מודעה
הרב שלמה אבינר התייחסות לפיגועים האחרונים, בהם הרצחו של ר"מ מישיבתנו, הרב נחמיה לביא
#1
הרב שלמה אבינר

התייחסות לפיגועים האחרונים, 
בהם הרצחו של ר"מ מישיבתנו, הרב נחמיה לביא הי"ד.
הרב שלמה אבינר

בימי השמחה של סוכות פקד אותנו אסון: ביום חמישי נרצחו זוג הורים לעיני ילדיהם. אנשים טובים וצדיקים. ובמוצאי השבת שוב נרצחו אנשים טובים, שהלכו ברחוב לתומם – אחד מהם הוא הרב נחמיה לביא, ר"מ בישיבה שלנו, "עטרת ירושלים". אדם עדין נפש, רך וטוב, שמעולם לא עשה רעה לאף אדם – לא יהודי ולא ערבי.

על הרב נחמיה לביא אפשר לצטט את דברי המדרש, שהמלך דריווש ביקש לפני מותו: אל תתאבלו עלי עד שאדם יבוא ויספר עלי רעה - ואף אחד לא בא. הצער הוא על המוות, הצער הוא על שאדם החמיץ את חייו. אבל על הרב נוכל לומר בביטחון מוחלט: לא יוכל לבוא אדם ולספר עליו דבר רע.

הוא היה אדם מורם מעם, חמוש במידות טובות, כולו חסד - ומעולם לא אמר דבר רע על אדם. אדם מעמיק בתורה, שקוד על התורה יומם ולילה באהבת השם ובאהבת עמל התורה.
 
לצערנו, חייבים אנו להודות שאין במאורעות הקשים האלה הפתעה. מאז הופעת האסלאם, המוסלמים רודפים אותנו, שונאים אותנו, מגרשים אותנו, משפילים אותנו, רוצחים בנו. כפו עלינו להתאסלם - ומה לא. אמנם פחות מהנוצרים, אבל כמובן אין זו נחמה. כולם זוכרים כיצד המופתי של ירושלים, חאג' אמין אל-חוסייני, עשה יד אחת עם היטלר והתנה את שותפותו עמו במתן יד חופשית לערבים לרצוח את כל היהודים שבמדינות ערב.

כך ששום דבר לא השתנה, חוץ מדבר אחד: בחסדי השם עלינו, יש לנו צבא; צבא אמיץ, צבא מוכשר, צבא מסור. שליח של ריבונו של עולם. לא צבא כיבוש – אלא כשמו כן תהילתו: צבא ההגנה לישראל. 

אכן מאז תחילת שיבת ציון והקמת המדינה, הרבה דברים קשים עברו עלינו. אבל יש לראות את הדברים בפרופורציה, בפרספקטיבה. האור גדול לאין ערוך מהחושך. כמובן, הצער על כל יהודי שנרצח צורב את הלב, וקל וחומר אם זה ידיד טוב קרוב אל הנפש שנים רבות כל כך.

יחד עם זה, אין זה משבית את שמחתנו על כל הטוב. הרי לטרור אין כוח ממשי. הוא לא יכול להכריע מאורעות פוליטיים, אלא הוא לוחמה פסיכולוגית שמטרתה לשבור את הרוח, ולהחליש את אמונם של האזרחים במדינה, במנהיגים ובצבא.
 
למעשה, אנחנו מצהירים כאן בשמנו ובשם הרב נחמיה לביא שעלה למרומים, שאנחנו הולכים יד ביד עם עמנו, עם מדינתנו ועם צבאנו. עברנו משברים גדולים לאין ערוך והתגברנו – ובעזרת השם נתגבר גם הפעם.


--
הנה ברכה ומילות פרידה ששלח הרב נחמיה לביא לחבריו לפלוגת המילואים. איזה איש. איזו אבידה. 


אחַי ורעַי,


לוחמי ומפקדי הפלוגה


לאחר 12 שנות שירות מילואים בפלוגה, מאז מבצע חומת מגן ועד האימון הלא רגיל באליקים לפני כשנה, ולאחר התלבטות קשה, אני מסיים את שירותי בפלוגה.


מזה מספר שנים, מאז נולד ילדנו השישי, הנני במעמד מתנדב (ברוך השם, כחודש לאחר המילואים הקודם נולד בננו השביעי) – כאשר המתנדבת האמיתית היא אשתי שבעורף, שהעמיסה על כתפיה לבדה את כל שגרת חיי הבית בימי היעדרותי ("הבעל יוצא לאימונים, האישה יוצאת לקרב". הגדרה מדוייקת של אליאור אלכביר).


מתוך רצון להמשיך ולהתנדב במערך המילואים גם בשנים הבאות, גם לאחר גיל 40 הממשמש ובא, ובהתחשב ברף ההולך ועולה של רמת הכושר והחוזק הפיזי הנדרשים בחטיבה, ביקשתי לעבור לגדוד חי"ר של חטמ"ר בנימין – קרוב יותר לבית בירושלים, ורף קלאסי יותר של כושר נדרש.


כמה מילים מהלב: צה"ל בכלל, ומערך המילואים בפרט, הוא בעיני שיאה של אהבת ישראל בדור שלנו, ושיאה של אהבת המדינה. עלית על מדים – השארת בצד את כל הפרטיות והאנוכיות, השתחררת מכל חילוקי הדעות הקלים והקשים בין חלקי עמֵנו האהוב ומכל המהומה הפוליטית (בלי לזלזל), והתעלית אישית לגובה אחר – לגובה הכללי של העם, של לאומיות ישראל.


במיוחד ביחידות הלוחמות, בהן כל אחד מסור כל-כולו לחבריו ולעמו, עד כדי נכונות למסירות הנפש עבורם, ובאופן מיוחד יותר ביחידות המילואים – שביסודן הן התנדבותיות לאין ערוך לעומת המערך הסדיר.


"חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו" (הרמטכ"ל לשעבר יואב בן-צרויה, שר צבא דוד המלך).


תכל'ס, ליבי אתכם, ובאמת אשמח לשמור על קשר – בדגש על ביקורים מזדמנים בכל עת בביתי בירושלים העתיקה, 5 דקות מהכותל המערבי (...המלצות אפשר לשמוע מאשר אסרף מח' 2).


שלכם באהבה רבה,


ובהצלחה באימון הקרוב,


נחמיה לביא


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  הסכם עד המדינה עם שלמה פילבר: יוגש נגדו כתב אישום לבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה ש אורח 0 55 21-02-2018, 13:22
תגובה אחרונה: אורח
  ׳כאן 11׳: המגעים להסדר עד מדינה עם שלמה פילבר: כל הצדדים הנוגעים לתיק נמצאים ביחידת אורח 0 57 21-02-2018, 00:16
תגובה אחרונה: אורח
  ראשוני: רבי שלום בער סרוצקין נכנס בימים האחרונים למעונו של מרן שר התורה רבי חיים קינב אורח 0 130 25-12-2017, 19:18
תגובה אחרונה: אורח
Video שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך און ליין 0 130 21-12-2017, 16:30
תגובה אחרונה: און ליין
  ירי הרקטות בימים האחרונים נותן את אותותיו: בשל המצב הביטחוני בוטל מחר טורניר כדורגל ל אורח 0 107 14-12-2017, 00:16
תגובה אחרונה: אורח
  שלמה ארצי שאיבד את אימו לפני שבוע וחצי איבד היום את אחותו נאווה סמל שנפטרה ממחלה. אורח 0 145 03-12-2017, 00:53
תגובה אחרונה: אורח
  *בס"ד* *בוקר טוב... חיזוק יומי... ב' כסלו* *פטירת הרב שלמה ישרים* *מע אורח 0 121 20-11-2017, 16:37
תגובה אחרונה: אורח
  ב.ד.ה הפעוט בן שנה יעקב אריה בן צבי נויבירט ז"ל. היה עם חום בימים האחרונים והגיע היום אורח 0 174 02-11-2017, 15:49
תגובה אחרונה: אורח
Star ? *בירושלים מובא למנוחות ראש ישיבת כנסת יהודה הגאון הרב נחמיה מלין זצ"ל אורח 0 189 22-10-2017, 00:38
תגובה אחרונה: אורח
  המשטרה תמליץ להעמיד לדין את אריה דרעי, אשתו יפה ואחיו שלמה בשורה של עבירות מרמה. אורח 0 134 16-10-2017, 00:15
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };