מודעה
ימימה מזרחי ל"ג בעומר - חובה.
#1
סגולות ליום לג בעומר!1. בל"ג בעומר המנהג הוא להדליק 17 נרות כמניין טו"ב. מל"ג בעומר עד שבועות יש 17 ימים טובים. תבקשי שהימים האלו יהיו רצופי אור. ושוב, ותתפללי ראשונה על מישהי קרובה שאת כל כך רוצה שהיא תיפקד, כל כך רוצה שהיא תתחתן.


2. האדמו"ר מסוכטשוב אומר שזה יום לבקש על זיווג! כתוב על בר יוחאי והציל הלחוצים, ומה יותר לחוץ מאיש או אישה שמחכים לזיווגם? הילולה = חתונה, ורשב"י עצמו התחתן ביום ל"ג בעומר. בקשי מריבונו של עולם חופות לילדייך, לעצמך, לאחיותיך.


3. לבקש תורה - ה"פרי צדיק" כותב ובכל שנה, כשבא יום זה (ל"ג בעומר), יכול כל אדם לזכות לפי כוחו להשיג בנפשו קביעת דברי תורה שירד ביום הזה בתורה שבעל פה. ולכן, קבעוהו למועד.


זה יום של לימוד כי יש בו גם כל כך הרבה אור ושמחה וגם את הפחד מהאש של רבי שמעון. השילוב הזה כל כך נחוץ לכל תלמיד. פחד ויראה ויכולת ספיגה מהמורה שלך (וכל אדם בחיים הוא מורה שלך), וגם שמחה ואור.


4. לבקש דירה - לא היה אדם שעבר מדירה לדירה כמו רשב"י. גר ביבנה, גר באושא, גר בתקוע, גר בבני ברק. התחבא בבתי מדרש, התחבא במערה. איפה האיש הזה לא גר. כשמבקשים דירה – "ה', אני רוצה דירה גדולה, ארבעה כיווני אוויר, חניה וגינה עם נוף". הקב"ה שואל את רשב"י ורשב"י אומר לו "אני יודע מה זה טלטלות של אדם שצריך לעבור מדירה לדירה. תן לה דירה נוחה".


5. יום מופלא לבקש עליו ילדים וזרע של קיימא. הסגולה לזה לקנות חץ וקשת. כתוב כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים. והמהר"ל כותב ש"קשת" ראשי תיבות קווצותיו שחורות תלתלים. "ה', בע"ה בלי נדר אני מבטיחה שבגיל שלוש כשיהיו לו תלתלים שחורים אני אבוא לפה ואעשה לו חלאקה בהר מירון".


בספר דברי הימים מסופר על איש בשם אוּלַם. וַיִּהְיוּ בְנֵי אוּלָם אֲנָשִׁים גִּבֹּרֵי חַיִל דֹּרְכֵי קֶשֶׁת וּמַרְבִּים בָּנִים וּבְנֵי בָנִים מֵאָה וַחֲמִשִּׁים. מאה וחמישים ילדים היו לבני אוּלם, ומכאן למדים חז"ל את סגולת הקשת לזרע של קיימא.


6. ח"י רוֹטְל זו סגולה מפורסמת ומוזרה. שלחי ח"י רוטל למירון ותקבלי על עצמך שכשתיפקדי תשלחי שוב ח"י רוטל. זו כמות של 54 בקבוקי שתיה - מי עדן, מיץ תפוזים, (ולמי שאין לה כסף - טרופית...) את יכולה לשלוח את הסכום או את הבקבוקים.


יש לי שכנה שהיתה שולחת כל שנה כמה בקבוקים (לא 54). אחרי 12 שנה נולד לה בן 'יוחאי'. אחרי 6 שנים נולד 'שמעון' ואחרי שנתיים נולדה בת 'הוד'. כי ל"ג בעומר הוא יום הוד שבהוד.


מה העניין? כשמישהו צמא במירון ופותח בקבוק שלך ושותה, באותה שניה מברך אותך רבי שמעון בברכה שהוא עצמו חיבר, "ברכת האורח"- "הרחמן הוא יברך את השולחן הזה שאכלנו עליו, ויסדר בו כל מעדני עולם ויהיה כשולחנו של אברהם אבינו ואל יחסר ממנו כל טוב לעד ולעולמי עולמים. שש ושמח כל הימים בעושר וכבוד מעתה ועד עולם, לא יבוש בעולם הזה ולא יכלם לעולם הבא" (זה נמצא בברכת המזון נוסח ספרדי).


כאשר את שולחת שתיה למירון, את עכשיו מארחת. את נותנת שתיה לבן אדם צמא בדוחק ובחום. איזה ישועות זה מביא!


הכנסת אורחים יש לה כוח של החייאת מתים. אמו של חבקוק, האישה הגדולה משוּנֶם, בנה לא עלינו לא עליכן נפטר. "בבקשה תחייה לי את הילד", היא מבקשת מהנביא ונותנת לו לשתות. השתייה שהיא נתנה לאלישע לפני שהוא בא להחיות את הילד, היתה הכלי שדרכו ההחייאה זרמה.


7. חשוב מאד – פרנסה. רשב"י הוא הצדיק האחראי בשמים על הפרנסה. המן ירד לבני ישראל במדבר לראשונה ביום ל"ג בעומר. זה הכוח של אייר ושל רבי שמעון.


מה תבקשי? בקשי ברכה בפרנסה, שבמעט שה' נתן לך תהיה לך ברכה. את מכירה את זה שיצאת עם 500 ₪ לקניון וקנית שמלה שלא תלבשי בחיים. ואת יוצאת עם 200 שקל לשוק רמלה לוד, קונה המון ולובשת עד סוף החיים. לפעמים דווקא במעט מסתתרת ברכה ענקית.


רשב"י התפרנס רק מחרובים וממים, אבל הוא אחראי על הפרנסה. בקשי בזכותו ברכה באסמייך.


8. מזמור ס"ז בתהילים שבע פעמים. זה מזמור של ההוד וההודיה: "יוֹדוּךָ עַמִּים אֱלֹקים, יוֹדוּךָ עַמִּים כֻּלָּם" יש בו הכי הרבה הודיה בעולם.


9. חלילה וחס אסור להיות עצובים ביום ל"ג בעומר. ל"ג בעומר תמיד יוצא ביום בשבוע שבו היה פורים. זה יום שמח, של נהפוך הוא, של היפוך דין לרחמים.


10. לבקש על חינוך נכון, על איזון נכון, להיות הורים שיודעים לכוון, לא רק לשלוט אלא לשמוט, לוותר על השליטה.


שנזכה בע"ה בזכות הצדיק התנא האלוקי ר' שמעון בר יוחאי זיע"א.


אמן.
(נערך מתוך דברי הרבנית ימימה מזרחי)

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  שלום רב לכבוד הרב. מצטער להפריע לרב בעיצומן של ההכנות לשבת, אולם הרגשתי חובה לפנות לר און ליין 0 64 04-06-2017, 01:46
תגובה אחרונה: און ליין
  בחגוי הסלע מציגים 3⃣שעות אחרונות⏳ הסיפור של קרולין ?אמת חזק ונתחזק? חובה צפיה? און ליין 0 125 05-11-2016, 23:29
תגובה אחרונה: און ליין
  הכל על לג בעומר און ליין 2 117 25-05-2016, 23:20
תגובה אחרונה: און ליין
  ?הלכה 706.? האם מותר לשמוע שירים בעומר❓ אורח 0 80 05-05-2016, 16:58
תגובה אחרונה: אורח
  כך תמנעו את השואה הבאה. חובה... כינרת 0 60 04-05-2016, 23:52
תגובה אחרונה: כינרת
  סיפור לשבת קודש האוטובוס סירב להתניע - סיפור מדהים על הבבא סאלי זיע"א - חובה קריאה!!! אורח 0 110 15-04-2016, 14:27
תגובה אחרונה: אורח
  ? חנוכת בית - האם יש חובה לעשות "חנוכת בית" על ידי עשרה בני אדם שאומרים פרקי משנה? חמי 0 45 20-03-2016, 04:48
תגובה אחרונה: חמי
  ? חובה לקרוא! מחזק מאוד ?? מעשה על רבי תנחום, שהיה אחד מגדולי ישראל ברומי. אורח 0 153 31-12-2015, 22:39
תגובה אחרונה: אורח
  מסר מהרבנית ימימה לט באב אורח 0 142 26-07-2015, 00:48
תגובה אחרונה: אורח
  לקרוא קדש לי זה חובה?!?! שאלה 0 151 20-05-2015, 16:48
תגובה אחרונה: שאלהמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };