מודעה
הפייטן החרדי שב ממפגש עם שייח'ים ממדינות ערב
#1
בשקט בשקט נרקמת לה ידידות של תרבות עם בכירי עולם המוסיקה הערבית ממדינות אוייב לישראל. מי שאחראי למהלך הוא הפייטן החרדי משה חבושה שנפגש במשך ארבעה ימים עם גדולי המוסיקה מעיראק, לבנון, כווית, קטאר ונסיכויות המפרץ.
לאחר שנסע לפני חצי שנה לדובאי להשמיע את קולו ונגינתו לשייח'ים בכירים ובהם מוסיקאים ידועי שם בעולם הערבי, אמש שב הפייטן החרדי הרב משה חבושה מארבעה ימים שבהם שהה במחיצתם של 15 שייח'ים ומוסיקאים בכירים בעולם הערבי, ביניהם מלבנון, סוריה, מצרים, כווית, קטאר ונסיכויות המפרץ. 


אל המפגש המיוחד ויוצא הדופן יצא הרב חבושה ביום שני האחרון, כשהוא מגיע אל האי קפריסין. בניגוד לפעם הקודמת עת נערך המפגש בדובאי, הפעם החליטו אותה קבוצה כי הם רוצים לתת את הכבוד ולהגיע אל הרב חבושה, ואולם בשל העובדה כי מדובר בישראל ולא תתאפשר כניסתם, וגם אם תתאפשר הדבר לא יראה בעין יפה אצל חלק מהמדינות בהם מתגוררים, הוחלט להגיע הכי קרוב לישראל, והוחלט על האי קפריסין. 


עוד קודם למפגש שכרו וילה גדולת מימדים בעיר לרנקה והמתינו לבואו של הרב חבושה מיד לאחר חג שבועות. עוד בטרם הגיע אל הווילה, עצר הרב חבושה בבית חב"ד קפריסין שסיפקו לו אוכל לארבעה ימים שבהם שהה בוילה המרוחקת. 


בשיחה עם אתר לדעת, מספר הרב חבושה כי זה היה מפגש שמטרתו קידוש ה'. לדבריו אותה קבוצה שנפגשת עימו זה הפעם השניה, יצרה עימו קשר באמצעות המייל, לאחר שבעבר ראתה סרטונים שלו ביוטיוב, כשבהם הוא מפייט אצל מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. "בפעם הקודמת בדובאי, הם ביקשו ממני לייט את הפיוט ששרתי למרן בסליחות. אחד מהם אמר לפייט את 'והוא רחום', והיה ניכר שהם צפו היטב באותם פיוטים". 


הפעם הגיע הרב חבושה מוכן היטב גם עם פיוטים חדשים, אלא שמסתבר כי דווקא החדשות לא דיברה אל ליבם. משכך שב הרב חבושה לפיוטים ולמוסיקה הישנה, אז הגיעה ההתלהבות של אותה קבוצה. "התחילו להתלהב ולצעוק 'אללה הוא אכבר' והייתה שם שמחה של ממש", מספר הרב חבושה, אלא שהרגע הגדול ביותר מבחינתו של חבושה, היה כאשר החל לשיר את שירו של אחד הזמרים המצרים שהינו יהודי. באותו שיר ישנו פיוט שבו אומר הפייטן ה' הוא האלקים, וכאשר פייט להם הוא הבין כי הם אינם אומרים את המילים המדוייקות, וכך לימד אותם לומר ה' הוא האלקים, ואלו התלהבו.  "לא היה דבר כזה שגדולי המוסיקאים בעולם הערבי הללו כך את ה' וצעקו ה' הוא האלקים", מספר חבושה. 


אותה קבוצה ערבית הופתעה מהידע של הרב חבושה אך לא פחות גם מהמוסיקה שהוציא מהאוד שהביא ומהקול שבקע מגרונו. "הם כל כך התלהבו שהחלו לצעוק אה אה אה" וראו כי גם יהודי עם כיפה יכול לעשות מוסיקה טובה. 


לצד ההתלהבות חששו אותם חברי קבוצה מחשיפת פניהם ומהתנכלות במדינתם, וביקשו מהפייטן היהודי לבל יצלם אותם. עם זאת, למתנה שהביאו ממדינת ערב הוא לא ציפה. היה זה אוד מיוחד שייוצר במיוחד עבורו, כאשר בחלון האוד נבנה מגן דוד.


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  קיפאון ברכישת דירות גם במגזר החרדי משה 2 18 לפני 4 שעות
תגובה אחרונה: אורח
  הערב תחקיר שוק החתנים החרדי - ב"פנים אמיתיות" 21:00 בערוץ עשר. אורח 0 136 03-12-2017, 19:03
תגובה אחרונה: אורח
  ??????? פעם יהודי צעק על חרדי שהוא פרזיט..אמר לו החרדי בחיוך אתה יודע מי עשה ל אורח 0 135 30-11-2017, 22:11
תגובה אחרונה: אורח
  קבוצת חדשות המגזר החרדי: זעזוע!!! תאגיד השידור הישראלי 'כאן' עמידו ניידת שידור וגנרטו אורח 0 136 22-11-2017, 23:57
תגובה אחרונה: אורח
  הסכם קיבוצי היסטורי בתחום החינוך במגזר החרדי: שכרן של עשרות גננות וסייעות באלעד יעלה אורח 0 160 05-11-2017, 21:39
תגובה אחרונה: אורח
  איפה יגור הציבור החרדי? במרתף או בדירה? בעיר רחוקה או בשכונה הסמוכה? און ליין 0 172 11-07-2017, 15:24
תגובה אחרונה: און ליין
  החתונה שהטריפה את המגזר החרדי און ליין 1 802 25-06-2017, 19:06
תגובה אחרונה: און ליין
  מלך הרשת החרדי נחשף - איך עושים סלפי עם בר רפאלי און ליין 1 141 18-06-2017, 22:32
תגובה אחרונה: און ליין
Star דעה: כך המשטרה הפכה לשנואה על המגזר החרדי. און ליין 0 134 19-05-2017, 15:06
תגובה אחרונה: און ליין
  חשד: בכירים בעיתון החרדי "הפלס" סחטו באיומים מנהלים במשק ובחברות ממשלתיות צופה 0 76 18-04-2017, 14:23
תגובה אחרונה: צופהמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..