מודעה
נגיד, דרעי וההחלטה הדרמטית
#1
 נגיד, דרעי וההחלטה הדרמטית / ארי בן-חייםביקור בהול של הנגיד הרב שלמה רכניץ בעיצומה של סערת ההתפטרות של דרעי מראשות ש״ס, היא זו שחוללה את המפנה הגדול. רק לאחר הקמת הממשלה ניתן לאמוד את נחיצות הביקור וההחלטה / ארי בן חיים


לפני כחמישה חודשים, בעיצומה של מערכת הבחירות האחרונה, התרחש אירוע מכונן שבדיעבד התברר ככזה שהכריע את המערכה מבחינתה של תנועת ש"ס.


בחדשות ערוץ 2 פורסמה ההסרטה המפורסמת שבה נראה הרב עובדיה מותח ביקורת על ההתנהלות של הרב אריה דרעי בתקופה שבה כיהן כיו"ר ש"ס. המערכת הפוליטית סערה וגעשה ודרעי החליט כי הוא מתפטר מתפקידו ופורש מהחיים הפוליטים.


רבים החשיבו בזמנו את המהלך כספין ציני שנועד להסיח את תשומת הלב הציבורית אך מקורביו טענו בלהט כי כוונותיו רציניות והוא אכן עומד מאחורי החלטתו.


לאחר מספר ימים, בעקבות לחץ של מועצת חכמי התורה חזר בו דרעי מהחלטתו ושב לכסא היו"ר תוך שהוא מסתער בכל הכוח על מטרותיה של המפלגה בכוונה להשיג הישג מקסימלי בבחירות הקרבות.


הדבר הפתיע לא מעט מהסובבים אותו, כיון שבאותם ימים דרעי נעלם מן הרדאר ולא הסכים לפגוש אף אדם או איש ציבור שינסו להניא אותו מכוונותיו. כמעט.


לא רבים יודעים את שהתרחש מאחורי הקלעים באותם ימים סוערים ומהם השיקולים שהכריעו את החלטתו לחזור לתפקיד.


באחד הימים נחת בישראל הנגיד מלוס אנג'לס ר' שלמה יהודה רכניץ כשהעילה הרשמית לביקור הייתה סבב פגישות עם מנהיגים ציבוריים ורבנים בולטים במטרה לקדם יוזמה חדשה שתציג חזית דתית מאוחדת של כלל המפלגות החרדיות.


למעשה, המטרה האמיתית שעמדה מאחורי הגעתו של רכניץ הייתה פגישה מכרעת עם אריה דרעי במטרה לשכנע אותו לחזור בו מהתפטרותו. השניים נועדו באחד הלילות במשך שעות ארוכות כשרכניץ מטיל את מלוא כובד משקלו בכדי לגרום לדרעי לשנות את דעתו.


טיעונים בעד ונגד נשמעו הלוך ושוב אך רכניץ לא הרפה, הוא ידע עד כמה חיוני תפקידו של דרעי עבור עתידו של הציבור החרדי. השניים אמנם נפרדו ללא החלטה רשמית ורכניץ חזר ללוס אנג'לס לכאורה מבלי שהתקבלה החלטה סופית בנושא, אך הזרעים נטמנו וכעבור כמה ימים, כאמור, פרסם דרעי את החלטתו לחזור לחיים הפוליטיים והשאר היסטוריה. רבות הספקולציות על שהתרחש באותה פגישה ואיך הצליח רכניץ להטות את הכף, אך הסוד ככל הנראה ירד אליי קבר.


במבט לאחור, כשמתברר עד כמה הייתה קריטית חזרתו של דרעי לש"ס לאור הסיטואציה הפוליטית הסבוכה שנוצרה, ניתן להעריך בזהירות כי לאותה פגישה גורלית הייתה משמעות מכרעת בתוצאות הבחירות האחרונות. אחוז ההצבעה הגבוה בכלל ובמגזר הערבי בפרט, העלו את הערך למנדט ורק דרעי יכל להעניק לש״ס את מספר המנדטים שקיבלה בסופו של דבר.


בנוסף על כך, הקואליציה השברירית שהקים ראש הממשלה על חודו של ח"כ, תלויה כיום במידה רבה בתנועת ש"ס ובעיקר ביכולת של מנהיג התנועה לדאוג ליציבותה.


המחשבה על מה היה קורה אילו לא היה חוזר דרעי לש"ס והמפלגה לא הייתה משיגה את מספר המנדטים הדרוש בכדי להוות רוב לקואליציה, חלפה לא פעם בסיוטיהם השחורים של ראשי ההנהגה.


הממשלה שהוקמה בשותפות עם המפלגות החרדיות עתידה לפעול לא מעט לרווחתו של הציבור החרדי והקרדיט על כך ראוי שינתן לאנשים שאפשרו את ההישגים הללו. אנו רגילים להוקיר ולהעריך את נציגי הציבור העומדים בחזית, אך חשוב לא פחות לתת מילה טובה לפועלים מאחורי הקלעים עבור רווחת הכלל.
הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  "בנו של חכם שלום מעוניין בסילוקו של דרעי מש"ס" בערוץ 2 פורסם השבת כי מי שעומד מאחורי אורח 0 135 16-09-2017, 21:55
תגובה אחרונה: אורח
  סערת 'הראיון המביך' הגר"מ צדקה על גואטה: "דרעי וכל אלה מש"ס, צריכים לגרש אותו על המקו אורח 1 175 12-09-2017, 20:46
תגובה אחרונה: אורח
  לאחר שבע שעות: הסתיימה חקירתו החמישית של דרעי משה 1 167 11-09-2017, 21:00
תגובה אחרונה: אורח
  *ד"ר אבישי בן חיים בפייסבוק:* המשימה של האליטות לנטרל את דרעי ואת האיום של המפלגה הס אורח 0 156 24-08-2017, 22:16
תגובה אחרונה: אורח
  פרשת דרעי: חוקרי רשות המסים פשטו על משרדים בעיריית י-ם החקירה מסתעפת משה 0 164 23-08-2017, 17:53
תגובה אחרונה: משה
  השר אריה דרעי נחקר כעת במשטרה שר הפנים אריה דרעי ורעייתו יפה משה 1 81 08-08-2017, 14:07
תגובה אחרונה: משה
Star חשיפה: סופית אריה דרעי פותח עיתון חדש. הפתיחה צפויה כבר בשבועות הקרובים. העורך הראשי- און ליין 2 200 30-07-2017, 20:00
תגובה אחרונה: אורח
  *אתר כל הזמן* *המוצא הנוח הוא להסיט את אש התקשורת לכיוון דרעי, על חשבון נתניהו* כשמ אורח 0 77 07-06-2017, 23:39
תגובה אחרונה: אורח
  לאחר שעות: כך הוברח דרעי ממשרדי להב 433 אורח 0 58 05-06-2017, 18:12
תגובה אחרונה: אורח
  בני הזוג דרעי נחקרים בפעם השנייה בחשד לעבירות מס און ליין 0 41 05-06-2017, 10:45
תגובה אחרונה: און לייןמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..