מודעה
מתורתו של רבי נחמן - מתעדכן כל הזמן
#1
אשכול מתורתו של רבי נחמן

אשכול זה יוסיף לכם הרבה על תורת רבי נחמן

תשמחו חברים

הכל לטובה.
אשרינו

הגב
#2
בוקר טוב צדיקים,

פעם רבי נחמן מברסלב זצ"ל סיפר על אדם שהיו לו את כל החסרונות האפשריים, וחייו היו קשים ומצומצמים, אבל עם כל זאת "מנהגו היה, שהיה תמיד בשמחה גדולה מאוד, והיה מלא רק שמחה תמיד..", ואחר כך אמר רבינו לתלמידים שהסיבה שהוא סיפר להם על האיש הזה, היא כדי שידעו שהשמחה אינה תלויה בשום גורם חיצוני, אלא אך ורק באמונה של האדם, שאם הוא מאמין שהכל מה' והכל לטובה, זה הדבר העיקרי שנותן לאדם להיות שמח בחלקו!


אשרינוווו!!!! נ נח נחמ נחמן!!

הגב
#3
שיחות הר'ן-אות מו
??????
- צריך לשׁמר את המּחשׁבה מאד כּי ממּחשׁבה יכוֹל להיוֹת נעשׂה דּבר חיּוּני ממּשׁ ודע שׁכּל בּחינה שׁהיא גּבוֹהּ למעלה יוֹתר אצל האָדם היא יכוֹלה להגּיע וּלהשּׂיג יוֹתר כּמוֹ למשׁל, עם הרגל יכוֹלין להשׁליך איזה דּבר למעלה אבל עם היּד יכוֹלין להשׁליך למעלה יוֹתר וּבהדּבּוּר יכוֹלין להשּׂיג וּלהגּיע יוֹתר ויוֹתר כּי בּהדּבּוּר יכוֹלין לדבּר למרחוֹק והשּׁמיעה היא גּבוֹהּ יוֹתר ויכוֹלין לשׁמע קוֹל מרחוֹק מאד כּגוֹן כּשׁיּוֹרין בּקני שׂרפה [תותחים] יכוֹלין לשׁמע למרחוֹק מאד והראיּה יכוֹלה להשּׂיג וּלהגּיע עוֹד יוֹתר ויוֹתר כּי בּהראיּה יכוֹלין לראוֹת וּלהבּיט על השּׁמיִם נמצא שׁכּל בּחינה שׁהיא גּבוֹהּ יוֹתר למעלה היא יכוֹלה להשּׂיג וּלהגּיע יוֹתר והמּחשׁבה היא גּבוֹהּ מאד למעלה מן הכּל ויכוֹלה להשּׂיג וּלהגּיע למעלה למעלה על כּן צריכין לשׁמרהּ מאד

הגב
#4
ט' חשון חל היארצייט של החסיד המופלא רבי ישראל קרדונר זצוק"ל, מגדולי החסידים ועובדי ה' שבין אנ"ש בתקופת מלחמת העולם הראשונה - (רבי ישראל קרדונער ז"ל) הוא קיבל מרבי משה ברסלב'ר, תלמידו של רבי נתן. הוא החזיק את יום היארצייט (יום האזכרה) של רבי משה כמו אחרי האבא, הוא היה מתענה ביום היארצייט. 

(השואל; איך נתקרב לברסלב?) הוא מצא כמה דפים מהתיקון הכללי - מההקדמה, על ידי 
זה נתקרב לברסלב!... הוא סיפר לי; שהאבא היה סוחר גדול, והוא היה עיקר המנהל של החנות, האבא שלו היה שולח שקים עם סוכר - עם סחורה, והוא היה יושב בהמחסן והיה מוסר הסחורה כפי שציוה לו האבא. שם היה שקים, עם ארונות, והיה מתיישב שם במחסן בין השקים, והיה צועק משם להשם יתברך - שירחם עליו שיזכה להיות איש כשר באמת! 
ככה מתקרבים לרבינו! כשמבקשים מהשי"ת, ורוצים ומתגעגעים - זוכים! - צריכים להאמין שמוצאים! יגעתי ומצאתי! (ע"פ ליקוטי הלכות ברכת הפירות ה' - א'). הוא נתקרב עם לב בוער כזה. האבא שלו לא רצה - - הוא סילק אותו מהירושה! אז הוא יצא מאת אביו עם כלום - רק עם המנעלים ומלבושיו, ככה הוא הלך ממנו ובא לאומן. הוא היה בן עשירים, מבית עשיר, עם כזה כבוד - אז הוא הלך לקבץ נדבות, כמו הקבצנים - לקבץ נדבות! בראשונה הוא הדפיס אלפיים 'תיקון הכללי'! הוא סיבב על הפתחים וביקש נדבות, ומזה הדפיס אלפיים תיקון הכללי, ונסע למכור אותם, בבתי כנסיות, בעיירות...

הגב
#5
ליקוטי תפילות, תפלה קל"ג
שומר ישראל, שמר שארית ישראל, וחוסה ברב רחמיך על כל נפש ונפש מישראל

נקודה למחשבה:
נאמר לנו כל הזמן שבכל רגע על כל אחד מישראל מושפע שפע רחמים וחסדים, אך בימים אלו קשה לנו לראות זאת. לכן כל כך רלוונטית בקשת רבי נתן לימינו: אנא אבא אתה המשפיע עלינו רחמים כל הזמן, אנא אבא פעל שיהיו אלו מעשי רחמים שגם אנו בעיניים שלנו נראה ונבין שמדובר על רחמים.

לפעמים נראה שהדרך לגיהינום רצופה בכוונות טובות, אבל אם זו הרגשתך שמח כי משם אפשר רק לעלות!

והנה החיזוק הראשון להיום: דע שאם תסכים להסיר את מסך העיצבון מהעיניים... גם הלב ימריא בשמחה.

העצה:
לכל אחד מאיתנו יש שפה משלו, וביטויים משלו, אך משום מה, רוב הזמן אנו מסתובבים בתחושה ובידיעה שכולם כמונו.
ואם לא הבינו אותנו זה בגלל שהם לא רצו!!

רוצה להצליח להגיע אל חברך? בעלך? אישתך? דבר בשפה שלהם! עם מערכת הביטויים שלהם ולא שלך! כי באמת בעם ישראל כולם רוצים להיטיב... גם אם לא משתמשים במילים הנכונות.

הלימוד מוקדש לכל הישועות למרים מנטגבוש בת תקבש מרה ובפרט לקניית בית בחסד ובריאות בתוך כל ישראל

בשם אהבת ישראל
נשמח ונצליח ✨��✨

להצטרפות רשום חיזוק חיובי
לאורן למספר: 050-7570151

הגב
#6
חוברת מראות אלוקים

������

ל.
מעשה שהיה, שבא אדם אחד שהיה מעביר את רבי נחמן בסירה, כל יום מקצה אחד של הנהר אל קצהו השני, מרוב חיבה נתן לו רבי נחמן את כיפתו כהוקרה. בעל הסירה בא אל רבי נתן שהיה תלמידו של רבי נחמן והתפאר לפניו שרבי נחמן נתן לו את כיפתו. חשב רבי נתן ואמר בהתלהבות, "לי יש את המוח שלו". מעשה זה מלמד אותנו, שהצדיק הוא המוח והשכל שלו, שזה לימוד ספריו, ולא החיצוניות והמלבוש, כמו שכתב רבי נתן בליקוט הלכות הילכות שלוחין ה', שהחיפוש אחרי הצדיק הוא חיפוש אחרי שכלו ודעתו, שנמצאים בספריו ולא אחרי גופו הגשמי. בתורה כתוב, שמשה לקח את עצמות יוסף עימו. משה זה המוח של כל אדם, ועצמות יוסף זה דעתו ושכלו של הצדיק.

������

הגב
#7
"לחטוף טוב מרבנו" - מסלול ג'
החיזוק היומי מרבנו #598

אֲבָל מִי שֶׁחוֹשֵׁב בֶּאֱמֶת עַל הַתַּכְלִית שֶׁלּוֹ, וְיֵשׁ לוֹ רַחֲמָנוּת עַל עַצְמוֹ, אֲזַי אַף-עַל-פִּי שֶׁרוֹאֶה כָּל מִינֵי הִתְרַחֲקוּת שֶׁבָּעוֹלָם, וְאַף-עַל-פִּי שֶׁכָּתוּב עָלָיו שֶׁאֵין מוֹעִיל לוֹ תְּשׁוּבָה - אַף-עַל-פִּי-כֵן אֵין מִסְתַּכֵּל עַל זֶה כְּלָל, אַדְּרַבָּא, יֵשׁ לוֹ רַחֲמָנוּת יוֹתֵר עַל עַצְמוֹ, כִּי אַף-עַל -פִּי-כֵן מַה יְהֵא בְּסוֹפוֹ וּמַה יַעֲשֶֹה לְיוֹם פְּקֻדָּה? וּמִי שֶׁאֵינוֹ רוֹצֶה לְהַטְעוֹת אֶת עַצְמוֹ שֶׁלֹּא לְאַבֵּד אֶת עוֹלָמוֹ חַס וְשָׁלוֹם, כָּל מַה שֶּׁמּוֹצֵא וְרוֹאֶה שֶׁמְּרַחֲקִין אוֹתוֹ יוֹתֵר - הוּא מְרַחֵם עַל עַצְמוֹ יוֹתֵר, וְצוֹעֵק אֶל ה' יוֹתֵר וְיוֹתֵר מֵעֻמְקָא דְּלִבָּא [מעומק הלב], עַד יַשְׁקִיף וְיֵרֶא ה' מִשָּׁמַיִם. כִּי בֶּאֱמֶת הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ חָפֵץ חֶסֶד הוּא, וְאֵין שׁוּם דָּבָר שֶׁיַּעֲמֹד בִּפְנֵי הַתְּשׁוּבָה, וּכְמוֹ שֶׁמָּצִינוּ כְּבָר בְכַמָּה וְכַמָּה רְשָׁעִים גְּדוֹלִים שֶׁפָּגְמוּ בטִפִּי הַמֹּחַ וְכָפְרוּ בָּעִקָּר, וְאַף-עַל-פִּי-כֵן נִתְקַבְּלוּ בִּתְשׁוּבָה. וַאֲזַי כְּשֶׁזּוֹכֶה לַעֲמֹד בַּנִּסָיוֹן הַזֶּה וְשָׁב בִּתְשׁוּבָה שְׁלֵמָה, אַף-עַל-פִּי שֶׁנִּדְמֶה לוֹ שֶׁמַּרְחִיקִין אוֹתוֹ כַּנַּ"ל, אֲזַי הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ מְרַחֵם עָלָיו וְנִתְקָרֵב עַל-יְדֵי זֶה דַּיְקָא - עַל-יְדֵי שֶׁעָמַד בַּנִּסָיוֹן הַזֶּה שֶׁל הִתְרַחֲקוּת כַּנַּ"ל, וְהָבֵן. 
(ליקוטי הלכות, תפילין ד', אות ד')

להצטרפות, שילחו אלינו את המסלול המועדף ונצרפכם בשמחה רבה.
למייל [email protected]

מסלול א': 2 הלכות יומיות, ליקוטי תפילות, משיבת נפש, שיחות הר"ן, ליקוטי עצות.
מסלול ב': ליקוטי מוהר"ן, ליקוטי הלכות.
מסלול ג': פסקת חיזוק יומי מתורת ר' נחמן.

* ניתן ורצוי להעביר הודעה זו הלאה - אך בשלמות בלבד!

הגב
#8
ליקוטי מוהר"ן תורה כט
ועיקר מה שנתקבל הדיבור, הוא מחמת הטוב שיש בו, כי טוב הכל חפצים, ועל כן, כשיש טוב בהדיבור, אזי הדיבור נשמע ונתקבל, אבל כשאין טוב בהדיבור, אינו מתקבל.

נקודה למחשבה:
תרצה שיתקיימו דבריך? התחבר לרצונות האמיתיים של מנהיג העולם... לזכות את כולם ולשפר את מצבם!

בכל מלחמה, יש את הכוחות שפורצים דרך ואת הכוחות שמנסים לעכב, כאשר אתה מדבר טוב/ מפרגן/ מחזק ועוד, אתה סוחף אחריך את הטוב שבכולם, והינך מרכז ומגדיל בסדרי גודל את כוח הפורץ.

כאשר אתה מדבר רע על השני, מול הכוח שלך הדוחף קדימה (לרע) הינך אוסף התנגדויות שמחלישות את כוח הסביבה ואת כוחך.

זכור אין מצב שלא רוצים שתעשה טוב בכלל, אבל בהחלט יש מצב שאומרים לך המתן.
אם יש לך תורה/תפילה/מעשה טוב ואתה מגייס את הסביבה בדרכי נועם לביצוע משותף ולא בכעס ועצבים דע, שגם אתה מזכה את הסביבה וגם הברכה משמיים שורה על פועלך!

העצה:
תמיד הייה שמח עם מה שאתה עושה, בין אם אתה עושה "הרבה" ובין אם אתה עושה "מעט". ואם יש לך שותפים פועלך אל תהססו לומר להם מילה טובה.

כן גם הציור הפשוט של הילד מזכה אותו בקרדיט של מחמאה, גם הכוס קפה שהכין לך בעלך/אישתך שווה חיוך, כי שום דבר אינו מובן מאליו.

וממני השולח לכם את חיזוק...
שלוחה ברכה והצלחה לך ולכל יקיריך, כי אתה הרוצה לשמוח... ראוי יותר מכל לחיזוק פועלך!

הלימוד מוקדש לרפואה שלימה במהרה ליהושע ברוך בן שרה ולרפואת חיים בן אהובה ולמרים בת נור בפרט בתוך כל חולי ישראל

בשם אהבת ישראל
נשמח ונצליח ✨��✨

להצטרפות רשום חיזוק חיובי
לאורן למספר: 050-7570151

* לידיעה, באזמרה, אנו מחלקים תהילים לכבוד שבת קודש. אשמח אם תחזרו אליי לפרטי להצטרפות לקריאה המשותפת:
- באופן קבוע אז אצטרף אותך לקבוצת תהילים לשבת.
- חד פעמי - ותקבלו יום פנוי כבחירתכם.
אבל העיקר... בשמחה תמיד. אורן

הגב
#9
✨���� כי אפי' מי שזוכה למצוא לעצמו רבי או חבר אמתי שקיבל דברי אמת מצדיקי אמת המועילים לנפשו באמת, אעפ"כ עדיין צריך לחפש הרבה בכל יום.


כי אפילו אם היו כבר מעשיו מתוקנים כראוי צריך ג"כ לחפש עוד ועוד.

כי ידוע שאין האדם עומד וכו', וכתיב לכל תכלה ראיתי קץ רחבה מצותך מאד.


מכ"ש וכ"ש שרוב ורוב מעשיהם אינם עולים יפה בפרט בעתים הללו כאשר יודע כ"א בנפשו.


ע"כ צריכין תמיד לחפש ולבקש הרבה אחרי הצדיק האמת שיש לו בחי' רוה"ק הנ"ל.


כי בודאי אין החיפוש והבקשה אחרי גוף הגשמי של הצדיק!! כי אם אחרי רוה"ק שלו, שעי"ז עיקר בירור המדמה, שזה עיקר תיקונו.


וזה צריכין לחפש ולבקש תמיד.

כי ממ"נ אם לא מצאו עדיין כלל בוודאי הוא צריך לילך על ידיו ועל רגליו לבקשו ולחפשו בכל כחו בכל העולם כולו מקצה ועד קצה כל ימיו אשר הוא חי על פני האדמה, אולי יוכל למצוא חיי נפשו לנצח, עכ"פ יום א' או שעה אחת לפני מותו.


ואם כבר נדמה לו שמצא את הצדיק האמת, בודאי זה צריך לבקש ולחפש עוד יותר ויותר כי יכול להיות שהוא יושב אצל הצדיק ועדיין אורו חשוך אצלו ואינו מרגיש נעימות אמתת עצותיו הק' וכו' ומחמת זה הוא רחוק עדיין מתיקונו.


וכ"ש בהתו' ויהי' הם מריקים בסי' י"ז מזה ע"ש.

כי עיקר החיפוש הוא אחר הרוה"ק של הצדיק כנ"ל.


ולזה צריכין יגיעה גדולה וחיפוש הרבה עד שימצא.

ואם יחפש באמת בודאי ימצא כי אין הקב"ה בא בטרוניא עם בריותיו ויגעתי ומצאתי תאמין וכו' כשרז"ל:


(הלכות שלוחין ה' אות ו').
������

הגב
#10
אמר לאחד: כשנפרדין חס ושלום, מהצדיקים כאלו עובדין עבודה זרה. כי איתא בזהר הקדוש (תקוני זהר כא) שהצדיק הוא קוצא דאות ד'. וכשנפרדין ממנו חס ושלום, אזי מפרידין קוצא דאות ד' דאחד(דברים וד) ונעשה חס ושלום אחר (שמות לדיד) שהוא אל אחר כפירות. כי עקר אמונת היחוד הוא על ידי הצדיקים האמתיים שהם קוצא דאות ד' דאחד וכנ"ל. וכן מבאר ענין זה בכמה מקומות בדברי רבנו זכרונו לברכה, שעקר האמונה תולה בהתקרבות לצדיקים האמתיים:שיחות הר"ן רפ"ב.
������

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  עזרא עדס? סיפור לארוחת ערב? אומר רבינו נחמן בן פיגא הצדיק הקדוש על ידי מעשיות של אורח 0 157 16-08-2017, 06:46
תגובה אחרונה: אורח
  עזרא עדס? סיפור לארוחת צהריים? אומר רבינו נחמן בן פיגא הצדיק הקדוש על ידי מעשיות אורח 1 173 28-07-2017, 13:45
תגובה אחרונה: און ליין
  ? אומר רבי נחמן: כדי שיתקבלו תפילותיו של האדם - צריך שיהיה שילוב של תורה ותפילה, שי און ליין 0 64 10-01-2017, 02:14
תגובה אחרונה: און ליין
  רבי נחמן מברסלב אומר " לעיתים נמצאים אנשים במצוקה קשה, אך אין להם בפני מי און ליין 0 69 07-06-2016, 19:03
תגובה אחרונה: און ליין
  זמני היום - מתעדכן כל הזמן משה 39 676 24-05-2016, 11:33
תגובה אחרונה: משה
  יש לכם אוסף ספרים ישנים? אולי הגיע הזמן לבדוק מה השווי שלו? קודש yosefhaosef 0 104 28-04-2016, 00:27
תגובה אחרונה: yosefhaosef
  פורים - רבי נחמן אורח 22 1,649 24-03-2016, 19:52
תגובה אחרונה: אורח
  ? אומר רבי נחמן: אדם שיש לו לב יכול לפנות ל-ה' בכל מקום- לב בגמטריה זה 32, ל=30 ב= אורח 0 143 21-03-2016, 23:42
תגובה אחרונה: אורח
  אומר רבי נחמן:ליהודי לא שייך שום עוון מפני שליבו בוער עד לב השמיים אורח 4 220 06-03-2016, 00:18
תגובה אחרונה: אורח
  רבי נחמן מברסלב אומר: עיקר היהדות היא תמימות ופשיטות. תם זה שלם. פשוט זה מושלם. אורח 0 187 03-01-2016, 03:20
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };