מודעה
מדא או איחוד הצלה
בס"ד

היי

כאחד שקצת מכיר את שני הארגונים, תרשו לי ברשותכם לעשות קצת סדר בתוך הבלגן.
אפרוס זאת לפי נושאים - טענות.

מקצועיות:
איחוד הצלה הוקם כולו ע"י מתנדבי מד"א שלא היו מרוצים מהתנהלות הארגון. (לא היה ארגון נוסף מלבד מד"א שאלו גם הכשירו את הכוננים)
גם כיום, רוב מתנדבי איחוד הצלה אלו כוננים שאת הכשרתם עברו במד"א.
ובכלל, יש הרבה עובדי ומתנדבי מד"א שהם גם משמשים ככונני איחוד הצלה. הסיבה 'לכפל' הכובעים בגלל שאיחוד הצלה מצייד את מתנדביו ביותר ציוד מציל חיים וכו'
יש ערים שמתנדבי איחוד הצלה הם גם אלו שמפעילים את מערך האמבולנסים של מד"א ובחק גדול של משמרות ההתנדבות (למשל: ביתר עילית, נתניה, ועוד.)
כל כונני איחוד הצלה כולם עוברים השתלמויות ומבחנים לפי דרישות משרד הבריאות, וכולם מוכרים ככונני חירום רשמיים במדינת ישראל - לא מדובר בילדים מתלהבים שרצים לשים פלסטרים וכד'... אלא אנשי עסקים, סטודנטים, עורכי דין, מסדרי מדפים בסופר - בקיצור מכל הקשת ומכל השכבות שכל מטרתם להציל חיים.
בכל ארגון יש מקצועיים יותר ומקצועיים פחות - נא לא להכליל. (ניתן לראות בכתבה חובש של מד"א שאומר "לא צריך לטפל... מספיק שראיתי את הפצוע" מממ מקצועי ביותר!
לסיכום: לטעון לחוסר מקצועיות זה שטותי וילדותי - ובעיקר לא נכון!

מוקד איחוד הצלה:
עובד: איחוד הצלה הקים מוקד חירום רפואי רק לאחר שארגון מד"א לא הסכים לספק מידע מציל חיים.
עלותו מיליוני שקלים בשנה - תאמינו לי שאיחוד היו מוותרים על הפעלת המוקד ולחסוך את ההוצאה המיותר הזו.
אבל ללא המוקד איך כוננים יצילו חיים??
המוקד הארצי של האיחוד אינו מהווה תחליף לארגון מד"א, יתרה מכך - כל מקרה שמגיע למוקד איחוד הצלה מועבר מיידית למוקד מד"א (מה שלא עובד ההפיך)
המוקד הארצי של איחוד הצלה משמש גם גחפ"ק ארצי להכוונת כוננים ע"פ מיפוי GPS יחודי, איתור מתנדבים קרובים לזירת האירוע.
לסיכום: מוקד איחוד הצלה חיוני ורלוונטי להצלת חיים, לאלפי אנשים בכל רחבי הארץ חבים את חייהם לעובדי ומתנדבי המוקד

"איחוד הצלם" - מחלקת יח"צ:
מד"א וגם איחוד הצלה מחזיקים מערך דוברות ויח"צ.
הסיבה לכך פשוטה ומובנת, לנהל מערכות כ"כ גדולות עולה כסף, והרבה כסף!!!
חלק גדול מהכספים האלו מגיעים מתרומות (באיחוד הצלה הכל תרומות), ובכדי להגיע לתורמים צריך תודעה - חלק מזה זה דוברות ויח"צ.
הסיבה שמד"א טענים בזלזול "איחוד הצלם" הינה פשוטה קנאה. איחוד הצלה עושים את עבודת הדוברות והיח"צ בצורה מקצועית יותר, מתוחכמת יותר, ופשוט - מוצלחת יותר.
אשפר להבין את הקנאה... זה יעבור.
יש הרבה תמונות שרואים צלם עם אפוד של מד"א מתעד בזמן שכונני איחוד מטפלים. ויש גם תמונות להיפך... אבל לקבוע ע"ס זה - שטות והבל.
הטענה שאיחוד לא נותנים קרדיט לפינוי של מד"א (נטען בכתבה),
א. זה לא נכון (הרבה פעמים ראיתי הודעות דוברות שמציינות פונה ע"י אמבולנס מד"א
ב. אמממ... מד"א, בהודעות דוברות שלכם ציינתם פעם כי פצוע טופל בזירה ע"י כונן איחוד הצלה?? אז מה אתה בא בטענות? נו, באמת.
לסיכום: מחלקת יח"צ טובה, מקצועית, ויעילה. טענות אחרות - קנאה!

התרשמות מביקורים
שח לי חבר שהיה בסיור בשני הארגונים - ואמר: אני לא יודע מי עושה ומה עושה, אבל ביקור באיחוד הצלה נתן לי רושם שיעשו הכל כדי להציל חיים ובחינם
ביקור במד"א נתן את הרושם שיעשו הכל כדי להציל חיים אבל ירוויחו מכך הרבה כסף! למשל, פינוי בתוך העיר יכול להגיע למאות שקלים (!) ופינוי בינעירוני יכול להגיע לאלפי (!) שקלים בזמן שיש חברות פרטיות שיעשו זאת בפחות.
באיחוד הצלה אין מחלקת גביה, ולא מחזיקים סוללה של עורכי דין לגביה (וכל האמצעים כשרים לרבות עיקול מטלטלים, עיקול חשבונות בנק, ופתיחת תיקים בהוצל"פ - גם למשפחות קשות יום, ואין עם מי לדבר - מנסיון אישי) מאילו שאין להם פת לאכול... ובטח שלא 400 ₪ לשלם כי הבת שלהם נקעה את האצבע.
לסיכום: ללא מילים...

שנאה
שאלו אותי, מה פשר השנאה שיש ל(מקצת) עובדי / מתנדבי מד"א לאיחוד הצלה?
חשבתי על זה, ולא מצאתי סיבה טובה יותר מאשר קנאה (או חוסר פירגון)
אתן לכם דוגמא: ת"ד בכביש החוף - שוכב לו פצוע שרוע על הכביש בתוך דקות מגיעים 2 כוננים של איחוד הצלה לזירה מטפלים, חובשים, מרגיעים, לוקחים מדדים, מקבעים את הפצוע, וכו' - כל זה בזמן שאמבולנס של מד"א יוצא מזכרון יעקב וטס למקום בדרך שלוקחת כ 10 דקות לפחות...
אמבולנס מגיע בדהרה, יוצאים שלושה חובשי מד"א ורוצים לטפל... אממה.. הפצוע כבר ארוז למשלוח לבית חולים... מה מרגישים אותם חובשי מד"א?? מרגישים שהם בס"ה חברת הובלות... מעמיסים פצוע ודוהרים לבית חולים... אז מובן ממה נובעת השינאה. הרי אם המטרה הייתה הצלת חיים... הם היו מודים לאותם כונני איחוד בזירה, ולא מזלזלים.
לו איחוד הצלה היו מפנים פצועים לביה"ח - אזי עד שמד"א היו מגיעים... הפצוע כבר היה מאושפז.
לסיכום: - כנ"ל, ללא מילים

פעילות מתנדבים - ביתי חולים
כפי שראיתם בכתבה - איחוד הצלה פנה אל בתי חולים והציע את מתנדביו לעזרה בחדרי מיון, מדובר בעסקת WIN WIN כל הצדדים מרוצים, יש מחסור כ"א בבתי חולים? קבלו מתנדבים! יש מתנדבים שרוצים להתמקצע (על חשבון זמנם החופשי)? קבלו אותם בזרועות פתוחות!!!
אז למי זה מפריע? למי זה מציק?? התשובה ברורה! למד"א.
אמנם אף אחד לא אומר זאת בפה מלא ובהודעה רשמית, אבל במד"א נהגו ב 'שביתה איטלקית' כלפי בתי חולים שהפעילו פרויקט משותף עם מתנדבי איחוד הצלה, ולא פינוי פצועים לבתי חולים אלו.
למה? אגו!
לסיכום: הצלת חיים ואגו... לא הולכים יחד, גם על חשבם של פצועים וחולים

הצלת חיים
אמר אלי ביר בכתבה: "אם אמא שלי נחנקת מצידי שיבוא גורליה ויציל את חייה (אם יש לו הכשרה לכך) ולא מעניין אותי איזה לוגו יש לו על החולצה.
לפני מס' חודשים שמעתי שעבר אופנוע של מד"א ליד אלי ביר (איחוד הצלה), וזה אמר "כמה אני גאה בארגון שלי... ללא הייתי אני מכניס כ"כ הרבה אופנועים לשטח מד"א לא היו מעלים אופנוע אחד... בזכות איחוד הצלה מד"א גם הכניס ובכך יצילו יותר חיים"
לסיכום: יותר מזה???

קנאת סופרים תרבה חכמה
'תחרות' כזו מבורכת, נלחמים על כל פצוע וכל חולה - כך שמי שמרוויח מכל הסיפור, אלו הנצרכים.
שלא נצטרך... ושיסעו רק ללידות.
אמת ושלום אהבו

כל טוב
כולי תקווה שלא נפלה טעות בכל מה שכתבתי. אם כן, אני מצטער מראש - ט.ל.ח

העתבק

הגב

[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.

משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..