מודעה
מהפכה בעיר ללא הפסקה
#1
Exclamation 
מדרשת "בית שושנה" בתל אביב, מחוללת מהפיכה שקטה בעיר ללא הפסקה. המקום מהווה אבן שואבת לצעירות מהסביבה, וגם ל'חוצניקיות' שמחפשות מסגרת יהודית מתאימה לשיעורים, וגם לשבתות וחגים ● "בלי הרבי - שאנו שלוחיו, לא היה שום סיכוי", אומרת השליחה הגב' מינדי שמרלינג ● מגזין שישי  בית שושנה


משה בן-חיים


ביום בהיר התדפקו בשערי מדרשת חב"ד "בית שושנה" בתל אביב, אמא ובת, וביקשו לדבר עם המנהלת השליחה הגב' מינדי שמרלינג. בפיהן היתה בקשה: הבת מעוניינת ללמוד במדרשה. חד וחלק.


הגב' שמרלינג, שהתרשמה שהשתיים לא באו מרקע דתי, הסבירה להן שמדובר במהלך שלא בטוח שיצליח, והעלתה ספק האם הבחורה שמגיע מרקע לא דתי תצליח להשתלב. הבחורה לא ויתרה, והתעקשה שהיא תצליח. האמא מצידה עודדה ותמכה בה. היא סיפרה כי בתה מאז ומתמיד רצתה ללמוד במקום דתי, וכשבגרה, החליטו שהגיע הזמן לעשות את הצעד הזה".


"היום היא בחורה חסידית לכל דבר, ולא עברה אפילו שנה", מספרת הגב' שמרלינג. "זה היופי בסיפור. מישהו עושה מהפך טוטלי בלי שום רקע, ממקום שהכל בסדר. לראות אותה היום, זה משמח".


המדרשה שמקרבת צעירות בתל אביב


לפני 15 שנה הקים השליח לתל-אביב הרב יוסף שמואל גרליצקי ישיבה לבעלי תשובה - 'חזון אליהו', בראשה עומד השליח הרב מאיר אריה שמרלינג. הישיבה התפתחה והצליחה, והוחלט שצריך גם מוסד מתאים לבנות.


על הקמת המדרשייה לבנות, מספרת השליחה הגב' שמרלינג: "היה מישהו שהתקרב בישיבה, ורצה גם לקרב גם את אחותו. היו גם שלוחים מהארץ ומהעולם שרצו להפנות בנות למסגרת מתאימה לבנות.


"החלטנו להקים מסגרת שתתאים להכשרת בנות לחיים ואחר כך גם לבנות בתים יהודיים 'כמו שצריך'. בתל אביב, מאוד קשה להשיג מקום מתאים, וגם מאוד יקר. ב"ה לפני שלוש שנים מצאנו מקום מתאים והקמנו בו את המדרשייה. היום המקום משמש גם לגני ילדים של חב"ד ת"א".


המדרשה שהפכה לבית


המדרשה מהווה אבן שואבת לצעירות אביב, ובמיוחד לצעירות מחו"ל שמחפשות מסגרת לשיעורים לשבתות וחגים. "מדובר בקבוצות בנות איכותית מחו"ל גם מבתים שאינם שומרי תומ"צ, שהמדרשה הפכה לבית שלהן. קורא גם שיש 'חוצניקית' שיושבת בשיעורים ואני מבחינה שהיא מגיעה מרקע דתי, וקצת ירדה מהדרך, וכאן היא שבה הביתה".


באיזו מתכונת המדרשה פועלת?


"השיעורים וההרצאות בשעות הערב, כשבשעות הבוקר הבנות יכולות לעסוק בשאר הדברים: מי ללמוד באוניברסיטה, ומי לעבוד ולעסוק בעיסוקיה. המדרשה כוללת שבתות וחגים ואש"ל מלא. השיעורים נמסרים ע"י רבנים מפורסמים ונוגעים בכל מה שבת ישראל כשרה צריכה ללמוד, הלכה וחסידות, הבית היהודי ועוד".


כעת עם הביקוש הרב והשם הטוב שיצא למדרשה, המקום הפך תצר מהכיל, והשליחה מייחלת למצוא מקום מתאים נוסף. "גם את המבנה הקיים השגנו בניסים, ואנחנו מקווים בע"ה שנמצא עוד מבנה לטובת המדרשיה", היא אומרת.


את האמונה והדבקות במשימה, קיבלה הגב' שמרלינג עוד מהבית. אביה הוא הרב יוסף-שמואל גרליצקי, שליח הרבי כ-34 שנים במרכז חב"ד בת"א.


"בלי הרבי שאנו שלוחיו, לא היה שום סיכוי", היא קובעת בנחרצות, ומביאה דוגמא מחיי השליחות: "בהתחלה, כששיפצנו את המבנה כדי שיתאים למגורים, היו המון הוצאות. תכננו לסכום מסויים, ותוך כדי הבנייה העלויות האמירו. אני זוכרת בשלב מסויים, החלטנו שבב' אייר 'לכתחילה אריבער', נכין רק את חדר השיעורים כדי שנוכל להתחיל ולערוך שם התוועדות. היתה תחושה לא פשוטה.


"והנה, אישה אחת תרמה רהיטים למדרשה. כשהגענו עם ההובלות לבית לקחת הרהיטים, הבחנו בכמה דולרים של הרבי שהיו שם. שאלנו אותה עליהם, והיא הסבירה שדודה שלה הייתה אצל הרבי וקיבלה אותם.


"כשהדודה שמעה ששאלנו על הדולרים, היא החליטה לתת לנו את הדולרים עבור המדרשה (הוגרלו בין תורמים). זה היה הרגע שהבנו, שהרבי שלח לנו שלושה דולרים לרגל פתיחת המדרשה".


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  אתר דה מרקר. הסכם גג ראשון בעיר חרדית: 5,400 דירות חדשות יוקמו באלעד צפו בתמונה 0 51 08-03-2018, 01:29
תגובה אחרונה: צפו בתמונה
  *דוברות ארגון הצלה:* סיכום אירועי הפורים בעיר בני ברק והסביבה במבצע רחב היקף שנמשך אורח 0 50 02-03-2018, 00:27
תגובה אחרונה: אורח
  *בוטל מעצר הבית ליהודים שהותקפו בעיר העתיקה* ארגון חוננו : *בוטל מעצר הבית ליהודים אורח 0 57 21-02-2018, 00:25
תגובה אחרונה: אורח
  עיריית ירושלים הוציאה צו סגירה למסעדת קינג סולומון בעיר העתיקה בשל סכנה ממשית לבריאות אורח 0 20 25-01-2018, 19:27
תגובה אחרונה: אורח
  *הותר לפרסום סוכל פיגוע התאבדות בשוק חג המולד בעיר לודושייפן בגרמניה בסוף שנת 2017 ע אורח 0 113 08-01-2018, 22:26
תגובה אחרונה: אורח
  איך אדע מה מחיר הדירות בעיר שלי? משה 0 149 02-12-2017, 19:31
תגובה אחרונה: משה
  הקץ לפקקים: כל הארץ רכבלים - השר כץ: ''מהפכה בתחבורה הציבורית בישראל'' דובר 2 63 14-11-2017, 18:53
תגובה אחרונה: אורח
  רשת ב׳: לפי נתוני ׳קופת העיר׳ בבני ברק, בכל חודש הקופות בעיר מכניסות כ- 300.000 ש״ח. אורח 0 43 13-11-2017, 19:28
תגובה אחרונה: אורח
  *ושוב זה קורה* *דוכן להנחת תפילין של חב'"ד קיבל קנס בעיר תל אביב . בשכונת רמת אביב ג* אורח 0 177 22-10-2017, 00:57
תגובה אחרונה: אורח
  מעצר חשודה ליד שער השבטים בעיר העתיקה בירושלים( כניראה מחבלת) אורח 0 157 02-10-2017, 11:31
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };