מודעה
מדוזות
#1
ביכורי מדוזות: בימים האחרונים מתרבים דיווחים מהחופים על מדוזות ראשונות שכבר נראו באזור וצריבות במים. הצריבות, המכונות בלשון העם "ביצי מדוזות", נגרמות בשל חלקיקים מבעל החיים שמתנתקים ונצמדים לגוף הרוחצים.

בשלב זה עדיין מדובר על כמויות קטנות של הייצור הג'לטיני הלא חביב, אך מומחים אומרים כי הנחילים הגדולים כבר בדרך. "בכל שנה בסוף מאי ותחילת יוני אנחנו מכירים את התופעה של מדוזות בודדות, ובימים האחרונים קיבלנו דיווחים רבים שהן כאן", אמר ד"ר דרור אנג'ל מהחוג לציביליזציות ימיות באוניברסיטת חיפה. "היו כמה ימים שהים היה שקט, וזה יותר נוח להן מאשר ים סוער. הדיווחים הגיעו מהחופים הדרומיים ועד חופי חיפה, ובינתיים באזורים שמצפון לחיפה – עכו ונהריה – עדיין אין דיווחים על מדוזות".
ד"ר אנג'ל הוסיף שקשה להעריך מה יהיה היקף התופעה השנה, היות שהמנגנונים שמביאים להתרבות או התמעטות הנחילים עדיין לא פוענחו: "אנחנו יודעים שהנחילים בדרך, כמו בכל שנה בקיץ, אבל לא יודעים באיזה היקף. בקיץ שעבר, לדוגמה, כמעט ולא הרגישו במדוזות באזור".

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.
משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };