מודעה
נגיד, דרעי וההחלטה הדרמטית
#1
 נגיד, דרעי וההחלטה הדרמטית / ארי בן-חייםביקור בהול של הנגיד הרב שלמה רכניץ בעיצומה של סערת ההתפטרות של דרעי מראשות ש״ס, היא זו שחוללה את המפנה הגדול. רק לאחר הקמת הממשלה ניתן לאמוד את נחיצות הביקור וההחלטה / ארי בן חיים


לפני כחמישה חודשים, בעיצומה של מערכת הבחירות האחרונה, התרחש אירוע מכונן שבדיעבד התברר ככזה שהכריע את המערכה מבחינתה של תנועת ש"ס.


בחדשות ערוץ 2 פורסמה ההסרטה המפורסמת שבה נראה הרב עובדיה מותח ביקורת על ההתנהלות של הרב אריה דרעי בתקופה שבה כיהן כיו"ר ש"ס. המערכת הפוליטית סערה וגעשה ודרעי החליט כי הוא מתפטר מתפקידו ופורש מהחיים הפוליטים.


רבים החשיבו בזמנו את המהלך כספין ציני שנועד להסיח את תשומת הלב הציבורית אך מקורביו טענו בלהט כי כוונותיו רציניות והוא אכן עומד מאחורי החלטתו.


לאחר מספר ימים, בעקבות לחץ של מועצת חכמי התורה חזר בו דרעי מהחלטתו ושב לכסא היו"ר תוך שהוא מסתער בכל הכוח על מטרותיה של המפלגה בכוונה להשיג הישג מקסימלי בבחירות הקרבות.


הדבר הפתיע לא מעט מהסובבים אותו, כיון שבאותם ימים דרעי נעלם מן הרדאר ולא הסכים לפגוש אף אדם או איש ציבור שינסו להניא אותו מכוונותיו. כמעט.


לא רבים יודעים את שהתרחש מאחורי הקלעים באותם ימים סוערים ומהם השיקולים שהכריעו את החלטתו לחזור לתפקיד.


באחד הימים נחת בישראל הנגיד מלוס אנג'לס ר' שלמה יהודה רכניץ כשהעילה הרשמית לביקור הייתה סבב פגישות עם מנהיגים ציבוריים ורבנים בולטים במטרה לקדם יוזמה חדשה שתציג חזית דתית מאוחדת של כלל המפלגות החרדיות.


למעשה, המטרה האמיתית שעמדה מאחורי הגעתו של רכניץ הייתה פגישה מכרעת עם אריה דרעי במטרה לשכנע אותו לחזור בו מהתפטרותו. השניים נועדו באחד הלילות במשך שעות ארוכות כשרכניץ מטיל את מלוא כובד משקלו בכדי לגרום לדרעי לשנות את דעתו.


טיעונים בעד ונגד נשמעו הלוך ושוב אך רכניץ לא הרפה, הוא ידע עד כמה חיוני תפקידו של דרעי עבור עתידו של הציבור החרדי. השניים אמנם נפרדו ללא החלטה רשמית ורכניץ חזר ללוס אנג'לס לכאורה מבלי שהתקבלה החלטה סופית בנושא, אך הזרעים נטמנו וכעבור כמה ימים, כאמור, פרסם דרעי את החלטתו לחזור לחיים הפוליטיים והשאר היסטוריה. רבות הספקולציות על שהתרחש באותה פגישה ואיך הצליח רכניץ להטות את הכף, אך הסוד ככל הנראה ירד אליי קבר.


במבט לאחור, כשמתברר עד כמה הייתה קריטית חזרתו של דרעי לש"ס לאור הסיטואציה הפוליטית הסבוכה שנוצרה, ניתן להעריך בזהירות כי לאותה פגישה גורלית הייתה משמעות מכרעת בתוצאות הבחירות האחרונות. אחוז ההצבעה הגבוה בכלל ובמגזר הערבי בפרט, העלו את הערך למנדט ורק דרעי יכל להעניק לש״ס את מספר המנדטים שקיבלה בסופו של דבר.


בנוסף על כך, הקואליציה השברירית שהקים ראש הממשלה על חודו של ח"כ, תלויה כיום במידה רבה בתנועת ש"ס ובעיקר ביכולת של מנהיג התנועה לדאוג ליציבותה.


המחשבה על מה היה קורה אילו לא היה חוזר דרעי לש"ס והמפלגה לא הייתה משיגה את מספר המנדטים הדרוש בכדי להוות רוב לקואליציה, חלפה לא פעם בסיוטיהם השחורים של ראשי ההנהגה.


הממשלה שהוקמה בשותפות עם המפלגות החרדיות עתידה לפעול לא מעט לרווחתו של הציבור החרדי והקרדיט על כך ראוי שינתן לאנשים שאפשרו את ההישגים הללו. אנו רגילים להוקיר ולהעריך את נציגי הציבור העומדים בחזית, אך חשוב לא פחות לתת מילה טובה לפועלים מאחורי הקלעים עבור רווחת הכלל.


הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  ד״ר אבישי בן חיים חושף ב'ערוץ 10': דרעי וליברמן התפייסו היום בדרך לפתרון המשבר. אורח 0 20 14-03-2018, 02:23
תגובה אחרונה: אורח
  עמית סגל ב׳ערוץ 2׳: הערבים יוצאים מהמליאה - יהיה רוב הערב לחוק הגיוס. המנצחים: דרעי, אורח 0 31 13-03-2018, 21:06
תגובה אחרונה: אורח
  ממה דרעי מפחד אורח 0 45 25-01-2018, 20:21
תגובה אחרונה: אורח
  חדשות 2 עמית סגל חושף היריבות בין דרעי לליברמן ככל הנראה מתואמת בגלל הדישדוש סביב % אורח 0 42 22-01-2018, 00:22
תגובה אחרונה: אורח
  שר הפנים דרעי הגיע לחקירה נוספת במשרדי להב 433 Ynet 0 48 18-01-2018, 13:09
תגובה אחרונה: Ynet
  *דרעי מרגיע את החילונים: "אני לא מתכוון להתערב ולאכוף את חוק המרכולים"* אורח 0 73 11-01-2018, 16:37
תגובה אחרונה: אורח
  איש עסקים העביר לחשבונו של דרעי כ-200 אלף שקל גידי וייץ05:54 הכסף הועבר ב-2012, אחרי אורח 0 95 22-12-2017, 14:46
תגובה אחרונה: אורח
  השר דרעי בישיבת סיעה על תזכיר חוק השבת: סוכם כי שר הרווחה יוכל לשקול גם שיקולים של שמ אורח 0 45 13-11-2017, 17:27
תגובה אחרונה: אורח
  בשורה דרמטית לתושבי י-ם: יו״ר ש״ס השר דרעי חתם היום על היתר שיאפשר לעיריית י-ם לקיחת אורח 3 203 25-10-2017, 22:24
תגובה אחרונה: אורח
  'כיכר' חושף: יו"ר ש"ס השר אריה דרעי הציע לח"כ לשעבר יגאל גואטה להיות מועמד ש"ס לתפקיד אורח 0 95 18-10-2017, 18:28
תגובה אחרונה: אורחמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };