מודעה
הקושי בט באב
#1
אלימלך זילברשלג:מכירים את התחושה אחרי שהיה גנב אצלכם בבית? שלא תכירו. מלבד תחושת האובדן על הרכוש בעל הערך הכספי והסנטימנטלי שנגנב ישנה תחושה קשה יותר, התחושה הזאת שאדם זר הסתובב אצלכם בבית, ללא ידיעתכם, עשה בביתכם כבתוך שלו. 


לאבא שלנו, האבא של כולנו - היה בית, הבית הזה היה ״אורו של עולם״ כפי שהעידו גם חכמי כל העמים, בית שהביא שלום על כל העולם. הבית הזה היה מרכז העולם.
כשבאו חכמי ישראל לירושלים, לבית המקדש הם ראו בעלי חיים משוטטים שם - ״שועלים הילכו בו״, זרים הסתובבו בבית שלנו. 


למרות התחושה כי זה קרה לפני אלפי שנים ולכאורה לא כ״כ נוגע אלינו, יש לכל אחד את הנקודה הפנימית הזאת של הקירבה. כל אחד בתוך תוכו חש משהו לעניין הזה. כל אחד לפי מעלתו. 


הערב התאריך העברי הינו ט׳ באב, היום בו נחרב בית מקדשנו, (בגלל שהוא יוצא בשבת הצום יחול ביום ראשון, י׳ באב) אנו מתאבלים על חורבנו. 
בית המקדש נחרב בגלל שנאת חינם, המעט שאנו יכולים לעשות למען העולם ובעיקר למען עצמנו זה לאהוב אחד את האחר, גם אם הוא שונה, לא ממש משנה מי הוא, מה הוא, מה דעותיו ומה נטיותיו. 
פשוט לאהוב.

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.
משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };