מודעה
חה"כ הרב גפני בראיון נרחב לעיתון 'בקהילה' # הראיון המלא
#1
?חה"כ הרב גפני בראיון נרחב לעיתון 'בקהילה'? הראיון המלאעם תום ''שבוע הנצחונות'' של יו''ר 'דגל התורה' גפני, הוא פותח פה ומספר על תיקון חוק הגיוס, ראיון לפיד, החוק הנורבגי, וגם - מה ההבדל בין ליברמן ללפיד? • מפתיע וחושף: ''הוצע לי להיות שר בממשלה, וסירבתי''


''חוק הגיוס שלי, היה נראה בכלל אחרת'', אומר לי השבוע גפני, יממה אחרי שרשם יחד עם חבריו ניצחון של ארבע שנים, עם העברת תיקון חוק כפיית הגיוס של לפיד, ''בחוק הגיוס שלי, הכלל יהיה פשוט – כל לומד תורה מקבל דחיה משירות. נקודה''.


על אף שהוא מסרב בתוקף להתייחס לפרטי חוק הגיוס אותו העביר, ואף משתדל שלא לכנותו ''פשרה'' כפי שעשה עמיתו ח''כ מקלב, הוא בהחלט אומר – ''זה לא חוק שלנו, זה בסך הכל חוק של שר הביטחון שנועד לשנות חוק קיים''.


זה שבוע ניצחון. אחרי כמעט ארבע שנים מאז ביטול חוק טל על ידי בג''צ, סוף סוף יש חוק שהחרדים יכולים לחיות עמו.


גפני שולל זאת מכל וכל - ''אין הגדרה כזו, זה פשוט לא נכון. יש תהליך מתמשך שנלחמים נגד לומדי התורה מאז היותנו לעם, זהו תהליך מתמשך ותמיד צריך לעמוד על המשמר. אין מושג של ניצחון או כישלון, צריך לעמוד על המשמר, וזה מה שעושים''.


ובכל זאת, הרחוב החרדי צוהל.


''אני מאד שמח שהציבור שמח. אך אני דואג כל הזמן, לא מפסיק לדאוג. צריך להבין שמתנהל מאבק של למעלה מעשרים שנה, וזהו לא דבר שמסתיים בנוק אאוט והסיפור הזה נגמר. אנחנו צריכים להיות ערוכים ל מאבק מתמשך. מאבק מתמיד. אני גם שמח - אך במקביל דואג''.


מצד שני, עם כל ההסתייגות, חשוב ליו''ר 'דגל התורה' להבהיר כי תיקון החוק שעבר היום, מושלם או לא, הוא בגדר נס. '' זה נס גלוי הסיפור הזה, מי שיודע – ולא רבים יודעים מזה כי אנחנו לא מדברים על זה, ובצדק. אבל מי שיודע, זה נס''.


לא כל הציבור מצוי בפרטי החוק. תסביר – מהו הנס?


''אפילו לא ברמז'', הוא מתקשח. ''שום מילה בנושא הזה, גם אם הייתי מחליט להסביר, ואני מחליט שלא – אני מסביר לגדולי התורה ומקבל מהם הוראות, זה ברור לגמרי – כל מילה שלי הולכת לבג''צ, ומטעמים אלו אני אפילו מילה לא אומר בנושא''.


אפילו מילה לא. את קו השתיקה הזה שעוטים על עצמם חלק מחברי הכנסת החרדים, הם בוחרים כדי להתגנון מבית ומחוץ. כפי שאומר גפני, עורכי הדין מטעם התביעה של יש עתיד, מנטרים כל משפט וכל צהלול. ומצד שני – חלקים לא מבוטלים ברחוב החרדי שגם הם מיהרו לתקוף את החוק, מחכים אף הם למעידה. דומה כי בכדי לשמוח באמת על החוק החדש שעבר השבוע, צריך מידה רבה של אמונה בנציגים החרדים, אמונה בהם – ובכוח עורכי הדין שניסחו את החוק, כדי שיעמוד במבחן הבג''צ.


אתה חושש מהבג''צ שהגישה הבוקר יש עתיד?


''זה שהם הגישו בג''צ זה צפוי'', אומר גפני, '''יש עתיד' מתפרנסים רק ממלחמה נגד לומדי התורה. היה זוועה לשמוע את הדוברים שלהם מדברים, לא להאמין שאנשים מזרע ישראל מדברים כך על לומדי תורה. היה לנו ברור שהם יגישו בג''צ. אני מקווה שהוא לא יצליח - אך כל תרחיש במדינה שלנו ובבג''צ נגד לומדי התורה, יכול לקרות''.


ההטבות, החיבוקים, והבית היהודי


אך חוק הגיוס, הוא לא ההצלחה היחידה של גפני השבוע. כמה שעות אחרי שחברי הכנסת פרשו ללינת הלילה לאחר אישור חוק הגיוס, שב גפני לכנסת – הפעם כדי לאשר באופן סופי את מתווה הטבות המס ליישובי הפרירפריה, עליו עמל בחודשים האחרונים. עם אישור המתווה, שלעיתים היה נראה כי אפילו גפני הממולח לא יכול לו, הסתערו ראשי הרשויות על יו''ר ועדת הכספים בחיבוקים ונשיקות, תוך כדי שהם מצטלמים איתו ומבטיחים לו ''עשר מנדטים'' בבחירות הקרובות. יו''ר דגל התורה אף פעם לא היה נראה סחבק יותר.


הופתעת?


''העוצמות היו מפתיעות'', מודה היו''ר ומתפרגן - '' אני מבין אותם, הוספתי מאות יישובים חדשים לתוך המתווה, ועוד הבאתי מהאוצר עוד תקציבים לזה. אבל העוצמות הללו הפתיעו אותי''. האמת, שיש לו את כל הסיבות לחגוג, אפילו מלאך רע ענה אמן בעל כרחו, וח''כ חיים יחלין מיש עתיד אמר כי הוא לא מאמין, ''שמונה שנים החוק הזה תקוע ואף אחד לא מעיז לטפל בו, רק גפני הצליח''.


מה הסיפור עם הטבות המס?


''במשך שנים לא רצו לגעת בתפוח האדמה הלוהט הזה. הממשלה, שרצתה לקבוע קריטריונים, לא קבעה אותם – והתוצאה הייתה שבית המשפט קבע שחמש ישובים שהמדינה קבעה כי הם זכאים להטבה, היו אמורים לצאת מהטבות המס בסוף החודש הנוכחי.


''המשמעות של העניין היא שבמקום שנבחרי הציבור יקבעו את הטבות המס, שזהו דבר חשוב ומשמעותי מאד לפריפריה – בג''צ יקבע. שזה חמור, גם מההיבט שאסור שבג''צ יקבע במקום הממשלה או הכנסת, וגם משום שזה נותן להם הרבה כוח. ולכן לקחתי את זה על עצמי. לי אין פחד לא של פריימריז ולא פחד אחר ואני מקבל הנחיות רק מגדולי התורה''.


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  גפני מחר ב'ישראל היום' על חולדאי: "אכילת הכלב זה מגעיל. 875 0 29 25-01-2018, 23:41
תגובה אחרונה: 875
  השר ישראל כץ פנה ליו"ר ו. הכספים גפני להחריג אותו מתוספת השכר לשרים. אורח 0 64 14-01-2018, 23:59
תגובה אחרונה: אורח
  סגן שר האוצר יצחק כהן ב'קול חי': גפני שקרן, איך נתתם במה לשקרים? אורח 2 125 04-01-2018, 22:30
תגובה אחרונה: אורח
  'ישראל היום' חושף: ח"כ גפני החליט לא לאשר בוועדת הכספים את תקציב מד"א ביו"ש. התוצאה: אורח 2 113 01-01-2018, 14:10
תגובה אחרונה: משה
  חצות בסקופים: ישראל רוזנר תחקירן 'המקור' בראיון: הרב בומבך מספר כי הוא מותקף ע"י כל אורח 1 170 30-12-2017, 23:53
תגובה אחרונה: אורח
  חצות בסקופים: ישראל רוזנר תחקירן 'המקור' בראיון: הרב בומבך מספר כי הוא מותקף ע"י כל אורח 0 101 29-12-2017, 02:02
תגובה אחרונה: אורח
  חצות בסקופים: ישראל רוזנר תחקירן 'המקור' בראיון: הרב בומבך מספר כי הוא מותקף ע"י כל אורח 0 111 29-12-2017, 02:01
תגובה אחרונה: אורח
  לפנות בוקר: לאחר דיון סוער - אושר סופית חוק השבת של גפני בחדרי חרדים 0 149 26-12-2017, 09:38
תגובה אחרונה: בחדרי חרדים
Star *המדריך המלא שיספר לכם איך ולמה כדאי לכם להיגמל מקפאין* שמואל 0 108 15-12-2017, 00:20
תגובה אחרונה: שמואל
  דוצ : היום (א') יחל תרגיל צבאי נרחב של כוחות אוויר ויבשה באי קפריסין. התרגיל יתקיים אורח 0 140 03-12-2017, 11:24
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };