מודעה
כנס ראשון של שדולת הדיור בכנסת ה- 20 ופורום הדיור הציבורי  
#1
כנס ראשון של שדולת הדיור בכנסת ה- 20 ופורום הדיור הציבורי

 
יושבי ראש שדולת הדיור בכנסת:
 
"נגן על דיירי הדיור הציבורי בתכניות פינוי בינוי:
לא תהיה הגליה, לא הרעה בתנאים ולא עלייה במחיר"
 
 
יושבי ראש שדולת הדיור בכנסת: ח"כ דב חנין, ח"כית אורלי לוי אבקסיס, ח"כ אלי כהן, ח"כ אילן גילאון, ח"כ איציק שמולי, ח"כית סתיו שפיר, ח"כ עמר ברילב ופורום הדיור הציבורי, ערכו היום כנס ראשון של שדולת הדיור תחת הכותרת " הגנה על דיירי דיור ציבורי מפני טרנספר בתכניות פינוי בינוי". הכנס נערך נוכח קידומה של חקיקה ממשלתית שעיקרה הקמת רשות לאומית להתחדשות עירונית והשתתפו בו עשרות דיירי דיור ציבורי מרחבי הארץ.


במהלך הכנס הוצגו ההמלצות של שדולת הדיור ופורום הדיור הציבורי באשר לביצוע התחדשות עירונית תוך הגנה על דיירי הדיור הציבורי והבטחת זכויותיהם בפרויקטים החדשים. (מצ"ב).
ח"כ דב חנין (חד"ש, הרשימה המשותפת), יו"ר שדולת הדיור, אמר כי: "התחדשות עירונית היא מהלך חיוני וחשוב, אבל אסור שהיא תהווה פלטפורמה להכחדה של הדיור הציבורי. אסור שתכניות פינוי בינוי תהרוסנה דירות של דיור ציבורי ותחלפנה אותן בדירות יוקרה לשכבות מבוססות. ההתחדשות העירונית שאנחנו מעוניינים לראות צריכה להוביל לא רק להגדלה של מספר הדירות בכלל, אלא קודם כל להגדלה במספר הדירות בדיור הציבורי ובטח לא להפחתתו. השטן נמצא כאן בפרטים הקטנים, ובכוונתנו להיאבק באופן נחרץ בסכנות הטמונות לדיור הציבורי במהלכים המתוכננים ולדאוג שהם יעשו תוך הבטחת זכויות הדיירים הקיימים. העקרונות הם ברורים: אין הגליה אין הרעה בתנאים ואין עלייה במחיר שיצטרכו לשלם"


ח"כ אלי כהן (כולנו), יו"ר הועדה להתחדשות עירונית: "במסגרת הועדה נקדם הצעת חוק ספציפית לשמירה על זכויות הדיירים במסגרת פינוי בינוי והתחדשות עירונית. הדיירים ימשיכו לגור בדיור החדש. נדאג שלא תהיה עלייה במחיר. לא תהיה עלייה במחירי האחזקה. "


ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו): "יש חשש אמיתי שחברת עמידר תהפוך להיות מחברה משכנת לחברה כלכלית-יזמית, וכחברה יזמית היא לא יכולה לדאוג לדיירי הדיור הציבורי.
כבר שנים שהמדינה לא מספקת לדיור הציבורי פתרונות ארוכי טווח ומדיניות משרדי האוצר השיכון בשנים האחרונות כלפי הדיור הציבורי היא כישלון אחד מתמשך שהוביל לחיסול מלאי הדירות הציבוריות ומכירתם לעמותות וגופים  ציבוריים על חשבון הדיירים.
התכנית החדשה של שר השיכון להגדלת מלאי הדירות, הגמשת הקריטריונים לזכאים והכנסת חמישה אחוז מכל פרויקט בניה ממשלתי לדיור ציבורי מבורכת ונמשיך להיאבק לכך שהדברים הללו ייושמו בשטח".


ח"כ אילן גילאון (מרצ): "קודם כל ברור לכל שלכל אחד תהיה הזכות לקורת גג. לא ייתכן שתהיה פה הגליה, שיהיה טרנספר של דיירי דיור ציבורי. נעמוד על כך שלכל אחד תישאר זכאותו ויישמרו זכויותיו. ללא תוספת כסף. אם עמידר תהיה יזמית ותפתח עוד דיור ציבורי, אם היא רוצה להיות עוד קבלן בניה אז לא צריך אותה."


ח"כ סתיו שפיר,(המחנה הציוני): "הדבר החשוב ביותר לשים על השולחן כשמדברים על התחדשות עירונית הוא לדבר על מה המטרה של המהלך הזההמטרה היא הרבה מעבר לספק לדיירים קןרת גג, והמטרה היא ניידות חברתית. המטרה היא לעזור לאנשים שנקלעו לאיזושהי מצוקה, לצאת ממנה. להתרומם למקום עצמאי. לכל תכנית שעוסקת בהתחדשות עירונית חייבים לייצר תמהיל חברתי. דיור ציבורי המשמעות שלו היא הרבה מעבר לקירות ולגג, היא גם לדאוג לתשתיות וגם לדאוג לתעסוקה". 


ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני): "הערכה גדולה לנאבקים ששמים את הנושא החשוב הזה שוב ושוב על סדר היום למרות שהמדינה ממשיכה להזניח ולהפקיר את הדיור הציבורי. דיירי הדיור הציבורי חרדים מפינוי בינוי כי הם מרגישים שיפנו אותם והבינוי יהיה למישהו אחר" .


ח"כ עמר בר-לב, (המחנה הציוני): " המדינה הפקירה וזנחה במשך שנים את משתכני הדיור הציבורי. אני מקדם בברכה את הרוח החדשה שמביא שר האוצר, יחד עם זאת אני חושש מהאמירות שבמסגרת תוכניות פינוי פיצוי יקבלו הזכאים ׳תמורה הולמת׳ ולאחר שיפונו ישוכנו במשכנות עוני חלופיים".


גיל גן מור, האגודה לזכויות האזרח: "צריך לראות את האנשים השקופים שמפסידים מפינוי בינוי ונדחקים מהשכונות שעוברות התחדשות עירונית. צריך להגן על האנשים האלה ולהציב  מטרה ברורה של הרשות להתחדשות עירונית לא לדחוק אותם לאזורי עוני אחרים. את העקרונות האלה יש לשלב בחוק ההתחדשות העירונית ולא לחכות לחקיקה נפרדת בעניין".


דיירי דיור ציבורי שדיברו בכנסת הביעו חשש מעליית מחירי האחזקה וההשכרה והביעו תחושות קשות של חוסר ביטחון בקורת הגג נוכח תהליכי הפינוי בינוי המקודמים באמצעות עמידר ואמרו כי: "אנחנו מפחדים לחזור לרחובות. צריך לדבר על פינוי חברתי קהילתי ולא מיזם כלכלי שידחוק החוצה את העניים".


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  *תחזית מזג האוויר לשבוע הקרוב מעודכן ליום ראשון ג' אדר 18/2/18* *היום(ראשון)?☔️☃:* אורח 0 42 18-02-2018, 10:57
תגובה אחרונה: אורח
  *?פרסום ראשון • יובא לאישור: 3000 יח"ד חדשות בגילה, ירושלים* אורח 0 77 14-02-2018, 21:53
תגובה אחרונה: אורח
  ארגון המורים ישבש ביום ראשון את הלימודים בתל אביב inn 0 70 12-01-2018, 14:06
תגובה אחרונה: inn
  ישראל כהן ב'כיכר': הגר"ש אויערבאך אמור לעבור ביום ראשון הקרוב צינתור קל בליבו בביה"ח אורח 0 83 11-01-2018, 16:41
תגובה אחרונה: אורח
  בנק ישראל הותיר הריבית ללא שינוי: "הנתונים משוק הדיור מצביעים ע? themarker 0 147 10-01-2018, 21:15
תגובה אחרונה: themarker
  ׳ערוץ 10׳: פרסום ראשון: עדותו של משה יוסף צפויה לנקות את ביטן בסיפור חתונת בתו. אורח 0 115 02-01-2018, 22:07
תגובה אחרונה: אורח
  יו"ר מטה הדיור, אביגדור יצחקי: "לדעתי ב-2018 מחירי הדירות יירדו; לא יודע בכמה משה 3 128 31-12-2017, 16:41
תגובה אחרונה: און ליין
  הרב מאזוז: "תגידו לביבי, השבת היא לא משחק" אחרי שהנציגים החרדים בכנסת הסכימו לקבל את אורח 1 239 31-12-2017, 02:01
תגובה אחרונה: אורח
  סקר מקור ראשון: לפיד מנצח, גבאי מתרסק ל-12 מנדטים הארץ 0 120 30-12-2017, 19:55
תגובה אחרונה: הארץ
  *פרסום ראשון* *מד"א: נפסיק לתת שירות ביהודה ושומרון* עדו בן פורת-ערוץ 7 מנכ''ל מד'' אורח 0 127 25-12-2017, 19:22
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };