מודעה
הרופא אמר זה קלקול קיבה - היולדת איבדה את העובר
#1
הרופא אמר זה קלקול קיבה - היולדת איבדה את העובר
ח' הגיע לקופת החולים בבית"ר עילית כשהיא בשבוע ה-32 להיריונה והתלוננה על כאבי בטן עזים. הרופא המחליף בקופה טען כי מדובר בקלקול קיבה וסירב במשך שעות לתחנוניה להפנותה לבית חולים. רק לאחר שהתעלפה על רצפת המרפאה היא פונתה למיון, שם נאלצו לקבוע את מות העובר ולכרות את רחמה. כעת היא דורשת פיצויים וטוענת "זלזלו בי. לא הקשיבו לתחנוניי"

איתי עמיקםפורסם:  03.07.17 , 08:26ח', אישה הרה בשבוע ה-32 להריונה, הגיעה למרפאת קופת חולים "מאוחדת" בבית"ר עילית כשהיא סובלת מכאבי בטן עזים. רופא הנשים המחליף שהיה אז במרפאה טען כי מדובר בקלקול קיבה והורה לה לחזור לביתה. לאחר מספר שעות איבדה ח' את עוברה ונאלצה לעבור כריתת רחם.

 
ח' ובעלה הגישו לאחרונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בה הם מגוללים את השתלשלות האירועים המטרידה. בכתב התביעה מפרטת ח' כי לאחר שרופא הנשים הורה על מתן טיפול בנוזלים היא סירבה לעזוב את סניף קופת החולים עד לשעת הסגירה, תוך שהיא מתחננת, כדבריה, לקבל הפנייה לבית החולים.
 
סמוך לשעת סגירת המרפאה הורה רופא הנשים לאישה ההרה ללכת לביתה. כשניסתה ח' לעמוד על רגליה היא התעלפה. ח' הובהלה על ידי צוות של מד"א לבית החולים שערי צדק, שם למרבה הצער, איבדה את עוברה ורחמה נכרת.
 

[/url]
[Image: 5730614099185640360no.jpg]
הובהלה לבית החולים רק לאחר שהתעלפה. אילוסטרציה(צילום: shutterstock) 
בכתב התביעה מפרטת ח', אם לארבעה ילדים, שהיא הגיעה יחד עם בעלה לקופת החולים בחודש אוקטובר 2010. האישה מתארת כי היא התפתלה מכאבי בטן וסבלה מחולשה עזה, אך רופא הנשים של הקופה "טען מלכתחילה כי מדובר בקלקול קיבה וכי התובעת ובעלה יכולים מבחינתו לשוב לביתם", לשון כתב התביעה.
 
התובעים מוסיפים וטוענים כי הם "התחננו בפני הרופא לקבל הפנייה לבית החולים שערי צדק, אולם הרופא סירב, טען בתוקף כי מדובר בקלקול קיבה, הותיר את התובעת בחדר האחות, והורה לתת לה נוזלים".
 
ח' שהתה מספר שעות במרפאה תוך שהיא ממשיכה לסבול מכאבי בטן חריפים. "התובעת ובעלה המשיכו להתחנן בפני הרופא לקבל הפנייה לבית החולים", נכתב בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד ענת גינזבורג.
 
"נכנס לך לראש שיש לך משהו"
לטענת הזוג, הרופא של מאוחדת התרשל כשלא הפנה את האישה ההרה לבית החולים במיוחד נוכח עברה הרפואי של ח', אשר עברה לפני האירוע מספר הפלות. בתביעה נכתב כי לאחר מספר שעות בהן התפתלה מכאבי בטן עזים, סחרחורות וחולשה הודיע הרופא לתובעים כי בקרוב נסגרת המרפאה ועליהם לחזור הביתה. התובעת סירבה לשוב לביתה. "בני הזוג הוסיפו להתחנן לקבל הפנייה, אך סורבו בתוקף", נכתב. בתביעה מתואר כי הרופא אף התריס כנגד התובעת כשאמר לה "נכנס לך לראש שיש לך משהו".
 
בתביעה מציין הזוג כי רופא קופת החולים "דרש התובעת לקום, וכלשונו 'להיות גיבורה וללכת הביתה'". כשניסתה ח' לעמוד על רגליה היא התעלפה. ניידת טיפול נמרץ הוזעקה למקום וח' פונתה לבית החולים שערי צדק.
 
בבית החולים בוצעה באישה בדיקת אולטרה-סאונד בה התברר, למרבה הצער, כי אין לעוברה דופק. ח' הועברה בדחיפות לחדר הניתוח, שם התגלה כי רחמה היה קרוע וכי העובר נמצא מחוצה לו. בנוסף לקביעת מות העובר, דו"ח פתולוגי שבוצע בעובר לא איבחן אצלו מומים.
 


[url=http://images1.ynet.co.il//PicServer4/2014/06/08/5374492/2865952099489640360no.jpg][Image: 2865952099489640360no.jpg]
בבדיקת העובר לא נמצאו מומים(צילום: ירון ברנר)


 
ח' ובעלה תובעים פיצויים בסכום של יותר מארבעה מיליוני שקלים מקופת חולים מאוחדת ומבית החולים שערי צדק. לטענת הזוג, למרות שהתובעת פונתה לבית החולים כמקרה דחוף, היא נבדקה לראשונה רק 50 דקות לאחר קבלתה למיון.
 

הופנתה לביה"ח באיחור של שעות
בחוות הדעת הרפואית שהגישו התובעים נכתב כי "על אף תלונותיה והרקע הרפואי של התובעת, רופא הנשים המחליף של קופת החולים השאיר אותה בהשגחה של מספר שעות מבלי שהעלה את האפשרות המקובלת במקרה הנידון שקיים סיכון להתפתות קרע של הרחם ולא הפנה את האישה לבית חולים, אלא באיחור של מספר שעות".
 
בחוות הדעת מוסיף המומחה מטעם התובעים וכותב כי בדיקת האישה בבית החולים לאחר כ-50 דקות "מהווה סטייה רפואית בולטת".
 
את טענותיהם מסכמים התובעים בכותבם כי במקום טיפול ראוי הנתבעים "זלזלו בתובעת, התעלמו מתחנוני התובעים להפניית התובעת באופן מיידי לבית החולים ולא בדקו את התובעת מיידית עם הגיעה לבית החולים".
 
מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: "התביעה התקבלה ומאוחדת תשיב כמקובל בבית המשפט".
 
מבית החולים שערי צדק נמסר בתגובה: "נלמד את התביעה ונגיב בבית המשפט".

הגב
#2
מזעזעע

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.
משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };