מודעה
חבר מועצת הרבנות הראשית הרב ערוסי: מחבל פצוע? 'טוב שבגויים הרוג'
#1
חבר מועצת הרבנות הראשית הרב ערוסי: מחבל פצוע? 'טוב שבגויים הרוג'

צבי שיימן, חדשות סרוגים
15.10.15 15:08 ב' בחשוון תשעו


רבה של קרית אונו מתייחס לשאלת חיסול מחבלים פצועים ואומר "מדובר באויבים כאלה רצחניים, אז אם אתה מרחם עליו כעת, אתה מתאכזר על אחיך בעתיד"לחסל את המחבלים. 


הרב ערוסי (באדיבות 'נצח ישראל')רבה של קרית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל הרב ד"ר רצון ערוסי, מתייחס גם הוא לשאלה האם יש לרחם על מחבל פצוע ולהימנע מחיסולו, ובהקשר להתבטאויות של רבנים בימים האחרונים בנושא.


משפחת גולדין: 
טוב שלא מחזירים גופות מחבלים בשיעור שנשא אתמול בבית המדרש של תנועת 'נצח ישראל' התייחס הרב לאמירתו של מנכ"ל מד"א אלי בין על הקדמת הטיפול במחבל לפני פצועים יהודים. "האם להציל את הפצוע הקל היהודי – הנרדף, הקרבן, או לטפל בפצוע הקשה הטרוריסט שלא נהרג אלא נפצע קשה. כי בדרך כלל מטפלים בפצוע הקשה לפני הקל – כי זו שאלה של חיים ומוות. וכאן יש שאלה של סדרי עדיפויות.", שאל הרב בשיעור.


"ושאלה שנייה, האם לאחר שהרודף הוכה או נורה, והוא על הארץ אבל אין יודעים אם מת לגמרי, האם צריך או מותר לפגוע כדי להיות בטוחים שהוא מת או לא?"


לשאלה האחרונה התייחסו גם הרב שמואל אליהו והרב בן ציון מוצפי שקראו לחסל את המחבלים, ולעומתם הרב דוד סתיו והרב יעקב אריאל שאמרו כי אין להרוג מחבל שהפסיק להוות איום.


כהקדמה לתשובה, הביא הרב ערוסי משפט מהתלמוד הירושלמי ועימת אותו מול הלכה אחרת: "חכמי ישראל אמרו דבר מאוד קיצוני ומקומם "כשר שבגויים הרוג", חכמי ישראל ידועים שהם אומרים דברים קיצוניים כדי לזעזע ולעורר מחשבה. ואכן באמת תמהו גדולי מורי ההוראה, איך המימרא הזו מתיישבת עם מה שנאמר שגוי עובד עבודה זרה, אם הוא נפל לבור – אין מצילים אותו, אבל לא דוחפים אותו לבור – כלומר אין ממיתים אותו. לוודא הריגה, להרוג ולמוטט, איך זה מתיישב אם מה שנאמר בירושלמי?


כתירוץ לסתירה, הביא הרב את דברי תוספות הרא"ש שהסבירו כי "דברי הירושלמי נאמרו בזמן מלחמה, לגבי אויב צמא דם – ובמקרה כזה טוב שבגויים הרוג. כי אתה צריך להיות שהוא לא יהווה עוד סכנה, ובאמת עיני כל ישראל רואות היום – בזכות המצלמות שפרושות בכל רחבי הארץ, איך גוי אכזר דרס במכונית אנשים זקנים וראית איך אנשים מתעופפים, ובסרט רואים איך הגוי האכזר הזה יוצא עם גרזן ומכה איתו את הקרבן שכבר שוכב על הארץ. זו עמלקיות ולא מלחמה רגילה."


עושים ליגם אחרי שהוא כבר נורה על ידי המאבטח, שמהסס עם לירות בו, אותו מחבל פצוע מנסה להתהפך ולזרוק את הסכין על המאבטח. כלומר גם במצבו שהוא פצוע, הוא עדיין צמא דם ורוצה להרוג. המאבטח לא ירה בו וסילק את הסכין. אך המחבל המשיך וניסה לקום כדי להסתער מחדש, ואז הסתערו עליו וחיסלו אותו.


אלה אנשים מסוממים משנאה, שיודעים שהולכים למוות, ודוקרים אחד ועוד אחד, כך שאפילו פצוע קשה רוצה להרוג ולפצוע. אלה אויבים מיוחדים במינם שאי אפשר להחיל עליהם את חוקי המלחמה הבינלאומית, משום שהם מהווים סיכון עד הרגע האחרון, ולכן צריכים לוודא את הריגתם, כי אתה לא יכול לדעת מה הוא יעשה ברגע האחרון ואסור לקחת סיכון בדבר הזה.


לכן, אל נחשוב שחז"ל קיצונים. הם בודקים בסוגי האויבים, ואם מדובר באויבים כאלה רצחניים, אז אם אתה מרחם עליו כעת, אתה מתאכזר על אחיך בעתיד. ולכן אנשים כאלה חייבים לנטרל עד גמירה.


ולכן יש גם להקדים את הקרבן – את הנרדף. ועוד שגויים עובדי עבודה זרה לא מצילים אותם, ללא קשר אם הם רדפו אחרי יהודי, ובטח שכאן כשהם רדפו אחרי יהודי ורוצים לפגוע ביהודי, מה אתה הולך להציל אותו לפני שאתה מטפל בקרבן. בודאי שיש לטפל בקרבן.


אתמול שמענו את ראש הרשות הפלסטינית, מדיח בשקר ואומר שהילד שבא לרצוח, אומר שהם הוציאו אותו להרוג, למרות שהוא בכלל לא נהרג. מדובר באנשים אשר לימדו את לשונם שווא, משקרים במצח נחושה, הם מאמינים לשקרים של עצמם. אין אצלם רגע בלי שקר. מה יגידו כל אלה שרוצים לדבר עם 'הפרטנר', איך אפשר לקחת מישהו כזה ולהפוך אותו לפרטנר?!


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  *דוברות המשטרה (שפלה):* במשטרת ישראל התקבל דיווח על פצוע דקירה ברחוב טרומפלדור אורח 0 56 01-03-2018, 23:15
תגובה אחרונה: אורח
  הרוג ושלושה פצועים מאש צה״ל בשכם אורח 0 61 06-02-2018, 23:55
תגובה אחרונה: אורח
  אמא של הילד יהודה ז"ל הלב עוד פצוע, מדמם, צועק. יהודהל'ה שלי, ילד חמד, מתוק שלי, אה אורח 0 19 22-01-2018, 02:13
תגובה אחרונה: אורח
  זקא : בית שמש רח' נחל קישון פינת שורק אוטובוס שפגע בילד בן 6 ובאביו. הילד הרוג האבא פ אורח 0 29 18-01-2018, 20:18
תגובה אחרונה: אורח
  מאות מוהלים מתכנסים באולמי הדר דימול לערב עיון ארצי של הרבנות הראשית בהשתתפות הרבנים אורח 0 122 26-12-2017, 20:30
תגובה אחרונה: אורח
  מחבל ניסה לדקור שוטר ונורה; עימותים בגדה Nana10 0 94 15-12-2017, 15:07
תגובה אחרונה: Nana10
  שערי צדק בוקר טוב התייצבות נוספת במצבו של פצוע הדקירה עם סימני התעוררות ראשוניים. שמואל 0 174 11-12-2017, 11:14
תגובה אחרונה: שמואל
  זריקת אבנים ברחבת הכותל ככה"נ פצוע קל במקום. אורח 0 139 28-11-2017, 16:35
תגובה אחרונה: אורח
  זק״א: י-ם רח׳ בצלאל צומת ניות ת.ד בין רכב פרטי לאופנוע. במקום 5 נפ׳ 1 בן 27 הרוג . ב אורח 0 139 16-10-2017, 14:07
תגובה אחרונה: אורח
  *דוברות מד"א :* בשעה 20:40 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על פצוע מדקירה שה אורח 2 355 01-10-2017, 23:36
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };