מודעה
חשיפה: פיגוע גדול נמנע לפני למעלה מחודש בהר חברון, שבוע לפני רצח בני הזוג איתם ונעמה
#1
חשיפה:

פיגוע גדול נמנע לפני למעלה מחודש בהר חברון, שבוע לפני רצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין בשומרון: קצין בכיר בפיקוד מרכז גילה כי באירוע שהתרחש בכביש נגוהות-אדוריים התכוונה חוליית טרור לבצע פיגוע נרחב נגד כוחות צבא או אזרחים ישראלים. "אנחנו מדברים על מארב מתוכנן על ציר מבודד. היו לחוליה נשקים ורימונים, ובסוף זה השתבש ברגע האמת. רימון שהתפוצץ הרס להם את הכול", אמר הקצין הבכיר. 


החוליה כללה חמישה פעילי ג'יהאד אסלאמי. אחד המחבלים נהרג בהתפוצצות רימון, שלושה נעצרו בידי כוחות צה"ל ומחבל נוסף נעצר בידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. לדברי הקצין, מדובר בתשתית מסודרת ומאורגנת, ולא בהיערכות מקומית וחפוזה. 


"מצאנו שם מארב מוכן במרחק של שלושים מטר מהציר. הם תכננו לזרוק רימונים ולירות בנשק, והכינו חסימה אחת על הציר ועוד חסימה אחרת מול ציר הנסיגה שלהם. הפיצוץ הוא מה ששיבש את הסיפור, פתיחת הרימון שהייתה לא נכונה", הסביר עוד הקצין. 


תחקיר האירוע לימד שהתנהלות של כוח צבאי שהגיע לנקודה לפני הוצאת הפיגוע לפועל הייתה נכונה. לאחר שזוהתה החסימה על הכביש, מפקד הפלוגה הנחה את הכוח, שהיה רכוב על ג'יפ, לא לפרוק מהרכב ולהתייחס לאזור כזירת מטענים. כאשר חזרו החיילים אחורה ועצרו את התנועה אירע הפיצוץ. 


"סביר להניח בדיעבד שאם החיילים היו יורדים ליד החסם ומנסים להזיז אותו ולפנות את הציר, הם היו חוטפים רימון או צרור. במצב כזה, אני לא יודע איך היינו מסיימים את האירוע הזה", הוסיף הקצין. 


בצבא טרם יודעים לקבוע חד-משמעית אם החוליה נערכה לפגוע בכוחות הצבא או באזרחים. הכוח הצבאי שהגיע לנקודה הוקפץ בעקבות דיווח של אזרח על החסם, וכאמור רק בגלל תקלה של חוליית המחבלים נמנע פיגוע משמעותי. 


לדברי הקצין, רצח בני הזוג הנקין עורר את השטח, וייתכן שהפיגוע בדרום הר חברון, אילו היה יוצא לפועל, היה יוצר תגובה דומה שבוע קודם לכן. לטענתו הרצח בשומרון הניע תקופה לא קצרה של תסיסה, בעיקר על רקע אירועי הר הבית. "שאלנו את עצמנו בתקופה שלפני הפיגוע מה ישנה את המציאות ויוציא אנשים לרחובות. בהערכות המצב שלנו היו הבחירות ברשות הפלסטינית, הקפאות של העברת כספים ואחר כך נאומים של אבו-מאזן. בסוף המצב הביטחוני התפורר כתוצאה מפיגוע נגדנו. פיגוע ששובש הוא מבחינתו תוצאה טובה, אבל זה בהחלט יכול היה להיות אירוע קטלני. יכול להיות מאוד שהעסק היה מעורר את האזור". 


בפיקוד מרכז לא רגילים לפיגועי טרור מתוכננים כמו זה שנמנע באזור נגוהות, אך התארגנויות כאלו לא מעוררות תדהמה במערכת הביטחון, ודאי כשמדובר באזור חברון. "אם הולכים הרבה מאוד שנים אחורה, בין אם המחבלים הצליחו להגיע לנקודת הקצה ובין אם הצלחנו לסכל חלק מהתשתיות - ישנו תמיד ערוץ של טרור שממשיך לעבוד", אמר הקצין הבכיר, "אם יתרחש עכשיו עוד פיגוע קשה אולי יחברו אותו לגל הטרור, אבל אנחנו מתעסקים עם אירועים כאלו כל הזמן, ומנסים לדאוג שהפיגועים הנוכחיים לא יחרגו ממה שאנחנו רואים בשטח. אנחנו עושים הכול כדי לא להגיע למצב שבו חמאס ישתלב במהלך העניינים - צעד שיהפוך את ההתמודדות שלנו ליותר משמעותית, ועלול לכלול פיגועי ירי או מטענים ורצון לייצר חגורות נפץ". 


http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/734/6...875&loc=12


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  ישראל כהן ב׳כיכר׳: היסטוריה! חוי טוקר בתו של הרב רפאל וולף וכלתו של ר״י חברון הגר״נ ט אורח 0 25 אתמול, 17:21
תגובה אחרונה: אורח
  *דוברות המשטרה (שרון);* לפני זמן קצר התקבל במשטרה דיווח בגין שריפה שפרצה בכלא רימוני אורח 0 48 21-02-2018, 15:06
תגובה אחרונה: אורח
  כביש 1 לירושלים נחסם לפני לטרון עקב עבודות בכביש אורח 0 47 21-02-2018, 00:16
תגובה אחרונה: אורח
  'ידיעות': משרד התחבורה קורא לבעלי כרטיסי רב קו שהונפקו לפני 2016 להחליפם, לפני שיוגבל אורח 0 46 20-02-2018, 12:34
תגובה אחרונה: אורח
  *דוברות המשטרה (מרחב דן);* לפני זמן קצר התקבל דיווח בגין חטיפת נשק ממאבטח ברח' הרב ש אורח 0 70 15-02-2018, 23:33
תגובה אחרונה: אורח
  *?יממה לפני הפיגוע הרצחני:* *המחבל קילל חיילים באריאל,* *תוחקר - ושוחרר*(ynet) אורח 0 62 07-02-2018, 21:18
תגובה אחרונה: אורח
  זק״א: פיגוע דקירה בצומת הכניסה לאריאל, 875 0 62 05-02-2018, 16:28
תגובה אחרונה: 875
  סגולת היום? סוד עמוק, גדול ונסתר? לקרוא מזמור ל"ג מתוך ספר תהילים.. הסוד הזה מסוגל אורח 1 155 31-01-2018, 16:58
תגובה אחרונה: אורח
  חב' בורסלינו האיטלקית שהוקמה לפני 160 שנה פונה אחרי הפסדים לפשיטת רגל. אורח 2 229 30-01-2018, 01:48
תגובה אחרונה: אורח
  גורם בבית הלבן: ״ביטול חובת ויזה לישראלים לארה״ב – עוד לפני מעבר השגרירות לירושלים״ אורח 1 38 30-01-2018, 01:47
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };