מודעה
מה משה כחלון מתכוון לעשות
#1
אמרו שהוא יוריד מחירים וכו וכו
עדיין לא הבנתי ממה שהוא כן פרסם מה בכוונתו לעשות.

הגב
#2
המטרה הכללית של כחלון: להוריד / לייצב את מחירי הדירות

בין הראיונות הבודדים ששמעתי ברדיו (כשבוע לפני הבחירות) כחלון אמר שהוא לא מאמין שהוא יצליח להוריד את מחירי הדירות בשנה–שנתיים הקרובות ולכן המטרה הראשונית שלו היא לייצב את המחירים ולעצור את גל העליות.
כחלון מודע לדבריו והוא יודע שזה לא פשוט לעצור ולהפוך ביום אחד את גלגל הענק שנוצר במחירי הדירות (יש בכך לא מעט סיכונים ליציבות השוק ובינינו גם אין בדיוק אפשרות כזו) ולכן בחוכמה הוא אמר שהוא מעוניין לייצב את המחירים ורק לאחר מכן לנסות ולהוריד אותם.
איך הוא הולך לעשות את זה?
זכרו, אני לא יושב איתו לארוחות צהריים ולכן אין לי בדיוק מושג, אבל מקצת קריאת עיתונים ואתרים כלכליים וקצת ראיונות ברדיו ששמעתי הבנתי בגדול את התוכנית (ואני מאוד מקווה שהוא יפתיע אותנו ויציג לנו רעיונות חדשים שלא נשמעו), לכן כל מה שאציג כאן הוא על בסיס הערכות בלבד ולא על בסיס מידע אמין שניתן ממש להתבסס עליו.
קבלת כל הסמכויות הנדל"ניות, הורדת החסמים ושיפור היעילות
ובגדול, הפשרת קרקעות במהירות והתחלות בניה מאסיביות.
כחלון התבטא לא אחת לפני הבחירות וגם לאחריהן שהוא לא מתכוון להכנס לממשלה אם הוא לא מקבל גם את משרד האוצר וגם את הסמכויות הנלוות ממשרדים אחרים האחראים על תחום הבניה – דבר שקרה בפועל בזכות המו"מ הקואליציוני.
הוא רוצה (ובצדק גמור) לרכז במקום אחד את כל הנושא ולמנוע מכל מיני גורמים (לפעמים סתם בירוקרטיים) לעכב אותו ואת החלטותיו.
האתגר: זו מדינת ישראל וזה לא פשוט. לפתוח מרפסת לפעמים יכול להיות תהליך של 3 שנים והתרוצצויות בלתי נדלות, אז להפשיר קרקעות ולהתחיל לבנות במסות רחבות נשמע ממש לא פשוט.

הגב
#3
האם נראה שמשה כחלון יצליח להוריד את המחירים?

הגב
#4
אני לא יודע אם כחלון יצליח או לא (אני יודע שאני מחזיק עבורו אצבעות ומאחל לו הצלחה מכל הלב), אני כן יודע שהיה עוזר לכולנו פרסום מסמך מסודר המפרט על הפעולות הקרובות ועל היעדים שלהן.

אני אישית מאמין שכן ניתן לייצב את השוק אבל לדעתי ללא ביצוע הסעיף הראשון (הפשרות קרקעות והתחלות בניה מאסיביות שיגדילו משמעותית את ההיצע) אין לשוק הרבה סיכוי להוריד פה את המחירים.
כי כמו בכל קורס מבוא לכלכלה פשוטה, גם פה מתקיים החוק הפשוט שאמור שככל שהביקוש גדול מההיצע אז מחיר המוצר רק ימשיך וימשיך לעלות. רק אם נדע לשבור את המאזן הזה, נוכל להתחיל לראות עצירה ואז (אולי) ירידה במחירי הדירות.

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.
משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };