כמה זמן נותר עד לסיומה.
 
אחד הדברים המועילים במצבים כאלה הוא תרגול של דמיון מודרך, היפנוזה, מדיטציה או הרפיה. היכולת להשתמש בדמיון יצירתי (או יכולת המיקוד, תלוי בטכניקה בה בוחר המטופל להשתמש), מאפשרת "להתנתק" מן הבדיקה ואף לנצל אותה לחוויה מרגיעה. גם התמקדות בנשימות איטיות ועמוקות יכולה לעזור. חלק מהאנשים מדווחים שהם מצליחים להירדם תוך כדי הבדיקה בזכות שיטות אלו.
 
בחלק מהמקומות יש מערכת מיוחדת שתפקידה להרגיע את המטופל בזמן הסריקה באמצעות השמעת מוזיקה. ניתן לבקש תחנת רדיו או סוג מוסיקה, או אפילו להביא דיסק אהוב מהבית ולבקש שינגנו אותו.
 
ברוב המקומות לא אוהבים לאשר את זה, אבל במקרה שיש חששות לגבי היכולת לעמוד בבדיקה, לפעמים ניתן להביא מלווה שישב ליד בזמן הבדיקה ויחזיק את היד. גם המלווה צריך להיות נקי ממתכות.
 
במידה ואתה חרד או סובל מקלסטרופוביה (פחד ממקומות סגורים) ניתן להיעזר בחומרים מרגיעים טבעיים שנמצאים כיום בשוק, במידה ואין הם מספיקים ניתן להתייעץ עם הנוירולוג או הפסיכיאטר במרכז בו אתם מטופלים לגבי חומר פוטנטי יותר – החל מטשטוש ובמקרים הקיצוניים עד הרדמה.
 
אחרי בדיקת ה-MRI
 
לאחר הבדיקה ניתן לחזור לפעילות רגילה מיד. שתה הרבה מים. המים הרבים שייכנסו לגופך יעזרו לשטוף את חומר הניגוד. פנק את עצמך - עברת בדיקה חשובה שאינה קלה, לך למסאז', תאכל עם חברים או כל דבר אחר שיעשה לך טוב. 
 
2 

הגב
#3
המרכז הרפואי שערי צדק - סרט הדרכה לפני בדיקת m.r.i MRI אמ.אר.אי

[url=https://www.youtube.com/user/SZWebsite][/url]לשאלות ולפרטים נוספים צרו קשר 02-6555313 [email protected]

סרט הסברה למטופלים לפני בדיקת MRI במכון החדש שבמרכז הרפואי
בשערי צדק. המכון הוקם בהשקעה עצומה וכולל שני סורקים חדשניים 
האמ.אר.אי מציג הדמיות איכותיות ומאפשר פענוח ואבחון מדויק של בעיות ברקמות ובשרירים
סורק ה MRI מבוסס על טכנולוגיה של תהודה מגנטית והבדיקה נעשית ללא קרינה. מכון האמ. אר. אי ממוקם בקומה 3 בבניין המרכזי של שערי צדק
שרותי הדימות המתקדמים של שערי צדק כוללים גם מכון פט סיטי PET CT 
ומכון ממוגרפיה


הגב
#4
בדיקת MRI היא סריקה לא פולשנית של האיברים הפנימיים באמצעות תהודה מגנטית. התוצאה שמתקבלת מהבדיקה היא תמונות ברורות (ואפילו תלת־ממדיות) של האיברים הנבדקים ושל כלי הדם.

בבדיקה לא נעשה שימוש בקרינה שעלולה להיות מסוכנת, כמו, למשל, בצילום רנטגן, ולכן היא נחשבת בטוחה גם בהריון.

מה עושים בבדיקה? איך מתכוננים אליה? מה מותר לאכול לפניה? זה יכאב? ירדימו אותי? מה אומרות התוצאות? מתי ואיך מקבלים אותן? כללית מציגה: סרטון הכנה לבדיקת MRI


כל מה שצריך לדעת על בדיקת MRI

[url=https://www.youtube.com/user/clalithealth][/url]

הגב
#5
בדיקת MRI בילדים, Pediatric MR Imagingשתף[Image: share.gif]

  

במרכז הרפואי שיבא מתבצעות בדיקות מתקדמות בתהודה מגנטית (MRI) לעובר, לתינוקות ולילדים.
בבדיקות תהודה מגנטית  אין חשיפה לקרינה מייננת, ומכאן יתרונן כשהן מבוצעות בילדים. (בדיקה על יסוד שדה מגנטי וגלי רדיו). בדיקות אלו גם מאפשרות אבחון טוב ומדויק בין רקמות הגוף במישורים השונים ובפירוט רב.

הבדיקות מבוצעות בבניין האשפוז המרכזי, ביחידת ה-MRI שברנטגן, לפי הנחיות צוות רופאי רדיולוגיה ילדים ובהשגחתו.

בילדים צעירים (בדרך כלל עד גיל חמש, בהתאם ליכולתו של כל ילד) הבדיקה נעשית בהרדמה, עקב הזמן הארוך יחסית של הבדיקה ורגישותה הרבה לתנועה. בדיקות ה- MRI נמשכות בדרך כלל בין חצי שעה לשעה, ובזמן זה הילד נדרש לשכב במכשיר כמעט ללא תזוזה. לעתים אנו מבקשים מהילד לעצור את נשימתו לכמה שניות כדי למנוע תזוזה בעת רכישת התמונה.
 

בעת הבדיקה יכול מלווה לשהות עם הילד בחדר הבדיקה ,להרגיע אותו ולדבר איתו. מובן שכל ילד המסוגל לכך יעבור בדיקת MRI ללא הרדמה.

אנו נשמח להציג לכל ילד שירצה בכך את החדר ואת מכשיר ה- MRI בימים שלפני קבלתו לבדיקה כדי להרגיע אותו ולענות על שאלותיו זאת על מנת שנוכל לזכות ממנו לשיתוף פעולה מקסימלי.
 כדי להקל ולהנעים על ילדכם את חוויית הבדיקה ב-MRI, מצ"ב סרט המדגים באמצעות  נועם הליצן את תהליך הבדיקה במכון הדימות בשיבא

 

ייתכן זמן הורדה של שתיים-שלוש דקות - מומלץ מאד לחכות ולהראות לילד לפני שמגיעים לבדיקה

[Image: 497_mb_file_a08b8.jpg] 
בדיקות תהודה מגנטית המבוצעות ביחידה
בדיקות MRI לחזה, לבטן ולאגן - מבוצעות בעיקר לבירור ולמעקב לחולים אונקולוגיים.
 

MRCP כולנגיוגרפיה בתהודה מגנטית
הדמיה של מערכת דרכי המרה והלבלב, דו ותלת ממדית. מבוצעת בעיקר לבירור בעיות של אנומליות מבניות מולדות של דרכי המרה, שלצהבת כרונית ושל דלקות בלבלב.
 

MRE אנטרוגרפיה בתהודה מגנטית
הדמיה של הבטן ושל המעי בפרט. בירור מתקדם זה של מערכת העיכול מבוצע בעיקר בחולי מחלות מעי דלקתיות.
 

MRU תהודה מגנטית למערכת השתן
בדיקה חדשה הנותנת מידע מבני ותפקודי מדויק. במקומות רבים בעולם היא נעשית כתחליף לבדיקות אולטרסאונד, ציסטוגרפיה וגם מיפוי כליות ברפואה גרעינית. בדיקה זו כוללת רכישת תמונות רציפה לאורך זמן כדי להדגים את הפרשת מערכת השתן. המידע עובר עיבוד לאחר מעשה בתחנת עבודה ובתוכנה המיועדת לכך.
 

MRI לעובר
בדיקה זו נעשית בדרך כלל החל משבוע ה- 24 להריון. אין בספרות עדות לכל נזק שעשוי להיגרם לעובר מהבדיקה. הבדיקה נערכת ללא הרגעה וללא הזרקת חומר ניגוד לאם.
ההפניות לרוב הינן לאחר סקירת מערכות באולטרסאונד לבירור שאלות שנותרו ללא מענה. בדיקה זו נותנת מבט אנטומי דו ממדי ותלת ממדי על העובר. ההפניות לרוב הינן לבירור חשד לתהליכים תופסי מקום לבירור מבנה מערכת השתן או העיכול או לבירור בקע סרעפתי.
לעיתים קרובות מובאות תוצאות הבדיקות לדיון משותף של גינקולוגים, רופאי ילדים, גנטיקאים ורופאים רדיולוגים.
 

MRA/MRV - תהודה מגנטית להדמיית מערכת כלי הדם
בדיקה דינמית דו ממדית ותלת ממדית המבוצעת בעיקר לבירור אנומליות מבניות במערכת כלי הדם (מולדות, התפתחותיות או כתוצאה ממחלות דלקתיות ומטראומה).
 

בדיקות MRI של מערכת העצבים המרכזית
מבוצעות ומפוענחות בתל השומר על ידי צוות הנוירורדיולוגים. (ד"ר חן הופמן מרכז בדיקות אלה, וכן את בדיקות מערכת העצבים של העובר).
 

MRI ללב ו- MRA
מבוצע ומפוענח בתל השומר על ידי צוות ההדמיה הקרדיאלית (פרופ' אלי קונן וד"ר אורלי גויטן).

[Image: 404_mb_file_8c210.jpg]


אנגיוגרפיה בתהודה מגנטית להדגמת אספקת הדם

לגידול מסוג ליפאנגיומה. שחזור תלת ממדי.

 


הכנה לבדיקת MRI לילד
הסבר מפורט לכל ילד על הצפוי לו ב MRI , לפי יכולת הבנתו, חשוב ביותר להצלחת הבדיקה! (ראה סרטון מצורף)
רצוי להגיע בבגדים נוחים וקלים ללא חלקים מתכתיים, ורצוי להשאיר בבית תכשיטים ודברי ערך.
כל אדם הנכנס לחדר הבדיקה צריך לעבור בקבלה בדיקה ומילוי טופס לסקירת מתכות בגופו למען בטיחותו ובטיחות הנבדק.
ילד המוזמן לבדיקה בהרדמה - להגיע בצום של לפחות שש שעות, כולל אוכל רך, נוזלי או מוצק. נוזלים צלולים ניתן לתת עד שלוש שעות לפני הבדיקה. תינוק יונק יגיע בצום של שלוש שעות.
 


הבדיקה
זמן הגעה לבדיקה
צום
קבלת הכנה בשתיה
קבלת הכנה
בנוזלים לווריד

האם יקבל הזרקת חומר ניגוד
הרדמה
שעה לפני
6 שעות

לא
תלוי בסוג הבדיקה
תלוי בסוג הבדיקה
חזה/בטן
בזמן הבדיקה
אין צורך
אין צורך
אין צורך
כן
MRE
שעה לפני
6 שעות
כן
אין צורך
כן
MRU
שעה לפני
אין צורך
אין צורך
כן
כן
MRCP
בזמן הבדיקה
כן
אין צורך
אין צורך
אין צורך
MRA
בזמן הבדיקה
אין צורך
אין צורך
אין צורך
כן
MRI עובר
בזמן הבדיקה
4 שעות
אין צורך
אין צורך
אין צורך

הגב
#6
בדיקת MRI בילדים, Pediatric MR Imagingשתף[Image: share.gif]

  

במרכז הרפואי שיבא מתבצעות בדיקות מתקדמות בתהודה מגנטית (MRI) לעובר, לתינוקות ולילדים.
בבדיקות תהודה מגנטית  אין חשיפה לקרינה מייננת, ומכאן יתרונן כשהן מבוצעות בילדים. (בדיקה על יסוד שדה מגנטי וגלי רדיו). בדיקות אלו גם מאפשרות אבחון טוב ומדויק בין רקמות הגוף במישורים השונים ובפירוט רב.

הבדיקות מבוצעות בבניין האשפוז המרכזי, ביחידת ה-MRI שברנטגן, לפי הנחיות צוות רופאי רדיולוגיה ילדים ובהשגחתו.

בילדים צעירים (בדרך כלל עד גיל חמש, בהתאם ליכולתו של כל ילד) הבדיקה נעשית בהרדמה, עקב הזמן הארוך יחסית של הבדיקה ורגישותה הרבה לתנועה. בדיקות ה- MRI נמשכות בדרך כלל בין חצי שעה לשעה, ובזמן זה הילד נדרש לשכב במכשיר כמעט ללא תזוזה. לעתים אנו מבקשים מהילד לעצור את נשימתו לכמה שניות כדי למנוע תזוזה בעת רכישת התמונה.
 

בעת הבדיקה יכול מלווה לשהות עם הילד בחדר הבדיקה ,להרגיע אותו ולדבר איתו. מובן שכל ילד המסוגל לכך יעבור בדיקת MRI ללא הרדמה.

אנו נשמח להציג לכל ילד שירצה בכך את החדר ואת מכשיר ה- MRI בימים שלפני קבלתו לבדיקה כדי להרגיע אותו ולענות על שאלותיו זאת על מנת שנוכל לזכות ממנו לשיתוף פעולה מקסימלי.
 כדי להקל ולהנעים על ילדכם את חוויית הבדיקה ב-MRI, מצ"ב סרט המדגים באמצעות  נועם הליצן את תהליך הבדיקה במכון הדימות בשיבא

 

ייתכן זמן הורדה של שתיים-שלוש דקות - מומלץ מאד לחכות ולהראות לילד לפני שמגיעים לבדיקה

[Image: 497_mb_file_a08b8.jpg] 
בדיקות תהודה מגנטית המבוצעות ביחידה
בדיקות MRI לחזה, לבטן ולאגן - מבוצעות בעיקר לבירור ולמעקב לחולים אונקולוגיים.
 

MRCP כולנגיוגרפיה בתהודה מגנטית
הדמיה של מערכת דרכי המרה והלבלב, דו ותלת ממדית. מבוצעת בעיקר לבירור בעיות של אנומליות מבניות מולדות של דרכי המרה, שלצהבת כרונית ושל דלקות בלבלב.
 

MRE אנטרוגרפיה בתהודה מגנטית
הדמיה של הבטן ושל המעי בפרט. בירור מתקדם זה של מערכת העיכול מבוצע בעיקר בחולי מחלות מעי דלקתיות.
 

MRU תהודה מגנטית למערכת השתן
בדיקה חדשה הנותנת מידע מבני ותפקודי מדויק. במקומות רבים בעולם היא נעשית כתחליף לבדיקות אולטרסאונד, ציסטוגרפיה וגם מיפוי כליות ברפואה גרעינית. בדיקה זו כוללת רכישת תמונות רציפה לאורך זמן כדי להדגים את הפרשת מערכת השתן. המידע עובר עיבוד לאחר מעשה בתחנת עבודה ובתוכנה המיועדת לכך.
 

MRI לעובר
בדיקה זו נעשית בדרך כלל החל משבוע ה- 24 להריון. אין בספרות עדות לכל נזק שעשוי להיגרם לעובר מהבדיקה. הבדיקה נערכת ללא הרגעה וללא הזרקת חומר ניגוד לאם.
ההפניות לרוב הינן לאחר סקירת מערכות באולטרסאונד לבירור שאלות שנותרו ללא מענה. בדיקה זו נותנת מבט אנטומי דו ממדי ותלת ממדי על העובר. ההפניות לרוב הינן לבירור חשד לתהליכים תופסי מקום לבירור מבנה מערכת השתן או העיכול או לבירור בקע סרעפתי.
לעיתים קרובות מובאות תוצאות הבדיקות לדיון משותף של גינקולוגים, רופאי ילדים, גנטיקאים ורופאים רדיולוגים.
 

MRA/MRV - תהודה מגנטית להדמיית מערכת כלי הדם
בדיקה דינמית דו ממדית ותלת ממדית המבוצעת בעיקר לבירור אנומליות מבניות במערכת כלי הדם (מולדות, התפתחותיות או כתוצאה ממחלות דלקתיות ומטראומה).
 

בדיקות MRI של מערכת העצבים המרכזית
מבוצעות ומפוענחות בתל השומר על ידי צוות הנוירורדיולוגים. (ד"ר חן הופמן מרכז בדיקות אלה, וכן את בדיקות מערכת העצבים של העובר).
 

MRI ללב ו- MRA
מבוצע ומפוענח בתל השומר על ידי צוות ההדמיה הקרדיאלית (פרופ' אלי קונן וד"ר אורלי גויטן).

[Image: 404_mb_file_8c210.jpg]


אנגיוגרפיה בתהודה מגנטית להדגמת אספקת הדם

לגידול מסוג ליפאנגיומה. שחזור תלת ממדי.

 


הכנה לבדיקת MRI לילד
הסבר מפורט לכל ילד על הצפוי לו ב MRI , לפי יכולת הבנתו, חשוב ביותר להצלחת הבדיקה! (ראה סרטון מצורף)
רצוי להגיע בבגדים נוחים וקלים ללא חלקים מתכתיים, ורצוי להשאיר בבית תכשיטים ודברי ערך.
כל אדם הנכנס לחדר הבדיקה צריך לעבור בקבלה בדיקה ומילוי טופס לסקירת מתכות בגופו למען בטיחותו ובטיחות הנבדק.
ילד המוזמן לבדיקה בהרדמה - להגיע בצום של לפחות שש שעות, כולל אוכל רך, נוזלי או מוצק. נוזלים צלולים ניתן לתת עד שלוש שעות לפני הבדיקה. תינוק יונק יגיע בצום של שלוש שעות.
 


הבדיקה
זמן הגעה לבדיקה
צום
קבלת הכנה בשתיה
קבלת הכנה
בנוזלים לווריד

האם יקבל הזרקת חומר ניגוד
הרדמה
שעה לפני
6 שעות

לא
תלוי בסוג הבדיקה
תלוי בסוג הבדיקה
חזה/בטן
בזמן הבדיקה
אין צורך
אין צורך
אין צורך
כן
MRE
שעה לפני
6 שעות
כן
אין צורך
כן
MRU
שעה לפני
אין צורך
אין צורך
כן
כן
MRCP
בזמן הבדיקה
כן
אין צורך
אין צורך
אין צורך
MRA
בזמן הבדיקה
אין צורך
אין צורך
אין צורך
כן
MRI עובר
בזמן הבדיקה
4 שעות
אין צורך
אין צורך
אין צורך

הגב
#7
בדיקת MRI - בדיקת אם- אר- איי

[url=https://www.youtube.com/user/AssutaHospital][/url]תוך הסדרה, המדריך הרפואי -- אסותא : סרטון בנושא בדיקת MRI - בדיקת אם- אר- איי .


בדיקת אם- אר- איי MRI היא צילום משוכלל שמאפשר לנו להביט אל הגוף מבפנים ולבדוק האם יש בעיה באזור הנבדק.
הבדיקה עצמה ארוכה ויכולה להמשך כ- 40 דקות, במהלכה הנבדק שוכב ללא תזוזה ושומע את רעשי המגנט. הבדיקה עושה הרבה רעש.
בדיקת אם- אר- איי MRI הכרוכה בהזרקת חומר ניגודי מחייבת צום של שעתיים.
בדיקות אם- אר- איי MRI של מוח ובטן בדרך כלל מחייבות הזרקת חומר ניגודי, חומר זה אינו גורם לתופעות אלרגיה.
רצוי להגיע ל בדיקת האם- אר- איי עם בגדים חופשיים ונוחים, לעיתים תינתן כותונת של בית החולים.
מאחר ומכשיר האם-אר-איי הוא מגנט חזק, יש להסיר כל חפץ מתכתי מהגוף כגון: תכשיטים, שעונים, מטבעות, מכשירי שמיעה, גשרי שיניים, איפור,מכשירים ניידים וכד'.
מי שיש בגופו קוצב לב, מסתם מלאכותי או משתלים תותבים כירורגיים אחרים, לא יוכל לבצע בדיקת MRI, אלא אם כן מדובר במכשור מהשנים האחרונות שעמיד באם-אר-איי.
לכל בדיקות הדימות יש להביא את הדברים הבאים: מכתב הפניה מרופא מטפל, בדיקות כלייה ובדיקות דימות קודמות במידה ויש.
כל בדיקות הדימות עוברות פענוח ע"י רופא מומחה ברדיולוגיה, אשר מסתכל על הבדיקה וקובע את האבחנה.
הבדיקה מוקלטת, מוקלדת, נחתמת ע"י הרדיולוג ומועברת לרופא המפנה ולנבדק.

מוגש באדיבות בית חולים אסותא מרואיינת: ד"ר טל סיגל, רדיולוגית, מנהלת מערך הדימות באסותא, 050-8800244


הגב
#8
תודה על הסיכור והסרטונים

הגב
#9
עזר לי
תודה

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.
משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };