מודעה
הסטודנטית שהניחה תפילין ולגלגה על החב"דניק התנצלה • ומה כתבה?
#1
Smile 
הסטודנטית שהניחה תפילין ולגלגה על החב"דניק התנצלה • ומה כתבה?בסי ווילר שפרסמה פוסט ובו תמונות שלה מניחה תפילין מבלי ששליח חב"ד הצעיר זיהה כי לפניו אשה, הבינה כי שגתה – והסירה את התמונות תוך הבעת חרטה: "אני חייבת לו, כבחור יהודי וכאנושי, ברמה בסיסית של כבוד, התנצלות"
אחרי הלעג, הבלתי מוצלח, מגיעה ההתנצלות: בסי ווילר, הסטודנטית היהודיה מאוניברסיטת שיקגו, שחמדה לצון לצעיר חסיד חב"ד שעמד בכיכר יוניון בלב מנהטן – ונענתה לבקשתו להנחת תפילין מבלי שהיא מסגירה את עובדת היותה אשה, הסירה את התמונות בהן היא מניחה תפילין עם הצעיר, ואף התנצלה על המעשה.


"לפני יומיים, העליתי תמונות שלי מניחה תפילין בעמדת חב"ד ביוניון סקוור", פותחת ווילר את מכתבה, אותו פרסמה בדף הפייסבוק שלה, כשהיא מבקשת לקרוא אותו ב'זהירות ובחסד', "כשאני מסתכלת על התמונות מופצות, יש לי זמן לחשוב על ההשלכות שלהן".


"המפגש עצמו היה קצר, מהמם ומשמעותי עבורי באופן אישי. אני לא יזמתי את האינטרקציה בינינו. העובדה שהייתי נראית חסרת מגדר, כמו גבר, עשתה לי משהו. בפעם הראשונה הרגשתי שהמחיצה שתסכלה אותי במשך שנים הוסרה.


"ברגע שהוא כרך את התפילין סביב ידי, הרגשתי פתאום מחוברת – אליו, לה', לדת, לעם היהודי. זה היה רגע לא רק חזק, אלא גם כואב ולא נכון – כי זה היה בנסיבות שקריות".


ווילר מודה שהיא לא העמידה את השליח על טעותו ועל כך היא מצטערת: "למרות ההנחות המוטעות שלו, שגרמו לו לפנות אלי, לא תיקנתי אותו ונתתי לו להמשיך.


"למרות שלא הכרחתי אותו לעשות משהו לא בסדר, גרמתי לו לעשות משהו שהוא לא היה מרגיש איתו בנח אילו היה לו ידע מלא על הסיטואציה.


"אני חושבת, שלמרות ההבדלים האידיאולוגיים שלנו, אני חייבת לו, כבחור יהודי וכאנושי, ברמה בסיסית של כבוד התנצלות, ואני אכן מצטערת על זה.


"מלבד זאת, ההודעה שלי התפרשה ככזו הלועגת לו באופן אישי, ועל כך אני מצטערת גם. זאת לא היתה הכוונה שלי".


נרות שבת ותפילין


הפוסט שהעלתה ווילר לרשת החברתית פחחסבוק, ובו כתבה על סיפור הנחת התפילין שלה על ידי שליח חב"ד צבר אלפי שיתופים ולייקים. ווילר כתבה בו כיצד צעדה עם חברתה אלכס שטרן בכיכר יוניון סקוור שבמנהטן, כאשר צעיר חסידי, ביקש לדעת אם הם יהודים.


שטרן קיבלה במתנה ערכה של הדלקת נרות, והשליח פנה בתום לב לווילר, אותה חשב בטעות כגבר, ושאל אם היא הניחה תפילין.


אלא שבסי לא מיהרה לתקן את הצעיר שניסה לסייע לה רוחנית, והשיבה כי תשמח להניח את התפילין.


לאחר שווילר היתה מעוטרת בתפילין, היא הצטלמה – ואחר כך העלתה במהירות את התמונות לעמוד הפייסבוק שלה, עם הכיתוב: 'בגלל השיער הקצר וכו' הבחור החרדי לא הצליח להבחין שלפניו עומדת אשה'.


מתברר, כי מלבד המגדר החריג בהקשר של הנחת תפילין, ווילר נוהגת להניח תפילין בעשרת החודשים האחרונים, כך שגם באותו יום, היא היתה אחרי 'הנחת תפילין'.


הפוסט והתמונות של ווילר פשטו במהירות ברשתות החברתיות והגיעו גם אל אתר 'טיימס ישראל'.


הפוסט גרר תגובה נוקבת של שליח חב"ד, הרב צבי דרייזין, שכתב לבסי מכתב גלוי, בו נאמר בין היתר: "אני מבין שקיבלת מאות לייקים עבור התרגיל המוצלח, אבל האם חשבת על הצעיר אותו ביזית? מדובר בנער נחמד שרק מנסה לעזור ליהודים אחרים על פי דרכו – האם מגיעה לו המבוכה וההשפלה הפומבית המציגה אותו כנאיבי ולא מתוחכם"?


מכתבו של הרב, שזכה גם כן לצפיות ותגובות רבות, פעל את פעולתו. וילר, בצעד הגון ויוצא דופן, בחרה להתנצל ולהסיר את התמונות.

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  שאלה: מה שכרו של המניח תפילין בכל יום ומה עונשו של המבטל מצוה זו??? אורח 0 59 18-05-2016, 21:52
תגובה אחרונה: אורח
  מ-ח-ז-ק - הסירטון היומי ❗❗ ?מעלת תפילין ? ?קטע מחזק ? אורח 0 151 02-03-2016, 19:23
תגובה אחרונה: אורח
  סרטון איך מניחים תפילין אורח 0 174 09-01-2016, 23:33
תגובה אחרונה: אורח
  מה אומרים כשמניחים תפילין אורח 1 207 06-01-2016, 03:12
תגובה אחרונה: אורח
  חינם מחב"ד! תזכורת אסמס להדלקת נרות שבת לנשים. לגברים תזכורת אסמס להנחת תפילין! אורח 0 649 29-12-2015, 23:10
תגובה אחרונה: אורח
  תלמוד בבלי, מסכת מנחות דף מד כל המניח תפילין מאריך ימים עוזי 0 125 29-12-2015, 18:51
תגובה אחרונה: עוזי
  שבועות מתי מניחים תפילין ארז 1 457 21-05-2015, 20:54
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };