מודעה
לנהוג כבוד
#1
ההלכה הבאה מורכבת מסיפור, שמי שיתחיל לקרוא, לא יוכל להפסיק (: ?הלכת סיפור 295.?
שמי יעל, רציתי לדעת עד היכן צריך לנהוג כבוד זה בזה❓


?שנים עשר אלף זוגות תלמידים היו לו לרבי עקיבא, וכולם מתו במגפה בין פסח לשבועות, מפני שלא נהגו כבוד זה בזה. ובוודאי שלא ביזו זה את זה, אלא שלפי דרגתם, היה כל אחד בשלו.
?כדי להמחיש כמה חשוב לנהוג כבוד זה בזה, נביא סיפור על גדול הדור רבי משה פיינשטיין זצ"ל.
?על גדולתו אפשר לכתוב ספר שלם. אולם נביא רק את דברי הרב עובדיה יוסף זצ"ל שאמר בדרשתו: "על מי ניתן לברך בזמנינו 'שחלק מחכמתו ליראיו'? ישנו אדם כזה, הוא רבי משה פיינשטיין, ואיני יודע אם יש עוד".
?בימי זקנותו של רבי משה, החל להתקשות ללכת לישיבה בה לימד ולמד תורה, הלכו תלמידיו וחיפשו נדיב שיסכים להעמיד רכב צמוד לרב, בעזרתו יוכל להגיע ממקום למקום. לתפקיד זה נעתר אברך אחד ששמח על תפקידו החדש, שקיבל עליו בהתנדבות. ובכל יום חשב האברך איך להנעים את הרב, והיה מקפיד תמיד לקום ממקומו, והיה פותח את הדלת לרב ומסייע לו בכניסתו וביציאתו.
?יום אחד, האברך היה צריך להסיע את הרב מן הישיבה אל ביתו. כשנכנס הרב למכונית, פתח עבורו את הדלת, ולאחר שהתיישב הרב, אותו אברך לא שם לב שאצבעותיו של הרב עודן מחזיקות בצד הדלת, וטרק בחזקה את הדלת על אצבעות הרב❗
?במחשבה של שניה, החליט הרב שלא לזעוק מכאב, וחרק שיניו בדממה, עד שיסתובב האברך, ויוכל לפתוח את הדלת ולשחרר אצבעותיו. האברך אמנם הסתובב, אך הדלת לא נפתחה, היא הייתה נעולה! ובכל זאת החליט הרב לשתוק, שהרי עוד כמה רגעים יגיע לביתו.
?תוך כדי הנסיעה, שואל האברך את הרב: "מה שלום כבוד הרב?" ענה לו הרב: "ברוך ה' בסדר", אך הכאבים היו עצומים, והרב חיכה בכל ליבו להגיע לביתו. והנה כשהגיעו סמוך לבית הרב, הגיע פקק תנועה כבד. פנה הרב אל האברך ואמר: "אולי עדיף שאלך ברגל לביתי". השיב לו האברך: "חלילה וחס, איני רוצה שהרב יטרח כלל!" והרב סבל את יסוריו בדממה.
?סוף סוף שהגיעו לבית הרב, יצא הרב ממקומו וכשהלך כמה מטרים, נפל ארצה והתעלף. ישר הזמינו אמבולנס ופינוהו לבית חולים. שאלוהו הרופאים מה קרה, אך הרב לא השיב. עד שהפצירו בו שחייב לומר לטובת הטיפול הנחוץ, וסיפר הרב בלית ברירה את אשר קרה.
?לאחר מכן, שאלו תלמידיו את הרב: "עד כאן רבינו?" הרי כמעט והרב גרם לעצמו נזק בלתי הפיך, ולא בטוח שיוכל לכתוב עוד ספרים קדושים, האם לא היה כדאי פשוט לומר לאברך שישחרר הדלת?
?השיב להם הרב: "אותו אברך עושה הכל כדי לתת לי הרגשה טובה, ואיך אפגע בו, כשידע שגרם לי כאבים עצומים, הוא לא היה סולח לעצמו, לכן היה עדיף לשתוק ולסבול.
?אני לא אוסיף, אלא רק אומר שלמעלה זאת כל אחד יכול להגיע. אבל זאת עם מאמץ ושאיפה לכך, ואז באמת נוכל לקיים את מה שכתוב: "ואהבת לרעך כמוך".


לע"נ חללי צה"ל הי"ד. לרפואת כל עם ישראל והצלחתם?

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
Star *סגולה נוראה ליום הושענא רבא מתוך המחזור לסוכות של כבוד הרב - "סוכת רחמים ושלום"* הרב 0 48 13-10-2017, 02:50
תגובה אחרונה: הרב
  כבוד הרב אמנון יצחק שליט''א ?רבנים, רבניות, מפרישי חלות ומפרישי צ'קים ?האם תהיה אחד און ליין 0 87 13-02-2017, 07:21
תגובה אחרונה: און ליין
  כבוד הרב אמנון יצחק שליט''א ?יושבים עם פלורוסנט.. ?לא רואים את החושך! און ליין 0 67 02-01-2017, 00:27
תגובה אחרונה: און ליין
  03-9039039 המס טל של קול חי לשמיעת הדף היומי בכל שעות היום של כבוד הרב בנימין מילצקי און ליין 0 109 01-06-2016, 12:44
תגובה אחרונה: און ליין
  בס"ד פרשת האזינו - ת'היה ש'נת ע'ושר ו'כבוד. אורח 0 178 25-09-2015, 17:58
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };