מודעה
? מסתמן: סגן ראש השב"כ ימונה לתפקיד המפכ"ל הבא של משטרת ישראל
#1
? מסתמן: סגן ראש השב"כ ימונה לתפקיד המפכ"ל הבא של משטרת ישראל

הגב
#2
שיהיה לו בהצלחה

הגב
#3
"השועל" מהשב"כ: רוני אלשיך הוא המפכ"ל המיועדחובב חזנות ואת חידון התנ"ך, התייתם בגיל צעיר, קפץ מכיתה ג' לכיתה ו'. זהו המפכ"ל המיועד, רוני אלשיך, בן 52 מגבעת שמואל, אב לשבעה וסב לשבעה. הוא הצטרף לשב"כ בימי האינתיפאדה הראשונה ונחשב לחוקר ולאיש מודיעין מעולה. אשתו שירה בשיחה עם ynet: "מתרגשים ויראים מגודל התפקיד"
איתמר אייכנר ואיתי בלומנטל
פורסם: 27/09/2015 12:01
 
ןעוט...
רוני אלשיך, המפכ"ל המיועד  (צילום: יוגב אטיאס)
 
רוני אלשיך, בן 52 מגבעת שמואל, אב לשבעה וסב לשבעה, הוא סגן ראש השב"כ המיועד לתפקיד מפכ"ל המשטרה. כך הותר לפרסם בצהריים (יום א'). את השבכ"ניק שעתיד להתמנות לשוטר מספר 1 אופפת בעיני סובביו הילה של אדם מבריק, אפילו גאון. הוא נחשב למומחה למלחמה בטרור ולמוח מאחורי אינספור מבצעים.
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר לפרסם את שמו מתוקף סמכותו לפי סעיף 19 לחוק שירות הביטחון הכללי. אשתו, שירה, אמרה בצהריים בשיחה עם ynet: "אנחנו מתרגשים ויראים מגודל התפקיד, מעכלים. בעלי איש משפחה עם כל מה שהוא עושה. אנחנו אנשים רגילים מהשורה. ההצלחה שלו היא ההצלחה של כולנו".
צילום: ירון ברנררוני אלשיך. מסגן ראש השב"כ למפכ"ל המשטרה (צילום: ירון ברנר)
 
 
אחד מכינוייו בשירות הוא "בר מצווה" - בגלל הכיפה ובגלל מה שהגדירו כ"מראה של ילד טוב ירושלים". הכינוי השני שלו בארגון הוא "השועל", בגלל הדימוי הערמומי שלו. סימן ההיכר שלו הוא כיפה ועניבה. "מדובר בבחור משכמו ומעלה. רציני מאוד", סיפרו בשב"כ. 
 
האקווריום שבו ממוקמת לשכת ראש הממשלה וחדר הקבינט המדיני-ביטחוני אינו זר למפכ"ל המיועד. סגן ראש השב"כ - המכהן בתפקידו זו מספטמבר 2014 - משמש גם כממלא מקומו של ראש השב"כ בהיעדרו. הוא הרבה להשתתף בישיבות קבינט, ממשלה ובדיונים ביטחוניים שבהם אושרו מבצעים רגישים. "אלשיך ממלא את מקומו של ראש השב"כ בהרבה הזדמנויות כמו ישיבות ממשלה, ישיבות ועדת חוץ ובטחון, קבינט ודיונים ביטחוניים", סיפר בכיר לשעבר בארגון.
 
יש הטוענים כי הוא בין האחראים לריסון הטרור בירושלים בתקופה שבה כיהן כראש מרחב יהודה, שומרון וירושלים בשנים 2008-2005. בתקופה הזו הוא ואנשיו הצליחו להגביר את ההרתעה בשטח.  
 
למד באותו תיכון שבו למד השר 
רוני אלשיך למד בישיבת נתיב מאיר - בית הספר שבו התחנך גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן שצעיר ממנו בשבע שנים. הוא סיים את התיכון בגיל 16 - אחרי שקפץ שתי כיתות: מג' היישר לכיתה ו'. הוא התייתם מאמו בנערותו.
 
ב-1981 התגייס לצה"ל ושירת בחטיבת הצנחנים. בין תפקידיו האחרונים: מפקד פלחה"ן 35 וסמג"ד 50. מי שהחליף אותו כמפקד פלחה"ן היה גל הירש, לימים מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה שמועמדתו הוסרה.
 
הוא הצטרף לשב"כ ב-1988 והחל את דרכו כחוקר בימי האינתיפאדה הראשונה. הוא נודע כחוקר מעולה שיודע "לשבור" את הנחקרים שלו בתחכום ומבלי להפעיל כוח. בהמשך עבד לדסק בשב"כ ומילא שורה של תפקידים. בכירים בשב"כ אומרים שאם לא היה מקבל את תפקיד המפכ"ל, סיכוייו להתמנות לתפקיד ראש השב"כ היו גבוהים מאוד.
 
הוא שימש כחבר מטה השב"כ בדרגה המקבילה לאלוף בצה"ל. בין השאר היה ראש מרחב יהודה ושומרון וירושלים, ראש מרחב דרום, ראש אגף המטה (תפקיד המקביל לראש אג"מ בשב"כ) ואחראי על ריכוז בניין הכוח בשב"כ (תכנון אסטרטגי, תקצוב רב-שנתי, תקינה ומשאבים, פרויקטים טכנולוגיים, IT ותשתיות).
צילום: ירון ברנר (צילום: ירון ברנר)
  
בילוי מועדף: חזנות וחידון התנ"ך העולמי
אלשיך מוכר כאדם צנוע מאוד ובעיקר דיסקרטי, אך גם כאדם כריזמטי, חם ונעים הליכות. אחד מתחביביו הוא חזנות ויש לו חיבה משפחתית לחידון התנ"ך העולמי ומדי שנה הוא וכל משפחתו נוהגים להגיע לאירוע. אחד מקרובי משפחתו זכה בעבר בחידון התנ"ך העולמי - ועליו בנו את הדמות המיתולוגית יחיא סחוג עם המבטא התימני במערכון "חידון התנ"ך" בסרט לול של אורי זוהר ואריק איינשטיין ("זמנך עבר, גפן במובן גאפן, שמעתי אותך, אהווה ואהווה").
 
בכירים לשעבר בשב"כ אומרים שאם ראש הממשלה והשר לביטחון פנים נחושים להביא מפכ"ל מבחוץ, הרי שאין מתאים יותר לתפקיד מאלשיך. יש לכך מחיר כי ייקח לו זמן ללמוד את המערכת, אך אם רוצים אדם שישקם את הארגון וייקח אותו לכיוונים חדשים - אלשיך עשוי להתאים. "זה יותר כמו להביא לתפקיד המפכ"ל את סגן הרמטכ"ל ולא תת-אלוף. זה מישהו שעובד מול מערכת מטה עם ממשק למערכות מדיניות. הוא בהחלט יכול לעשות שינוי דרמטי במשטרה", אמר בכיר לשעבר בשב"כ.
  
המשטרה תרוויח אדם שיש לו היכרות עמוקה ביותר עם עולם המודיעין ואיסופו. הוא מומחה-על למודיעין אנושי (יומינט) ומביא למשטרה ידע ויכולות בתחום החקירות שעליו גדל, אבל מומחה לא פחות למודיעין אלקטרוני (סיגינט). בשני התחומים מפגרת המשטרה אחרי השב"כ ואלשיך סומן כמי יוכל להצעיד אותה לעידן המודרני. גם השר ארדן מעוניין בכך. לאלשיך היכרות עם קציני משטרה רבים. הוא מכיר היטב את המשטרה מעבודתו בשב"כ ויש לו היכרות טובה מאוד עם הצבא ועם הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ששימש כמפקד מחלקה שלו בבה"ד 1.
 
בכל הליך המינוי נפגש אלשיך עם השר ארדן ארבע פעמים, כולל בסבב הראשון שהיה לפני ההחלטה למנות את גל הירש. מי שחיבר ביניהם היה מכר משותף שהעלה בפני ארדן את הרעיון. אלשיך סבר שתפקיד המפכ"ל הוא שליחות ציונית ואתגר חשוב אך מנגד ראה את עצמו המועמד המוביל לתפקיד ראש השב"כ והתקשה להיפרד מהארגון. לפני שבוע, כשארדן הבין שמינויו של הירש מסתבך, הוא פנה אליו והציע לו שוב את התפקיד. אלשיך דיווח לראש הממשלה בנימין נתניהו, כשר הממונה על השב"כ, וזה נתן את ברכתו.
 
נתניהו וארדן הטילו על המועמד המבטיח למפכ"לות ארבע משימות ברורות, אך קשות ליישום: שיקום, שיפור הפיקוד ושינוי תדמית המשטרה, התמודדות עם טרור האבנים והמצב הביטחוני בירושלים, חיזוק האכיפה במגזר הערבי ושיפור משמעותי בשירות לאזרח. 
 
כאמור, לרוני אלשיך שבעה ילדים ושבעה נכדים. הוא הפך לסבא בגיל 42, בזמן שכל חבריו בשב"כ עוד השתתפו באסיפות הורים. "נולד לנו נכד ראשון משהו כמו 15-10 שנים אחריו", סיפר בכיר בארגון. אלשיך גידל את ילדיו בחינוך דתי, ציוני וערכי מאוד ברוח הכיפות הסרוגות.

הגב
#4
יש שמועות שהוא בכלל סגן ראש המוסד (שפועל רק בחו"ל) ובכוונה מסווים ומשנים את זה לסגן ראש השב"כ.


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  כידוע, מדינת ישראל אישרה את תקציב המדינה לשנת 2019. אנו לומדים את המשמעויות ושמחים לב אורח 0 15 17-01-2018, 17:43
תגובה אחרונה: אורח
  בנק ישראל מודה: השקעות בנדל"ן עדיפות על מניות גלובס 0 47 16-01-2018, 04:48
תגובה אחרונה: גלובס
  השר ישראל כץ פנה ליו"ר ו. הכספים גפני להחריג אותו מתוספת השכר לשרים. אורח 0 52 14-01-2018, 23:59
תגובה אחרונה: אורח
  'כיכר': בתו של הגר"ע יוסף זצ"ל עדינה בר שלום הקימה את מפלגת "בשביל ישראל" שתרוץ בבחיר אורח 0 56 11-01-2018, 23:18
תגובה אחרונה: אורח
  הקלטות יאיר נתניהו חלק ב'! גיא פלג ב'גלי ישראל': יש בהקלטות סוגיה שהיא מאד רגישה. ויכ אורח 0 67 11-01-2018, 16:42
תגובה אחרונה: אורח
  ישראל כהן ב'כיכר': הגר"ש אויערבאך אמור לעבור ביום ראשון הקרוב צינתור קל בליבו בביה"ח אורח 0 67 11-01-2018, 16:41
תגובה אחרונה: אורח
  סרטון חושף:חמינאי סרב לתפקיד המנהיג הרוחני ב-1989 :"איני ראוי" אבל הוצמח בעל כורחו- אורח 0 98 10-01-2018, 23:12
תגובה אחרונה: אורח
  בנק ישראל הותיר הריבית ללא שינוי: "הנתונים משוק הדיור מצביעים ע? themarker 0 141 10-01-2018, 21:15
תגובה אחרונה: themarker
  ליצמן: "שמח לחזור, אמשיך את העשייה החשובה למען אזרחי ישראל" מעריב 0 91 10-01-2018, 21:15
תגובה אחרונה: מעריב
Star *'נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש'* ברוך דיין האמת! בן 104 רבן של ישראל מרן אורח 44 762 09-01-2018, 15:22
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };