דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
מה משה כחלון מתכוון לעשות
אמרו שהוא יוריד מחירים וכו וכו
עדיין לא הבנתי ממה שהוא כן פרסם מה בכוונתו לעשות.
תגובה מהירה 
הגב
המטרה הכללית של כחלון: להוריד / לייצב את מחירי הדירות

בין הראיונות הבודדים ששמעתי ברדיו (כשבוע לפני הבחירות) כחלון אמר שהוא לא מאמין שהוא יצליח להוריד את מחירי הדירות בשנה–שנתיים הקרובות ולכן המטרה הראשונית שלו היא לייצב את המחירים ולעצור את גל העליות.
כחלון מודע לדבריו והוא יודע שזה לא פשוט לעצור ולהפוך ביום אחד את גלגל הענק שנוצר במחירי הדירות (יש בכך לא מעט סיכונים ליציבות השוק ובינינו גם אין בדיוק אפשרות כזו) ולכן בחוכמה הוא אמר שהוא מעוניין לייצב את המחירים ורק לאחר מכן לנסות ולהוריד אותם.
איך הוא הולך לעשות את זה?
זכרו, אני לא יושב איתו לארוחות צהריים ולכן אין לי בדיוק מושג, אבל מקצת קריאת עיתונים ואתרים כלכליים וקצת ראיונות ברדיו ששמעתי הבנתי בגדול את התוכנית (ואני מאוד מקווה שהוא יפתיע אותנו ויציג לנו רעיונות חדשים שלא נשמעו), לכן כל מה שאציג כאן הוא על בסיס הערכות בלבד ולא על בסיס מידע אמין שניתן ממש להתבסס עליו.
קבלת כל הסמכויות הנדל"ניות, הורדת החסמים ושיפור היעילות
ובגדול, הפשרת קרקעות במהירות והתחלות בניה מאסיביות.
כחלון התבטא לא אחת לפני הבחירות וגם לאחריהן שהוא לא מתכוון להכנס לממשלה אם הוא לא מקבל גם את משרד האוצר וגם את הסמכויות הנלוות ממשרדים אחרים האחראים על תחום הבניה – דבר שקרה בפועל בזכות המו"מ הקואליציוני.
הוא רוצה (ובצדק גמור) לרכז במקום אחד את כל הנושא ולמנוע מכל מיני גורמים (לפעמים סתם בירוקרטיים) לעכב אותו ואת החלטותיו.
האתגר: זו מדינת ישראל וזה לא פשוט. לפתוח מרפסת לפעמים יכול להיות תהליך של 3 שנים והתרוצצויות בלתי נדלות, אז להפשיר קרקעות ולהתחיל לבנות במסות רחבות נשמע ממש לא פשוט.
תגובה מהירה 
הגב
האם נראה שמשה כחלון יצליח להוריד את המחירים?
תגובה מהירה 
הגב
אני לא יודע אם כחלון יצליח או לא (אני יודע שאני מחזיק עבורו אצבעות ומאחל לו הצלחה מכל הלב), אני כן יודע שהיה עוזר לכולנו פרסום מסמך מסודר המפרט על הפעולות הקרובות ועל היעדים שלהן.

אני אישית מאמין שכן ניתן לייצב את השוק אבל לדעתי ללא ביצוע הסעיף הראשון (הפשרות קרקעות והתחלות בניה מאסיביות שיגדילו משמעותית את ההיצע) אין לשוק הרבה סיכוי להוריד פה את המחירים.
כי כמו בכל קורס מבוא לכלכלה פשוטה, גם פה מתקיים החוק הפשוט שאמור שככל שהביקוש גדול מההיצע אז מחיר המוצר רק ימשיך וימשיך לעלות. רק אם נדע לשבור את המאזן הזה, נוכל להתחיל לראות עצירה ואז (אולי) ירידה במחירי הדירות.
תגובה מהירה 
הגב

[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.

קישור מקוצר לאשכול זה
» צפיות: 157

הנצפים ביותר לאחרונה
אשכול מבזקים ושערי העיתונים - יום שלישי 21/2/17
פורום: חדשות ונייעס
תגובה אחרונה: און ליין
» תגובות: 72
» צפיות: 347
*ארץ נהדרת עונה 14 פרק 1 לצפייה ישירה - ללא פרסומות
» תגובות: 1
» צפיות: 43
גזר הדין של אלאור אזריה: שנה וחצי מאסר בפועל
» תגובות: 8
» צפיות: 41
בזמן שמשרד האוצר מפרסם הודעה על ירידה במחירי הדירות, לשכת שמאי המקרקעין מוציאה הודעה
» תגובות: 1
» צפיות: 38
*מנהיג החיזבאללה, חסן נסראללה ממליץ:* ״ישראל חייבת לספור עד מיליון לפני שהם חושבים ע
» תגובות: 0
» צפיות: 38
?? *להתחיל את היום בקדושה* ?? *הלכות תפילה* *יד*. העומד באמצע פסוקי דזמרה, והגי
» צפיות: 37
אליס בארץ הפלאות | ספרים להורדה -חינם מומלץ ביותר!
תגובה אחרונה: liatsofer
» צפיות: 37
?? *הפתגם היומי* ?? ״כאשר אתה מוחל וסולח, לא רק שיורד משקל כבד מעל כתפיך, גם נפת
» צפיות: 36

משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים