מודעה
חסידיו של הרב פינטו, שלא חזר לארץ במועד בשל מחלתו, הכריזו על יום צום ותפילה
#1
חסידיו של הרב פינטו, שלא חזר לארץ במועד בשל מחלתו, הכריזו על יום צום ותפילה משום שלדבריהם הוא נתון בסכנת חיים. בתיעוד נראה הרב פינטו בבית החולים, מחובר למכשיר רפואי ועיניו עצומות. "התנהלות הפרקליטות היא אחד הגורמים להידרדרות"ביום שלישי הקרוב צפוי בית המשפט העליון לקיים דיון בבקשתו של הרב פינטו להאריך את שהותו בארצות הברית לצורך המשך הטיפול הרפואי בשל ההידרדרות במצבו. זאת, אף שמועד חזרתו המקורי חל בסוף השבוע האחרון. על מנת להבטיח את חזרתו לארץ אף הפקיד הרב פינטו ערבות של שלושה מיליון שקלים, שייתכן שתחולט אם לא ישוב לישראל. בפרקליטות ידרשו במהלך הדיון לקבוע כי על הרב פינטו לשוב לישראל, מאחר שמלכתחילה התנגדו לנסיעתו מחשש כי ינסה להימלט מריצוי עונשו. הדיון בערעור בעונשו של הרב פינטו במסגרת פרשת מתן השוחד לתת-ניצב אפרים ברכה, ששם קץ לחייו בחודש יולי, אמור להתקיים ב-16 בנובמבר.


חסידיו הכריזו על יום צום ותפילה משום שלדבריהם הוא נתון בסכנת חיים לאחר שחלה הידרדרות במצבו. בתיעוד נראה הרב פינטו בבית החולים, מחובר למכשיר רפואי ועיניו עצומות. "התנהלות הפרקליטות היא אחד הגורמים להידרדרות".


חסידיו של הרב יאשיהו פינטו, הממתין לערעור בהרשעתו במתן שוחד ובשיבוש מהלכי משפט, הכריזו היום (שני) על יום צום ותפילה למען הרב, משום שלדבריהם הוא נתון בסכנת חיים לאחר שחלה הידרדרות חמורה במצבו. לידי וואלה!NEWS הגיע תיעוד של הרב פינטו בבית החולים בניו יורק ובו הוא שוכב במיטתו, מחובר למכשור רפואי ועיניו עצומות. הרב טס לניו יורק במיוחד על מנת לקבל טיפול למחלת הסרטן, לאחר שקיבל אישור מבית המשפט העליון.


"לצערנו, בחודשיים האחרונים מצבו של הרב הורע מאוד בכלל השיהוי בטיפול הרפואי", סיפר אחד מחסידיו. "המחלה הארורה התפשטה בגופו ולדאבוננו גרמה לזיהום שמקשה מאוד על התפקוד היומיומי של הרב. חסידיו קיבלו על עצמם יום של תענית וצום ומתפללים לרפואתו, הרב זקוק לחסדי שמיים כדי לצאת מסכנת החיים שבה הוא מצוי".


הרב פינטו, שממתין להכרעה בערעורו על עונש של שנת מאסר בגין הרשעתו בעבירה של מתן שוחד, הוטס לארצות הברית לפני כמה שבועות לאחר שקיבל אישור משופטת בית המשפט העליון ענת ברון. בחוות הדעת שהוצגה לבית המשפט, קבע מומחה רפואי מטעמו כי בשל החשש להתפשטות מהירה של הסרטן בגופו של הרב מאשדוד, יש להטיסו לקבל את הטיפול. "החשש כי פינטו יימלט איננו כצעקתה", קבעה השופטת ברון, ואפשרה לו לצאת לבית חולים במנהטן בכפוף להתחייבותו כי ישוב לישראל.


"ההתנהלות הצינית של הפרקליטות היא אחד הגורמים להידרדרות במצב הרפואי", אמר חסידו של הרב. "אותם משפטנים מטעם המדינה ניסו להתכחש למציאות ואמרו שהרב בריא בעוד תיקו הרפואי, שהכיל חוות דעת ממומחים בעלי שם עולמי, מעיד שהרב חולה מאוד. זו התנהלות בוטה וצינית כלפי מי שמחלת הסרטן תוקפת אותו באכזריות פעם אחרי פעם מזה 13 שנה. עצוב שכך מתייחסת פרקליטות המדינה לאחד מהמנהיגים הרוחניים החשובים של דורנו שנלחם כיום על חייו".


בית המשפט העליון צפוי לקיים מחר (שלישי) דיון בבקשתו של הרב פינטו להאריך את שהותו בארצות הברית לצורך המשך הטיפול הרפואי בשל ההידרדרות במצבו. זאת, אף שמועד חזרתו המקורי חל בסוף השבוע האחרון. על מנת להבטיח את חזרתו לארץ אף הפקיד הרב פינטו ערבות של שלושה מיליון שקלים, שייתכן שתחולט אם לא ישוב לישראל. בפרקליטות ידרשו במהלך הדיון לקבוע כי על הרב פינטו לשוב לישראל, מאחר שמלכתחילה התנגדו לנסיעתו מחשש כי ינסה להימלט מריצוי עונשו. הדיון בערעור בעונשו של הרב פינטו במסגרת פרשת מתן השוחד לתת-ניצב אפרים ברכה, ששם קץ לחייו בחודש יולי, אמור להתקיים ב-16 בנובמבר.

הגב
#2
יואב יצחק ב'ניוז 1': הרב פינטו איבד 30 קילו ממשקלו. רופאו האישי: "העיכוב בניתוח במשך שישה חודשים החמיר את מצבו".

הגב
#3
וואלה:
בית המשפט העליון דחה את בקשתו של הרב פינטו וחייב אותו לשוב לארץ תוך שבוע

הגב
#4
עו"ד אביגדור פלדמן בא-כוחו של הרב פינטו לגלסנר בקול ברמה:?
מגיב להחלטת ביהמ"ש העליון על חזרתו של הרב לארץ: "הפסיקה מאוזנת, ביקשנו שבועיים, ביהמ"ש נתן לנו שבוע. מעולם לא נתקלתי ברדיפה כזו מצד הפרקליטות. הרב חולה בסרטן קשה. הפרקליטות רוצה כנראה שהוא ימות. לדעתי אפרים ברכה התאבד כי ידע שהחקירה תגיע אליו...."

הגב
#5
'ישראל היום': הרב פינטו יצטרך עד יום חמישי הקרוב, להגיש לביהמ"ש העליון צילומי כרטיסי טיסה כהוכחה שחוזר לארץ.

הגב
#6
הרב פינטו לא שב לארץ כפי שנדרש: הודיע כי הוא חש ברע

 
משפט ופלילים |
עודכן 13:29 26/10/2015
 
אביעד גליקמן
הרב, שהורשע בעבירות שוחד ונידון לשנת מאסר, היה אמור לשוב היום מארה"ב בהוראת בית המשפט העליון, אך ברגע האחרון התקבלה הודעה כי הוא חש ברע ולא יוכל להתייצב בארץ כמתוכנן. ביצוע עונשו של פינטו נדחה מכיוון שהיה צריך לצאת לניתוח חשוב בניו יורק
 

 
 
 
 
 
 
 
 
[Image: 190612.jpg] שוב לא חזר לארץ במועד שנקבע. הרב פינטו   צילום: צילום מסך - חדשות 10 
 
 
שוב זה קורה. הרב יאשיהו פינטו לא ישוב היום (שני) לישראל כפי שנדרש על ידי בית המשפט העליון, לאחר שהורשע בעבירות שוחד ושיבוש הליכי משפט בפרשת "הרב והניצב" ונידון לשנת מאסר בפועל.
 
למרות הוראת בית המשפט, הודיעו היום נציגיו של הרב כי הוא אינו יוכל להתייצב בישראל כנדרש, זאת מכיוון שלדבריהם הוא חש ברע. יש לציין כי לא מדובר בפעם הראשונה שפינטו לא מתייצב בבית המשפט במועד הנקבע לו.
 
בחודש אפריל האחרון הגיע הרב ארצה לשלב הטיעונים לעונש במשפטו. דיון זה התקיים לאחר שנדחה מספר פעמים בשל טענות דומות על בעיות בריאותיות מהן סובל הרב. יום לפני כן פינטו חש ברע במהלך הטיסה מניו יורק לישראל ואושפז בבית החולים איכילוב. הדיון נערך למרות זאת.
 
פינטו, אחת הדמויות המשפיעות והעשירות בישראל, נחקר באוקטובר 2012 יחד עם רעייתו בחשד כי ניסה לשחד את ראש אגף החקירות במשטרה, תת ניצב אפרים ברכה ב-200 אלף דולר לשם קבלת מידע אודות חקירה המתנהלת בעניינו שעסקה במעילה בכספי עמותה.

ב-2013 פנו פרקליטי הרב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והציגו בפניו חומרים לפיהם קיבל ניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 (שבה נחקרו פינטו ואשתו) טובות הנאה מישראלים המתגוררים בניו יורק ומקורבים לרב, בעת שארביב היה נספח משטרת ישראל בארה"ב.

סניגוריו של פינטו דרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק הפלילי נגדו בתמורה לעדותו המפלילה נגד ניצב ארביב, שנאלץ לפרוש מהמשטרה. בספטמבר 2014 נחתם הסדר טיעון עם פינטו לפיו ישמש עד מדינה נגד ארביב ויודה בעבירות שוחד ושיבוש מהלכי משפט, בתמורה להקלה בעונשו.


הגב
#7
הרב יאשיהו פינטו יצא מארצות הברית לישראל, זאת "כדי לכבד את החלטת בית המשפט, כפי שנהג בעבר", כך על פי דובריו.
הרב יגיע ארצה על מנת לקדם את הערעור שהגיש לבית המשפט העליון.
דובריו של הרב ציינו כי מצבו הבריאותי עדיין רע, והביעו תקווה ש"שמצבו הבריאותי לא יורע עוד, בשל הפסקת ההליכים הרפואיים שהחל בהם בבית החולים בו טופל עד כה".

הגב
#8
בקצב הזה גם אדם מת המדינה תרצה לדון אותו


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  ☘? *להתחיל את היום בקדושה* ?☘ *מהלכות חג הפסח.* *סימן תמו - המוצא חמץ במועד* שמואל 0 29 21-03-2018, 11:20
תגובה אחרונה: שמואל
  שבוע טוב ומבורך. ? *מערכת קרה עושה דרכה לארץ הקודש* מנת שלג בדרך לפסגות החרמון וש אורח 0 142 02-12-2017, 20:19
תגובה אחרונה: אורח
  הזמר גד אלבז נפצע בתחרות ריצה בארה"ב והגיע לארץ שהוא על כסא גלגלים והוא עובר ניתוח עק אורח 2 176 29-11-2017, 16:10
תגובה אחרונה: אורח
  המאבטח שנפצע בירדן חזר לארץ משה 0 160 25-07-2017, 10:34
תגובה אחרונה: משה
  מסופר על יהודי שאיבד את ילדיו ומשפחתו בשואה וזכה לשרוד ולהגיע לארץ ישראל והקים מחדש און ליין 0 98 10-04-2017, 15:19
תגובה אחרונה: און ליין
  הרב יאשיהו פינטו השתחרר מהכלא משה 1 147 26-01-2017, 19:04
תגובה אחרונה: און ליין
  *תוקנה התקלה: מטוסי החמקן יגיעו לישראל במועד* לאחר שתוקנה התקלה בחומר הבידוד של צינור און ליין 0 46 01-12-2016, 19:32
תגובה אחרונה: און ליין
  מטוס הכיבוי 'הסופרטנקר' בדרך לארץ מארה"ב... כך ראש הממשלה החליט בתום הערכת מצב שקיים און ליין 0 65 24-11-2016, 19:04
תגובה אחרונה: און ליין
  זה כל הקסם: הטיל הישראלי שהביא לארץ מבקרים מכל רחבי העולם נציגים מצבאות העולם הגיעו אורח 0 60 22-11-2016, 22:45
תגובה אחרונה: אורח
  בדקות האחרונות מתפרסם הפוסט הבא - שלא ידוע לי מי כתב אותו: – בלעדי לארץ הג'יהאד – און ליין 0 68 21-11-2016, 21:51
תגובה אחרונה: און לייןמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };