מודעה
כל החדשות - יום א
#1
בוקר טוב

היום צפויה עלייה קלה בטמפרטורות,יוסיף להיות קר מהרגיל לעונה בעיקר בהרים. ינשבו רוחות צפוניות-צפון מערביות קלות
והים התיכון יהיה גלי ומסוכן לרחצה. גובה גלים 100-180 ס"מ טמפרטורת המים 24 מעלות.
הטמפרטורות היום:
ירושלים 24-14,תל אביב 25-20,חיפה 26-18,באר שבע 28-15,עפולה 28-14,מודיעין 27-15,טבריה 30-18,אילת 35-23 מעלות.


בימים הקרובים צפויה התחממות הדרגתית קלה 


תחזית ל-10 הימים הבאים
http://www.israelweather.co.il/forecast/week.html


בועז


אפליקציה https://play.google.com/store/apps/detai...weather.pg
שרת המשפטים איילת שקד תכנס היום (ראשון) את ועדת השרים לחקיקה לישיבה שגרתית ראשונה בהרכבה החדש. למפלגת השלטון רוב מובהק בוועדה, ששבעה מחבריה הם נציגי הליכוד, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, ייהנה מעוצמה יוצאת דופן בתהליך החקיקה: ההסכמים הקואליציוניים מקנים לו זכות וטו על העלאת חוקים להצבעה בוועדה, זכות שתאפשר לו לקבוע אילו חוקים יגיעו להצבעה במליאת הכנסת ואילו ייגנזו. עם זאת, נציגו בוועדה, יריב לוין, וגם היו"ר שקד העריכו כי השימוש בזכות זו יהיה מוגבל ולא ייפגע בעבודת הוועדה. את הבית היהודי ייצגו שני שרים ולש"ס נציג אחד. למפלגת כולנו, שעשויה להתנגד לכמה מיוזמות החקיקה הצפויות של שותפותיה מימין, שני נציגים בוועדה.


אחד החוקים המרכזיים שבהם תדון הוועדה בעתיד הקרוב הוא חוק העמותות, שניסחה שקד עצמה ונועד להקשות על ארגוני זכויות אדם, בעיקר כאלה המזוהים עם השמאל, לגייס תרומות מחו"ל. בנוסף, הקואליציה החדשה צפויה לקדם באמצעות הוועדה יוזמות חקיקה שמגבש ראש הממשלה בתחום התקשורת וכן את "החוק הנורבגי הקטן" שיאפשר לסיעות הקואליציה הקטנות להגדיל את מספר חברי הכנסת שלהן על חשבון השרים המכהנים. ההערכה היא שהיוזמות להגבלת מערכת המשפט, שקידמו שקד ולוין בעבר, לא יובאו בפני הוועדה לעת עתה.


בשנים האחרונות חל פיחות מתמיד במעמדה של מליאת הכנסת כרשות המחוקקת. את 120 הח"כים החליפה ועדת השרים לחקיקה, שבה חברים נציגי סיעות הקואליציה. חברי הוועדה הם שקובעים אם הקואליציה תתמוך בכל הצעת חוק או תתנגד לה; בשל הרוב האוטומטי בכנסת, המליאה הפכה למעשה ל"מוציא לפועל" של החלטות הוועדה ורק במקרים מעטים ניתן לח"כים חופש להצביע במליאה על פי מצפונם.
את הליכוד ייצגו בוועדה לוין, זאב אלקין, יובל שטייניץ, גילה גמליאל, מירי רגב, דני דנון ואופיר אקוניס; משה כחלון ואבי גבאי ייצגו את כולנו, שקד ואורי אריאל את הבית היהודי ודוד אזולאי את ש"ס. "זאת ועדה הרבה יותר הומוגנית מקודמתה", אמר לוין והזכיר את העררים שהגישו בכנסת הקודמת שרי יש עתיד והתנועה נגד חוקי הבית היהודי ולהיפך.


בליכוד הסבירו שנתניהו התעקש על זכות הווטו מחשש ששקד תשתמש בוועדה כמנוף לקידום תביעות מפלגתה ותקדם חקיקה להחלשת בית המשפט העליון או לקידום ההתנחלויות, שתביך את ראש הממשלה מול מערכת המשפט או הקהילה הבינלאומית. נתניהו צפוי להיות גם הפוסק האחרון במחלוקות סביב הצבעות שנויות במחלוקת. על פי ההסכם הקואליציוני עם הבית היהודי, "יו"ר הוועדה יקבע את סדר היום של הוועדה ביחד עם ממלא מקומו שימונה על ידי ראש הממשלה (לוין). ביקש ממלא המקום לעכב הצבעה, תעוכב ההצבעה עד לסיכום אחר בינו לבין יו"ר הוועדה או עד להכרעת ראש הממשלה".


לוין, שהוסמך להטיל את הווטו מטעם נתניהו, העריך כי לא יעשה שימוש תכוף בזכות זו. "יש לי זכות וטו על הנושאים שיעלו לדיון, אבל אני מעריך שהשימוש בווטו הזה יהיה מועט מאוד. אני לא רוצה לעשות בו שימוש סדרתי", אמר לוין. לדבריו, "ביני לבין איילת יש הבנה טובה ויהיה תיאום טוב". גם שקד סבורה שזכות הווטו לא תפגע בתפקוד הוועדה. "בקואליציה מתפקדת גם ככה אמורים להגיע להבנות", אמרה. מנגד, באופוזיציה מביעים דאגה לנוכח הכוח הרב של נתניהו. ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) הזהיר מ"שלטון יחיד" של נתניהו, ואמר כי "כשראש הממשלה ייווכח שהוא בעמדת מיעוט, הוא יוכל להפעיל את הווטו ולמנוע קידום של חוק כזה או אחר. זה לחלוטין לא מקובל בתפיסה הדמוקרטית".


לציבור הרחב יהיה קשה לדעת אם ובאילו נסיבות מנצל נתניהו את כוחו: הוועדה אינה שקופה ואינה מנהלת פרוטוקולים ומרבית החלטותיה מתקבלות לא בהצבעות רגילות אלא בהבנות שקטות בין הסיעות השונות ובדילים שנרקמים מאחורי הקלעים. מקור בליכוד אמר ל"הארץ" כי "טיבה של הוועדה הוא שההצבעות בה נסגרות בדילים שקטים. שקיפות רק תקשה לכונן בריתות ולקדם כך נושאים ולכן הסיכויים למהלך כזה נמוכים". יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ ינון מגל, הניח באחרונה הצעת חוק הדורשת להחיל על הוועדה שקיפות ומורה לה לנהל פרוטוקול, לפרסם אותו בתום כל אחד מדיוניה ולחשוף כיצד הצביע כל שר. ההצעה הונחה עוד לפני מינויה של שקד לתפקיד, ומגל הבהיר בימים האחרונים שיקדם אותה רק בתיאום עמה. בכנסת הקודמת דחתה הוועדה הצעה דומה, שזכתה לתמיכת היו"ר ציפי לבני ושני שרי הבית היהודי אך נתקלה בהתנגדות הליכוד, ישראל ביתנו ויש עתיד.


שקד ולוין מצדדים בהחלשת בית המשפט העליון, אך בכירים בליכוד העריכו בשבוע שעבר כי חוקים ברוח זו לא יקודמו לעת עתה, הן בשל רצונה של שקד שלא להתעמת עם מערכת המשפט שבראשה היא עומדת והן בשל התנגדות כולנו. כחלון כבר סיכל למעשה את קידומו של חוק "פסקת ההתגברות", המאפשר לכנסת לחוקק מחדש חוקים שפסל העליון; ההסכם הקואליציוני מאפשר לחברי כולנו להצביע נגד החוק במליאת הכנסת. גם חוק הלאום, שבנוסחיו הקיצוניים אפשר לבתי המשפט להעדיף את זהותה היהודית של המדינה על פני המשטר הדמוקרטי, לא יקודם בוועדה ללא אישור מפורש מצד כחלון והסיעות החרדיות.


הוועדה, שהתכנסה בשבוע שעבר כדי לקדם חוק בודד - בקשתו של שר האוצר, משה כחלון, לדחות את הגשת התקציב עד 175 ימים מיום הבחירות - תדון מעתה בכל יום ראשון בהצעות חוק מטעם משרדי הממשלה וחברי הכנסת. אחד מהם הוא חוק העמותות, הקובע כי עמותות שיבקשו לזכות בפטור ממס עבור תרומות שמקורן בממשלות זרות, יזדקקו לשם כך לאישורם של שר הביטחון וועדת החוץ והביטחון של הכנסת. מקורות פוליטיים הבהירו לאחרונה כי העובדה שהחוק נכלל בהסכם הקואליציוני בין הליכוד והבית היהודי אינה מחייבת את הסיעות האחרות לתמוך בו בוועדה. עם זאת, בכיר בבית היהודי אומר כי "החוק יעבור בקדנציה הזאת". לדבריו, "לחוק העמותות יש כיום רוב בקואליציה. גם אם מפלגה כמו כולנו תחליט להגיש עליו ערר לאחר ההצבעה בוועדת השרים לחקיקה, ראש הממשלה יביא אותו לדיון מחודש בפני הממשלה, שם מובטח לו רוב".


בליכוד העריכו כי ראש הממשלה, שהתעקש להחזיק בעצמו בתיק התקשורת, יבקש לקדם שורת יוזמות בתחום. בחודש שעבר אמר בכיר בליכוד כי לנתניהו "יש תוכניות מרחיקות לכת בעניין שוק התקשורת בישראל והוא מתכוון לממש אותן בכל הכוח". בשוק התקשורת העלו הערכות שונות בנוגע לכוונותיו של נתניהו, בהן פיצול ערוץ 2, הרשאה לפתיחת ערוצי חדשות על ידי הוט ויס, הקשחת תנאי הרישיון של ערוץ 10 והקלה בתנאי ערוץ 20, לצד הבטחת קיומו של "ישראל היום".


חוק נוסף שיעלה בקרוב להצבעה הוא החוק הנורבגי הקטן, שיאפשר לשר אחד מכל סיעה המונה פחות מ-12 ח"כים לפרוש מהכנסת כדי לפנות מקום לבא אחריו ברשימת המפלגה. אם השר יתפטר או יפוטר מהממשלה, הוא יוכל לשוב ולכהן כח"כ במקום מחליפו בכנסת, שייאלץ אז לפרוש. החוק נועד למעשה לאפשר לשקד לפרוש מהכנסת כדי לפנות את מקומה לשולי מועלם-רפאלי, חברת הכנסת הקודמת ששובצה במקום התשיעי ברשימת הבית היהודי. חוק אחר שיקודם הוא החוק שיאפשר לישראלים השוהים בחו"ל להצביע בבחירות לכנסת. בליכוד מעריכים כי זכות הצבעה לא תינתן לכל מחזיקי האזרחות הישראלית אלא רק למי ששוהים בחו"ל לפרק זמן מוגבל בשליחות או לצורך לימודים. גם חוק הפרויקטים הלאומיים, המכשיר מסלול עוקף ביורוקרטיה למיזמים נבחרים שהממשלה תבקש לקדם, יעלה בתקופה הקרובה על שולחנה של הוועדה.


לפחות בשביל כמה מחברי הוועדה, הדיון היום יהיה מעין שידור חוזר: הם יתבקשו להצביע על חוקים שכבר אושרו בוועדה ואף בקריאה ראשונה לאחר החלת "דין הרציפות" - נוהל המאפשר לכנסת החדשה להמשיך ולקדם הצעות חוק מהנקודה שבה נפסק הטיפול, כך שלא יצטרכו לעבור שוב את שלבי החקיקה שכבר צלחו. אחת מהצעות החוק, שהגישה שקד, נוגעת לענישת מיידי אבנים. החוק הקיים קובע עונש של 20 שנות מאסר בגין יידוי אבנים, אך אינו מיושם במקרים רבים בהעדר יכולת לבסס כוונה לפגוע. החוק המוצע קובע מדרג ענישה חדש ועבירה נוספת, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות. "המיידה או יורה אבן או חפץ אחר לעבר שוטר או כלי רכב משטרתי בכוונה להפריע או להכשילו בתפקידו, דינו - מאסר חמש שנים" (לעומת שלוש כיום). ההצעה קובעת גם כי ניתן יהיה לגזור עשר שנות מאסר על אדם שישליך חפצים או יירה לעבר כלי תחבורה בנסיעה גם אם לא הוכח שהתכוון לפגוע בנוסע.


משרד הביטחון מתכוון לבקש החלת רציפות על הצעת החוק לכליאת "לוחמים בלתי חוקיים", שנועדה לעגן את סמכותה של המדינה לכלוא אדם שהשתתף בפעולות איבה נגדה כאשר החוק הבינלאומי אינו מקנה לו מעמד של "שבוי מלחמה". החוק מיועד להסדיר ביקורת שיפוטית במקרים אלה ולוודא שהכלוא יזכה לתנאים הולמים ושבריאותו וכבודו לא ייפגעו. הצעת חוק נוספת תאפשר לרשמי ההוצאה לפועל לערוך דיונים מסוימים ללא נוכחותם הפיזית של חייבים אלא באמצעות ועידת וידאו עמם, בכפוף להסכמתם. הצעה אחרת מסדירה נהלים ברורים להכשרת העוסקים בהדברת מזיקים והפיקוח עליהם. ההצעה הונחה לפני כשנה, לאחר שהאחיות אביגיל ויעל גרוס מתו בעקבות חשיפה לחומרים רעילים בעבודות הדברה בביתן.


http://www.haaretz.co.il/news/politi/.premium-1.2648185
מקורות ממיצרים: צינור ראשי של גז טבעי התפוצץ או פוצץ באל-עריש.


E.c
שוטרים ופקחים של רשות האוכלוסין וההגירה פשטו ביום חמישי האחרון בלילה על מסיבה של מבקשי מקלט בדרום תל אביב ועצרו שבעה מהם. המסיבה התקיימה במועדון קטן המשמש את קהילת מבקשי המקלט והשתתפו בה כ-200 סודאנים, אריתראים וישראלים. הם חגגו הענקת תואר ראשון מהמרכז הבינתחומי בהרצליה למבקש מקלט מסודאן.


האירוע כלל נאומים קצרים וכמה קטעי נגינה והוגשו בו כיבוד קל, יין ובירה. לקראת סיום המסיבה קטעו אותה השוטרים והפקחים, בדקו את אשרות השהייה של מבקשי המקלט וביצעו מעצרים. בסרטונים המתעדים את הפשיטה נראים השוטרים עוצרים, תוך שימוש בכוח, אחד ממבקשי המקלט, אף שלא התנגד למעצר.


"ב-22:45 באו השוטרים, ביקשו לכבות את המוזיקה כי מאוחר ואמרו לכולם לצאת", סיפר מוטסים עלי, אזרח סודאן, ממנהיגי קהילת מבקשי המקלט. "אחת הטענות שלהם היתה שיש יותר מדי אנשים בבית הקפה. הפקחים של רשות ההגירה עמדו בחוץ, בכניסה. כל מי שיצא צריך היה להראות את הוויזה. יש אנשים ששכחו את הוויזות שלהם בבתים, ולחלק לא היו ויזות. עצרו אותם בתוך בית הקפה והתחילו להתנהג אליהם באלימות קשה". לדבריו, ארבעה משבעת העצורים שוחררו בסוף השבוע.
"הם רצו להרוס לנו את האירוע", מאשים עלי, המוחזק במתקן חולות זה יותר משנה. "זו המטרה של רשות האוכלוסין וההגירה. לא רוצים שאנחנו נשמח בכלל. זה חלק מהמדיניות של למרר לנו את החיים. זה ככה תמיד באירועים שאנחנו עושים".
אחרי מאבק עיקש נגד הבירוקרטיה הישראלית שני הלוחמים יוצאי אתיופיה, אגאווי טספה וחברו צ'אלאצ'ו מקונן, יזכו להעלות את בני משפחותיהם לארץ בקליטתה מלאה. 


סיפורם של שני החיילים החל לאחר שהגיעה פנייה אל עו"ד איל פלטק, סא"ל במילואים, בתחילת חודש מאי מעמותת "בנייה", להתגייס לעזרת החייל לוחם הסיירת בחטיבת גבעתי, צ'אלאצ'ו מקונן אשר קיבל צל"ש על תפקודו במרדף אחר חוטפי סרן הדר גולדין ז"ל. בפנייה נתקבש עו"ד פלטק לסייע למקונן לאחר שהובטח לו כי בני משפחתו יועלו לארץ מאתיופיה אולם הבקשה נפלה בין הכיסאות. 


מדובר בעמותה שקמה לאחר מבצע "צוק איתן" ונקראה של שם מפקד הסיירת, רס"ן בנייה שראל ז"ל, אשר נפל במבצע והיה מפקדו של צ'אלאצ'ו. לפני מותו הבטיח שראל לסייע ללוחם להעלות את בני משפחתו ארצה. אחרי ניסיונות רבים ולחצים שהופעלו, כולל איום בשביתת רעב של שני הלוחמים, הוחלט בסוף השבוע במשרד הקליטה להיענות לבקשה של השניים.


ההחלטה נפלה לאחר שבמשרד הפנים, כפי שפורסם בשבוע שעבר בלעדית במעריב השבוע, הסירו את החסם הברוקרטי מצידם. "ראיתי במשימה זו כבוד גדול ולא פחות מאשר לקיים את צוואתו הבלתי כתובה של מפקד הסיירת בנייה אשר הבטיח לצ'אלאצ'ו בחייו לעזור לו בכל דבר", סיפר עו"ד פלטק שהתנדב לטפל בשני הלוחמים.
הרב אליקים לבנון במכתב לתושבי אלון מורה על פרשת גרשון מסיקה.
לידידנו, גרשון היקר! 
בעקבות שמועות ופרסומים הנני מביא לידיעת הציבור, דברים כהווייתם: 
א. ידידנו, גרשון מסיקה, ידוע שנים ארוכות בנקיות כפיים, ללא פעולה למען טובת הנאה אישית. 
ב. לפני מספר ימים, הודיע גרשון על כך שהוא משעה עצמו מכהונת ראש מוא"ז שומרון. 
ג. בחקירה שהתנהלה, לא נפל אפילו לרגע חשד כל שהוא על ניצול מעמדו לשם קבלת הנאה אישית. 
ד. יתרה מזו, הגדרתו כ"עד מדינה", היא מושג מוטעה. עד מדינה בדרך כלל הוא מי שהואשם בפלילים, וכדי לחלץ עצמו
מכתב אישום, הוא מסכים להיות עד מדינה.
גרשון, גם לאחר כל החקירות והדרישות, לא נמצאה עבירה פלילית במעשיו, מלבד נקודות מינוריות, חסרות כל ערך
פלילי, שאותן ניסו החוקרים לנצל, כדי לאלצו להיות "עד מדינה". 
ה. למעשה: לא היתה כל מניעה, מלעמוד למשפט על אותן נקודות מינוריות, ולהוכיח את חפותו, ולצאת זכאי מכל אשמה. 
ו. ההחלטה להיות עד מדינה נבעה, אך ורק מתוך החלטתו החופשית, לא להסתיר מידע מפליל שהיה ברשותו, אלא לחשוף
את אותם אשר הם, באמת, ניצלו את מעמדם כדי להשיג טובות הנאה אישיות, ובמילים אחרות: "סוף גנב לתליה", ואין
סיבה שמי ששלשל לכיסו כספי מדינה, ימשיך להתהלך חופשי. 
ז. משך כל החודשים הללו, ליוויתי את גרשון בשיקול דעת ובקבלת החלטות. גם אני המלצתי לו לחשוף את המידע אשר
ברשותו, ולחתום על ההסכם עם הפרקליטות והמשטרה.
אני שמח שהוא שעה לעצתי, והלך בדרך זו.
ח. העתיד לפנינו, וגם לפני גרשון ומשפחתו!
אנו מצפים, שלאחר העמדתם לדין של אותם אשר חטאו בפלילים, יחזור גרשון לכהן כראש מועצה אזורית שומרון, או
לתפקיד ציבורי בכיר יותר! 
באיחולי ברכה והצלחה לכולנו, הרב אליקים לבנון.
?
בית משפט השלום בתל אביב יגזור הבוקר את דינו של ראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר. הוא הורשע שקיבל כ-120,000 שקלים מקרן השתלמות לעובדי הרשויות המקומיות שהוא עמד בראשה אף שהיה אסור לו לקבל כספים מעבר לעבודתו בעירייה. 
את הכספים קיבל רוכברגר בדרך של החזרי הוצאות ובהן הוצאות פרטיות. הפרקליטות ביקשה להטיל עליו עונש של שישה חודשי מאסר. סנגורו מבקש להטיל עליו עבודות שירות. לפני כשנה וחצי הִשעה עצמו רוכברגר מתפקיד ראש העירייה עד סיום ההליך המשפטי.
לפני זמן קצר חייל הים פתח בירי הרתעתי לעבר סירות דייג שחרגו מאזור המותר בסמוך לבית להיה.ללא נפגעים
E.c
דוברות איחוד הצלה: צעיר כבן 22 שרכב על אופנוע החליק ברחוב ביאליק בחדרה ונפצע באורח בינוני, מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'שרון' העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים הלל יפה הסמוך, נסיבות התאונה ייבדקו ע"י המשטרה.
דוברות מד''א: בשעה 07:34 נמסר למד"א מרחב שרון על אופנוע שנפגע ממשאית ברחוב ביאליק בחדרה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח הלל יפה גבר כבן 22 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב
? יושב ראש האופוזיציה חבר הכנסת יצחק הרצוג אומר כי הקואליציה עוד לא התחילה לפעול וכבר ברור שכדי לשרוד יש צורך בהתפתלויות ובתרגילי הישרדות בלתי אפשריים. הרצוג פנה לשר האוצר כחלון ואמר כי האחריות שלו לעם ולמדינה מחייבת אותו להיות השר שיעצור את מסע ההרס של ראש הממשלה נתניהו. הרצוג קרא גם לחברי הקואליציה האחרים לקבל עליהם את האחריות. "הקשיבו לתחושת השליחות האישית והציבורית שלכם. אל תתנו יד למהלכים שיפגעו במשילות, יגזלו עוד כספים מהגליל והנגב וממערכת החינוך והבריאות ויהפכו את הפוליטיקה והמנהיגות למושמצים ושנואים עוד יותר."
‏שר הכלכלה דרעי פועל לצירוף עמית לנג מנכל משרדו לצוות הממשלתי שדן במתווה הסכם הגז. תפקידו יהיה לדאוג לתעשייה ולחיבורה המהיר
גירא חושף ב'מדברים אקטואליה' ב'קול חי': נתוני גיוס החרדים לצה"ל בשנה החולפת מלמדים על גידול במספר המתגייסים. טענות קשות של חיילים חרדים על מזון בכשרות לא מהודרת ובעיות חמורות של צניעות בבסיס טירונות.
אלעד: הילד שנפצע אנושות והיה חשש כי הוריו שנעצרו התעללו בו נפטר בשבת.


הבוקר יתחיל תרגיל העורף הלאומי של ישראל. התרגיל יימשך עד יום חמישי. ביום שלישי ישמעו אזעקות גם בבוקר וגם בערב.


'גלובס': הקיצוצים ב'ערוץ 2': 13 עובדים יפוטרו מיידית. לבעלי שכר של 40.000 ש"ח ומעלה יקוצצו 10% כבר מהחודש, לבעלי שכר של 20-40 אלף יקוצצו 7%.


'ישראל היום': לאחר עיכוב של חודשיים - 15 ועדות הכנסת יחלו בפעילות מלאה. הסיבה לעיכוב: מחלוקות בתוך כמה סיעות ביניהם ביהדוה"ת. טרם סוכם מי יעמוד בראש הועדה לפניות הציבור.


גל"צ: ליצמן ביטל החלטת גרמן והורה להחזיר את הפלאוריד למי השתיה כפי שהיה כל השנים. גרמן: ליצמן חוזר אחורה במקום לטפל בבעיות אמיתיות. משרד הבריאות: זו עמדת אנשי המקצוע.


ממחר: מוקד משטרה חדש של המשטרה שמספרו 110 מוקד משלים למוקד 100
מאתיים מתפללים בקבר דוד מונעים כניסת הכמרים לתיפלתם במקום
מני גירא שווארץ בטוויטר 


‏מתח חסידי: האדם הקרוב לאדמו"ר מבעלזא יצא ללונדון בשליחות הבאת שלום סופי עם מחנובקא. השעות הקרובות יכריעו האם אנו בפני היסטוריה או פיצוץ

הגב
#2
? ראש הממשלה נתניהו יוועד הבוקר עם שר החוץ של גרמניה, שטיינמאייר. אחרי הפגישה תתכנס הממשלה ובישיבה יאושר בין השאר הרכב המדיני ביטחוני. מלבד ראש הממשלה יכהנו בקבינט עוד תשעה שרים. בין השרים שטייניץ ואלקין תהיה רוטציה בחברות בקבינט.

הממשלה תתבקש לאשר היום גם את הקמת המשרד לענייני ירושלים ומורשת. בראשות המשרד הזה יעמוד השר אלקין.
? בית הדין הצבאי ברצועת עזה פרסם גזרי דין שהוטלו על שלושה פלסטינים שהורשעו בשיתוף פעולה עם ישראל. השלושה, ששמם המלא לא פורסם, ירצו תקופות מאסר שונות שנעות בין שלוש ל-10 שנות מאסר.
'המבשר': ס. שר החינוך פרוש בסדרת פגישות עם איגוד מנהלי הת"תים ועשרות מנהלי מוסדות: "כפי שנחתם בהסכם הקואליציוני אנו פועלים שהתקצוב של מוסדות החינוך יחזור להיות כפי שהיה בעבר".
דוה"מ (י-ם)גלית:
סמוך לתחנת הרכבת הקלה בדוידקה שוטר הבחין בצעיר יהודי המתעמת עם המאבטח במקום. הצעיר החל לתקוף גם את השוטר , שנפגע קל בידו וטופל במקום. החשוד נעצר והובא לחקירה בתחנת לב הבירה.
הותר לפרסום כי נהג אמבולנס של חברה פרטית נחקר בחשד לביצוע עבירות תנועה חמורות בנסיעות פרטיות[לא חרום]. בנוסף, נחקרת האפשרות כי הנהג ניצל את רכבו להעברת סמים תוך כדי נסיעה פרועה וחצית צמתים בצורה המסכנת משתמשים נוספים בכביש. צו איסור פרסום חל על החקירה. אין לפרסם שום פרט שעלול לזהות את פרטי החשוד. בפרשיה נחקר קטין, קרוב משפחתו של החשוד.
? גורמים באופוזיציה באיראן אמרו כי שבעה מומחי גרעין מצפון קוריאה ביקרו באתר צבאי ליד טהרן במהלך חודש אפריל. על פי הגורמים, מדובר בביקור שלישי של מומחים מצפון קוריאה במדינה.

לפי הדיווח, ביקור נוסף צפוי להתקיים במהלך חודש יוני. שגרירות איראן בצרפת דחתה את הטענות. במחלקת המדינה האמריקנית הביעו דאגה מהדיווח, אך אמרו כי אין באפשרותם לאמת אותו.

הגב
#3
בשעה זו מתקיימת פגישה בין בעלי ביתר ירושלים אלי טביב לראש העיר ניר ברקת
מאוחר יותר אלי טביב ימסור הודעה לתקשורת שתתייחס להמשך דרכו במועדון. . .

M.B.N
תפילת הנוצרים בקבר דוד:

בעקבות ההתגיסות המרשימה של הרב ארוש ותלמידיו. הנוצרים דחו את המזימה להיום ב16:00 בקומה העליונה ומחר ב8:00 בציון עצמו. יחד נתגייס להסיר את הגזירה
עוזאל דובר הרכבת הקלה:
הבוקר בתחנת הדוידקה ארע מקרה חמור של תקיפת שוטר על ידי נוסע שלא שילם. הנוסע התעמת עם הבקרים ותקף אותם בעקבות בדיקת כרטיס שגרתית. בהמשך תקף הנוסע ופגע בשוטר שהגיע למקום. הנוסע נאזק על ידי השוטר ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה. הבקרים פנו לתחנת המשטרה על מנת להגיש תלונה כנגד הנוסע. מדובר באירוע חמור ואנו מקווים שהמשטרה תפעל כדי למצות איתו הדין בכל החומרה

הגב
#4
הרצוג מגיב לראשונה לסרט "המקור": "בדיעבד, זה לא יצא מוצלח"

 
חדשות nana10
יו"ר האופוזיציה התייחס לראשונה לסרטה של ענת גורן, שתיעד אותו לאורך מסע הבחירות ועורר תגובות רבות. "לא פחדתי להראות מה קורה מאחורי אירוע כזה או אחר. אצל כל מועמד אחר היו רואים דברים לא פחות גרועים מזה". על סערת פיפ"א: "ישראל נמצאת על סיפו של הר געש ונתניהו יושב במקום"
ציר 446 סמוך לעופרים נחסם לתנועה משני הכיוונים בעקבות תאונה שאירעה הבוקר. ניידת משטרה במקום.מוקד בנימין
נתניה הקליר 9 שריפה
בהמשך לחשש חטיפה :הרקע פלילי , חזל"ש .
נתניה ק. שווא
חיפה.  היובל נפילה מגובה פצוע קשה
עיראק: ארגון דאעש פוצץ שמונה מכוניות תופת ליד מפקדת צבא עיראק מחוץ לעיר פלוג'ה, לפחות 20 חיילים נהרגו.


אופיר צרפתי
מודיעין עילית רשב"י 36 שריפה קראוון שעולה באש
התקלה בחשמל ברמות משפיע על הרמזורים בצומת רמות, נהגים סעו בזהירות❗
הרמזורים חזרו לעבוד .
דובר כב"ה מחוז יו"ש :
שני צוותי כיבוי פועלים בשריפת קוצים שהתפשטה ,קרוואן סמוך שמשמש כבית כנסת החל לעלות באש צוות נוסף עם מיכלית הוזעק למקום.
רשף אסף אברס
*- אין גבול לאכזריות:השיעים בעירק המציאו שיטה חדשה נגד הסונים-צלייה.
אין גבול לדמיון האדם. גם כשהוא צריך להמציא דרכים מקוריות להוצאה להורג של יריביו.
היו דרכים של תליה ,דקירה,יריה,עריפה ושריפה ועכשיו יש שיטה חדשה:צלייה.
מיליציה שיעית עירקית תפסה סוני במחוז עינבר והוציאה להורג אותו בשיטת האסדו - בצלייה.
אז לא צריך להתפלא אם דאעש מגיב בדרכים דומות.
כל האזור הזה ראוי להיות מוטבע בים ולא להשאיר זכר מהתרבות הזאת.
תמונה + סרטון בקישורית הבאה. אין צורך לתת אזהרת צפייה כי זה לא נראה משהו. אלא שהרעיון חדש לכן הוא מושך תשומת לב.
http://arabi21.com/story/834688/%D8%B9%D...8%A7%D9%87
כתבה מוואלה! נשלחה אליך - וואלה! יהדות ,עוד לא בן 20: הכירו את האדמו"ר הצעיר בעולם


היום הוא היום המאושר בחייו של יהודה זונדל בידרמן: הוא יינשא לבחירת לבו ובמקביל יקבל רשמית את התואר אדמו"ר. אביו נפטר באופן פתאומי לפני שבע שנים והותיר את הכס ללא יורש מיידי


http://judaism.walla.co.il/item/2859048
לידיעת חובבי סוריה/חיזבאללה/מורדים וכו'.... 
תוכנית מיוחדת לסיקור הלחימה ברשת ב' 95.5 fm היום בשעה 14:00.
בגין התפטר
דובר המשטרה (אגף התנועה):


במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה / זרוע חוף, עוכב לפנות בוקר נהג רכב סיאט איביזה לאחר שנתפס נוהג בכביש 70 מיגור לסומך, במהירות מסכנת חיים של למעלה מפי שניים מהמותר - 208 קמ"ש!
 
הבוקר הגישו תביעות תעבורה של אגף התנועה כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים כנגד הנהג.
דובר כב"ה מחוז יו"ש :
המשך למודיעין עילית ;לוחמי האש השיגו שליטה מלאה על השריפה ,האש נבלמה תחת הקרוואן,בית הכנסת נסרק ובמקום מעט עשן ולא נגרם נזק.
mako:נדקר לאחר שהוציא שני חברים מקבוצת הווטאסאפ - צעיר בן 30 הוכה ונדקר בחנות הבגדים שבבעלותו לאחר שהרחיק מקבוצת ווטאסאפ שני חברים. השניים טענו שעשו זאת בגלל שהוא חייב להם כסף http://www.mako.co.il/nexter-cellular/ap...AppArticle
 מנהלי אווטסאפ שימו לב??
לכיש:אשדוד סטאר סנטר ליד גלי פצ קשה קטיעה מלאה של היד
בנוגע לנהג חזלש
דוברות מד"א: ב-13:39 נמסר למד"א מרחב איילון על 2 רוכבי אופניים חשמליות שנפגעו מרכב ברח' סוקולוב סמוך לתחנה המרכזית בלוד. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה"ח אסה"ר 2 נפגעים בהם: 1 בינוני נער כבן 13 עם חבלת ראש וגפיים ו-1 קל נער כבן 14ט

הגב
#5
יהודי אחד בא אל הבעל שם טוב והתאונן על קשיים בפרנסה.
 ענה לו הבעש״ט: העצה לפרנסה היא להיות בשמחה!
על פי הקבלה, סופי התיבות (=האותיות האחרונות של כל מילה) של הפסוק ׳פותח את ידך׳ רומזים לשמו של מלאך הפרנסה חת״ך. ובפסוק ׳והיית אך שמח׳-  סופי התיבות זהים, ומכאן רמז לקשר בין שמחה  לפרנסה.
הקשה היהודי: איך אפשר להיות בשמחה כשאין פרנסה?
השיבו הבעש״ט : וכי מה לא עושים בשביל פרנסה? .

הגב
#6
הוואי: הדג הרג את הדייג
דייג אמריקני ניסה ללכוד את הדג המסוכן במהלך שיט מול חופי האי הגדול בהוואי. כשזינק למים כדי להשתלט על הדג הוא נדקר מאפו המשונן וספג פציעה עמוקה בחזה. הוא פונה לבית החולים, שם נקבע מותו
משה ויסברג בטוויטר

‏כבר אמש לפני הפארשפיל רמז הרבי מבעלזא על הפסוק וישם לך שלום המובא בפרשה "ע"י שלום יש התקרבות בין בני ישראל להשי"ת כפי שהיה בזמן המשכן".
‏במסגרת תרגיל היערכות למצב חירום ייערך בזמן הקרוב תרגיל משטרתי בשכונת תל ברוך בתל אביב ויישמעו קולות ירי ופיצוצים
הרב מאיר קוזלובסקי, שליח ורב קהילת חב"ד טביליסי, גאורגיה, מפרסם הודעה חשובה לידיעת הציבור.

"בימים האחרונים התפרסמו מודעות המציעות למעוניינים טיול במדינת גאורגיה. בפרסום נכתב שלמשתתפים יינתנו 'ארוחות עשירות גלאט כשר למהדרין בהשגחת הרב מאיר קוזלובסקי – רב חב"ד טביליסי'.

"הריני להודיע בשער בת רבים ולהבהיר שאינני עוסק במתן הכשרים, לא אני ולא שאר השלוחים הנמצאים כאן אין לנו שום קשר לפרסום הנ"ל.

"כמו-כן אין לאף אחד רשות, לתת הכשר או לעשות שימוש בשם 'חב"ד גאורגיה' בלי קבלת אישור מאתנו כתוב וחתום".
קול ישראל: דיווחים ראשוניים מפי מקורות במחנה הפליטים סברא ממזרח לבירות, מדברים על ניסיון חיסול של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בעת ביקור במקום. על פי הדיווחים, נסראללה נפגע ומצבו אינו ברור
ת.ד בין אופנוע לניידת משטרה ברחוב האצל בתל אביב
בעקבות פניית 'בחדרי חרדים': גולן לא תחלל שבת

http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=84146

חברת הסלולר 'גולן טלקום' הודיעה כי תפסיק לשווק מבצעים מיוחדים לסוף השבוע, "והיא מצפה מהמתחרות לנהוג בהתאם"
דיווח על ניסיון חיסול של נסראללה. אין שום אימות לדיווח, בינתיים רק בגדר שמועות.
גוש טלמונים.
הצתות והתפרעויות בין נריה לטלמון.
צבא במקום מגיב באלפה י.ב
דובר המשטרה ש"י: בתאריך 15.11.2014 הגיעו מס' פלסטינים ופעילי שמאל סמוך ליישוב אספר בגזרה המזרחית בגוש עציון במטרה לעבד את אדמת הפלסטינים. במהלך פעילותם הגיעו חמישה מתיישבים אשר החלו ביידוי אבנים לעבר הפלסטינים ופעילי השמאל במקום. במקום התפתח עימות פיזי ומילולי בין הצדדים. בתאריך 31.5.2015 בפעילות ימ"ר ש"י המפלג לפשיעה לאומנית, אותרו חמישה חשודים בתקיפה. החשודים טענו בחקירתם כי בעקבות הגעת הפלסטינים בסמוך ליישוב, הדבר עורר את חשדם ופגע בביטחונם האישי. חמשת החשודים שוחררו בתנאים. בכוונת ימ''ר ש''י המפלג לפשיעה לאומנית להעביר את התיק לתביעות יהודה לבחינת הגשת כתב אישום.
דוברות איחוד הצלה: פועל נפל מרמפה במוסך בסמוך לבית העלמין במושב בית זית, רופא וחובשים המתנדבים באיחוד הצלה סניף 'ירושלים' ובסניף 'טלז סטון' העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם כשמצבו מוגדר קשה וכשהוא מורדם ומונשם. נסיבות המקרה בבדיקה.
דובר מד"א זכי הלר : בשעה 16:32 נמסר למד"א מרחב ירושלים על גבר שנפל מרמפה מגובה של כ- 6 מטר באזור התעשייה בדרך עין כרם בבית זית . חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה"ח הדסה עין כרם גבר כבן 60, במצב קשה עם פגיעת ראש מורדם ומונשם.
בר אילן ת.ד פצ קשה
בוז'י הרצוג בטוויטר: הקרקס נמשך. בגין התפטר בשישי ונתניהו חשב ששוב עדיף להסתיר מהציבור. אולי קיווה שעד ראשון ייסגרו באורח פלא כלי התקשורת שעלולים לדווח...
דוברות איחוד הצלה: ילד שרכב על אופניים נחבל בראשו מפגיעת רכב ברחוב בר אילן בירושלים, מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'ירושלים' מעניקים לו טיפול רפואי ראשוני ובשלב זה מצבו מוגדר בינוני, נסיבות התאונה ייבדקו ע"י המשטרה.
קול ישראל: דיווחים ראשוניים מפי מקורות במחנה הפליטים סברא ממזרח לבירות, מדברים על ניסיון חיסול של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בעת ביקור במקום. על פי הדיווחים, נסראללה נפגע ומצבו אינו ברור
דיווח שקרי
מה שכן, הבית חולים בביירות נסגר על ידי אנשי חיזבאללה. לא ברור למה.
מספר אזרחים אמריקנים מוחזקים בשבי על ידי מיליציה תימנית, כך מסרה מחלקת המדינה. AFP
היום הוא היום המאושר בחייו של יהודה זונדל בידרמן: הוא יינשא לבחירת לבו ובמקביל יקבל רשמית את התואר אדמו"ר. אביו נפטר באופן פתאומי לפני שבע שנים והותיר את הכס ללא יורש מיידי
שבע שנים המתין יהודה זונדל בידרמן לרגע שבו יוכל להיכנס לנעלי אביו - "האדמו"ר מלעלוב" המנוח. הערב, כשהוא בן 19 וחצי בלבד, יחגוג את היום המאושר בחייו. יחד עם בני משפחה, חברים ומכרים, הוא יינשא באולם אירועים במרכז הארץ לבחירת לבו. לחגיגה זו תתווסף משמעות נוספת, מאחר שבידרמן יהפוך לאדמו"ר הצעיר בעולם.
יהודה זונדל הוא בנו הבכור של רבי שמעון נתן נטע בידרמן – האדמו"ר מלעלוב בביתר עילית שנפטר לפני שבע שנים והותיר אחריו את כס האדמו"רות ללא יורש מיידי. בנו היחיד שהיה אז בן 12, זכה לתואר "הינוקא", כינוי לאדמו"רים שהוכתרו כשאינם עוד בגיל בר מצווה ואינם בוגרים או גדולים מספיק בתורה כדי להיות אדמו"רים בפועל
שלוש שנים לאחר הפטירה, כשהיה בן 15, ניהל יהודה זונדל כמו אדמו"ר את ההילולה לציון פטירת אביו. באתר ''בחדרי חרדים'' דווח אז כי הוא "נכנס לנעלי אביו" ואחד מהחסידים צוטט כמי שאומר שהוא ניהל "טיש, שר שירים וישב בראש השולחן לאורך כל הערב". מה שמנע ממנו לקבל את התפקיד באופן רשמי, הייתה העובדה שטרם התחתן.

אשדוד שדרות ירושלים ת.ד

הגב
#7
דוה"מ שרון:

בתחנת שדות התקבל דיווח ולפיו בפארק התעשיות ביקום אזרחים מבחינים ביד מדממת הנראית כיד של לובש מדים מבצבצת מתא מטען של רכב.
כוחות משטרה רבים בפיקוד מפקד תחנת שדות, סנ"צ משה פינצי, הגיעו למקום ובמקביל לפעולות סגירת זירה אותר בעל הרכב.
זה לתומו טען כי מדובר במעשה קונדס והיד למעשה הנה יד דמה. בעל הרכב, תושב המרכז כבן 40, עוכב לתחנת שדות בגין גרימת תקלה ציבורית.

מצ"ב תמונה

הגב
#8
חדשות כיכר השבת רק באנגליה
סורבה בגלל שמירת שבת - ותפוצה ב-16 אלף פאונד
צעירה יהודיה שלחה קו"ח לסוכנות נסיעות, אך לאחר שהבעלים הבין שהיא לא יכולה לעבוד בשבת הוא דחה אותה. הצעירה תבעה את הסוכנות ופוצתה ב-16 אלף פאונד
כחלק מהחשש לחדירה של קבוצת לוחמי דאעש מבוצעת היום ממש עוד מעט הדמייה של חדירה לשטח ישראל ומרדף של צהל אחריהם במטרה לאמן ולדמות מה שיכול לקרות חס ושלום בקרוב.תרגול בדרגת מא"וג. "מצב בטחוני גלובלי"


E.c
ים בגין מנהרת ליפתא לרמות ת.ד
הפרות סדר מסיבות במ.פ שועפט 
כוחות מג״ב במקום מפזרים את המפגינים עם אמצעים לפיזור הפגנות.
"מצב בטחוני גלובלי"
ארגון דאעש הפועל ברצועת עזה טוען כי חיסל מפקד ביטחוני בחמאס בשם סאבר סיאם. לטענת הארגון, פעילי דאעש הנמצאים בעזה הניחו מטען נפץ במרכז המסחרי של המפקד ופוצצו אותו. בהודעה של "חיילי המדינה האסלאמית" שפורסמה בטוויטר נכתב "פגענו בכופר סאבר סיאם באמצעות מטען נפץ כאשר היה בחנות שלו הבוקר". 


הם טענו כי סיאם חוסל בגלל שהיה "שותף למלחמה המוצהרת נגד הדת ונגד המוסלמים במצוותה של הממשלה המשומדת בעזה". פעילי דאעש עזה הזהירו את חברי מנגנוני הביטחון של חמאס ואת הממשלה שלא להמשיך במלחמה נגד הדת בעזה. 


כמו כן המליצו אנשי דאעש לתושבים בהודעה שפורסמה להתרחק ממשרדי חמאס ומהמפקדות מחשש לחייהם. אמינות הדיווח של פעילי דאעש בעזה לא ברורה, אם כי בתקופה האחרונה מנהל חמאס מסע ציד נגד חברים בארגונים סלאפים שמזדהים עם ארגון דאעש. 


בחודשים האחרונים ארעו מספר פיצוצים בעזה, שעליהם לקחו אחריות פעילי הארגונים הסלאפים. במחקר שהתקיים באוניברסיטת אנג'אח בשכם הביעו הפלסטינים חשש מפני תאים של המדינה האסלאמית שיצוצו ברצועת עזה ובשטחי הרשות כולה. 


http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/697/784.html
דובר כב"ה תחנה אזורית זבולון: 
שריפת אוטובוס בצומת גולני 4 צוותי כיבוי במקום , 20 נוסעים יצאו מהאוטובוס באופן עצמאי , מערכת הכיבוי האוטומטי כיבתה את האש באופן עצמאי , ללא נפגעים , נסיבות השריפה נבדקות

הגב
#9
שחר אילן בטוויטר: האם במסגרת ההסכם המתגבש בין בעלזא לבעלזא-מכנובקא, יש סיכוי שאותם אלמונים שהעלימו את חפצי האדמו"ר הזקן לפני כ-25 שנה, ישיבו אותם?

הגב
#10
אסיר בטחוני כעת במיון שערי צדק ירושלים עם אבטחה הדוקה.
דברי ראש הממשלה נתניהו למשתתפי מצעד ההצדעה 'חוגגים ישראל' 2015 המתקיים בניו יורק:[תרגום]חברים יקרים,

אני מצדיע לכם על כך שאתם מצדיעים לישראל. לישראל אין ידידה טובה יותר מארצות הברית. לארצות הברית אין ידידה טובה יותר מישראל.

אני מצדיע לכם מירושלים, בירת עמנו מזה 3,000 שנה, בירתה המאוחדת של מדינת ישראל מזה 48 שנה.

אני שולח ברכות חמות לרבבות האנשים שחולקים כבוד לישראל במצעד "חוגגים ישראל" 2015.

התקבצתם יחד להביע את תמיכתכם במדינה היהודית האחת והיחידה. בכך אתם שולחים מסר חזק של תמיכה בצדקת דרכה של ישראל.

באזור הסוער הזה של המזרח התיכון, בזמן שמדינות קורסות, האסלאם הקיצוני משתולל, מחבלים טובחים בחפים מפשע וזכויות אדם נרמסות באופן יום יומי - ישראל היא מגדלור של חופש וזכויות אדם, דוגמה למופת של סובלנות ומגוון. ישראל היא המדינה היחידה שבה זכויותיהם של כל אזרחיה מוגנים בחוק בנחישות.

בזמן שאתם מצדיעים לישראל היום ברחובות מנהטן, תדעו שאתם תומכים במה שנכון ובמה שצודק.

תודה רבה. תבורכו.תקשורת ראש הממשלה
מפתיע ! ערוץ2: יאיר גרבוז עם כיפה לראשו התקין מזוזה בפתח ביתו. גרבוז: אני לא מתנצל, לא אמרתי מזוזות !
עמית סגל ב'ערוץ 2': הערכות בליכוד: בני בגין עשוי להתפטר גם מחברותו בכנסת.

'גלובס': ליצמן פועל למינוי פרופ' רוטשטיין למנכ"ל הדסה, בתמורה לטיפול שקיבל נכדו החתן שלקה בליבו יומיים לאחר נישואיו. לשכת ליצמן: הכפשה מבישה, מזעזעת ואינה ראויה. אין קשר בין העניין האישי למקצועי.
⛽?

מחיר הדלק יתייקר מחר באגורה בודדת: ליטר בנזין יעלה 6.64 שקלים

הדלק יתייקר הלילה בחצות באגורה בודדת, כך שמחיר ליטר בודד (אוקטן 95, שירות עצמי) ייקבע על 6.64 שקלים לליטר, זאת לעומת 6.63 שקלים לליטר כיום. עמלת התדלוק לשירות מלא על ידי עובדי התחנה תישאר ללא שינוי ועל 19 אג' לליטר. המחיר באילת יעלה אף הוא וייקבע על 5.63 שקלים לליטר. עמלת התדלוק באילת תישאר ללא שינוי ועל 16 אג' לליטר.

ההתייקרות במחיר הבנזין נגזרת מהעלייה במחיר חבית הנפט בתקופה האחרונה, שהבנזין הוא תוצר זיקוק שלה. עיון בנתוני מינהל הדלק מעלה שבחודש האחרון נרשמה עלייה של כ-1.12% במחיר הבנזין שקוזזה במעט לאור ירידה של 0.55% בשער הדולר

לפי משרד האנרגיה שיעור המס שמוטל על בעלי המכוניות מסך מחיר ליטר בנזין מגיע ל-60%.

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  ההקלטות של יאיר נתניהו שפורסמו אתמול הוסרו מכל אתרי החדשות ברשת. אורח 0 126 09-01-2018, 16:02
תגובה אחרונה: אורח
  'כלכליסט': הממשלה תאשר מחר: 7% מהמשרות החדשות בשירות המדינה ייועדו לחרדים בלבד. אורח 0 109 17-12-2017, 00:28
תגובה אחרונה: אורח
  למ"ס: המשך ירידה במכירות הדירות החדשות משה 1 142 13-12-2017, 17:53
תגובה אחרונה: משה
  *מהדורת חצות במרכז החדשות* משדר מיוחד! העולם היהודי כולו מתאחד בתפילות להחלמתו השלמ אורח 0 151 23-11-2017, 01:44
תגובה אחרונה: אורח
  רוצים לקבל את החדשות שלנו בקבוצת הטלגרם שלכם? מעניין ברשת 4 1,011 30-10-2017, 09:29
תגובה אחרונה: אורח
  לוחיות הרישוי החדשות יוצאות לדרך! מה שהיה ומה שיהיה – כל מה שצריך לדעת משה 1 223 06-07-2017, 16:24
תגובה אחרונה: און ליין
  מבזק גלובס: ירידה במחיריי הדירות החדשות ברק כהן, ממובילי המחאה "באים לנקאים" מושעה משה 0 152 16-05-2017, 13:29
תגובה אחרונה: משה
  עדכון מערכות   לכבוד עורכ/ת החדשות:   מחר (א'), כ"ח באדר התשע"ז, 26 במרץ 2017, יחל ב און ליין 0 174 26-03-2017, 01:10
תגובה אחרונה: און ליין
  הודעת מערכת מקו מרכז החדשות: בעקבות מכתב גדולי הרבנים שהתפרסם היום בגנות קווי התוכן ה און ליין 0 170 22-03-2017, 19:37
תגובה אחרונה: און ליין
  *מוקד החדשות:*?‍? זעם ברשות הפלסטינית לאחר שהבוקר פורסם בעיתון שערים בביתר עילית, און ליין 0 128 06-03-2017, 14:56
תגובה אחרונה: און לייןמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };