מודעה
עמיר מולנר, מי שמוגדר על ידי יאחב"ל להב 433 כראש ארגון פשע מרמת גן נעצר אמש (1
#1
עמיר מולנר, מי שמוגדר על ידי יאחב"ל להב 433 כראש ארגון פשע מרמת גן נעצר אמש (1.10.15) בנתב"ג, לאחר היעדרות של למעלה משנה וחצי, מאז חודש דצמבר 2013. מולנר, אשר שמו מופיע ברשימת המעוכבים לבדיקה בנתב"ג, בכל פעם שהוא יוצא את הארץ או נכנס אליה, הועבר במיידית לחוקרי יאחב"ל, ונעצר בחשד לביצוע עבירות מרמה והלבנת הון, וכן בחשד לקשירת קשר ולמעורבות בביצוע עבירות החזקת אמל״ח, תיק שנחקר ביאחב"ל בשלהי 2013.


מולנר מוגדר על ידי יאחב"ל כדרוש לחקירה עקב חשד לביצוע עבירה של הלבנת הון בעת שהותו בחו"ל, עבירה שלפי יאחב"ל בוצעה בממשק לענייניו בישראל. נגד מולנר יש גם כתב אישום על הכשלת שוטר, אירוע בו הוא לא פתח דלת לבלשים שדפקו על הדלת וכאשר החלו לפרוץ אותה לבסוף בכוח התברר מולנר פתח את הדלת וטען שהיה ישן חברה. 


חשד נוסף הוא מעורבותו לכאורה בתיק האקדח שנתפס בבניין ברחוב הארנון ברמת גן, בניין שבו היתה דירה של חבריו. בעוד מולנר עזב את הארץ לפני פתיחת החקירה, חבריו שנותרו בארץ נעצרו, הורשעו ונשפטו למאסרים קלים יחסית של עד 21 חודש מהם הם כבר שוחררו. במסגרת הסדר הטיעון נמחק שמו של מולנר מכתב האישום אשר5 הופיע שם לא כנאשם אלא כמישהו שנכח בבניין. לפי המשטרה מולנר דרוש לחקירה בתיק זה מאחר והוא לא נחקר בענייןף עקב יציאתו מהארץ טרם תפיסת האקדח והמעצרים. 


בין העצורים אז, ליאור בליסה מרמת גן, שנחשב לאיש מבצעים אשר מקורב באופן מיוחד למולנר. לפני כשבועיים נמסר, כי בלשים של משטרת מרחב דן מנעו ניסיון חיסול של בליסה כאשר לכדו עבריין מוכר מסתתר ליד ביתו, ובעת מרדף אחריו הוא נקלט משליך אקדח. לפי אחת ההערכות, יתכן ומולנר שב לישראל לנוכח הסכסוך הזה אשר מוכר היטב למשטרה, בין כנופייה של עבריינים מאזור השפלה לבין בליסה, שכן בליסה נחשב לאחד מחבריו הקרובים, המוערכים והאהובים עליו.


מרבית הזמן בחו"ל שהה מולנר בחו"ל אולם בחצי השנה האחרונה נודע שהוא מעוניין לשוב לישראל, בין היתר עקב סיום ההליכים בתיק האקדח, ולשם כך הוא עבר להתגורר בקפריסין. לכל אורך התקופה הזו הוא התחזק ברמה הדתית, והגביר את תהליך החזרה בתשובה שלו. 


בתום חקירתו הלילה ביאחב"ל הוא נכלא והובא לדיון על הארכת מעצרו הבוקר בבית משפט שלום בפתח תקווה מוקדם מהצפוי. 


 מולנר בתפקיד הסנגור של עצמו


כבר בתחילת הדיון הודיע מולנר לבית המשפט כי הוא אינו מעוניין בייצוג משפטי ובחר לייצג את עצמו בדיון – וזאת מבלי לעדכן את אף אחד מפרקליטיו הקבועים. "אין לי עורך דין, אני לא רוצה עורך דין, ואני לא מאמין בהליך הזה", הצהיר מולנר באולם בית המשפט.


מיד לאחר דברים אלה הודיע השופט מנחם מזרחי לצדדים כי בדו"ח הסודי צוין אירוע, שלא מוצא ביטוי בפרטי העבירות שבגללן מתבקש המעצר, והוסיף כי גם ביחס לעניין הפורמלי, "לא אוכל לדון בעניינו של החשוד משום היכרות אישית עם האדם המצוין באותו נושא".


על פי הערכה, לא מן הנמנע כי בדו"ח צוין החשד או הערכה של המשטרה למעורבות של מולנר באירוע פלילי חמור של פגיעה באיש חוק מחודש נובמבר 2013, שזמן קצר לאחריו מולנר עזב את ישראל.  בעקבות הערת בית המשפט, הבהיר נציג המשטרה כי בשלב זה היחידה החוקרת לא תבקש את מעצר של מולנר ביחס לעניין זה.


מיד לאחר דברים האלה פנה מולנר לשופט ואמר: "הבנתי את מה שבית המשפט הסביר לי ואין לי התנגדות שבית המשפט הזה ידון בענייני. אתה במקרה שופט שיש לך ידע וניסיון בתחום, אני היום צריך להשתחרר, אני עובר רדיפות על ידי היחידה הזאת, כל האשמות האלה הן עלילה שקרית, ברור לי שבית המשפט שבוי בידיים שלהם ואין לו חופש ודרור להחליט לבד.


"נחתי בשדה והודעתי למשפחה שאני עצור. אני רוצה שבית המשפט ישחרר אותי, אני חושב שזאת האמת וככה צריך להיות. כל מה שבית המשפט שמע עלי לפני ואחרי, אני לא עשיתי אותם, ואני לא צריך לסבול עכשיו מעצרים. אני היחידי שיודע מה האמת...


"בית המשפט מסביר לי שמבקשים את המעצר שלי, וטוענים שקשרתי קשר עם אחרים לספק נשק, וכן עבירות הלבנת הון ועבירות מס ומבקשים להאריך את מעצר בעשרה ימים. אני לא מוכן להיות אפילו לא שעה אחת עצור, זה מעצר שווא, אני מבטיח לך, אני לא בא לעשות הצגות. אני יודע שמספיק חשד סביר למעצר, אבל לעצור אותי זאת טעות גדולה מאוד. תעשו מה שאתם רוצים כרצונכם. יש לי שני תחתונים וגופיה, אין לי דברים נוספים. לא מעניין אותי ציוד, מעניין אותי היום להשתחרר, לא מקובל עלי כל ההליך הזה, הכל זה עלילה, עברתי את זה עשרות פעמים".


לאחר שנציג המשטרה הדגיש שוב את חומרת העבירות שמיוחסות למולנר, האחרון שב ופנה אל השופט מזרחי: "אין לי מה להגיד. אני לא רוצה סנגור ציבורי, תייצג אותי אתה. אתה מבין בעצמך שהם לא מציגים ראיות והם יכולים להציג לך את הדברים איך שהם רוצים, והיו לך בעצמך החלטות כאלה שהציגו לך ראיות חלקיות".


בתום הדיון קבע השופט מזרחי כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות וכן ציין השופט כי בחומר החקירה קיימת אינדיקציה לחשש לשיבוש מהליכי משפט. אולם, מאחר ומולנר אינו מיוצג על ידי עו"ד החליט השופט להסתפק בתקופת מעצר קצרה על מנת לפקח על התקדמות החקירה. מעצרו הוארך עד 6 באוקטובר.
הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  ארגון החמאס טוען הערב לראשונה באופן רשמי כי המוסד הישראלי עומד מאחורי חיסולו של מהנדס און ליין 0 27 16-11-2017, 22:26
תגובה אחרונה: און ליין
  *דוברות ארגון הצלה:* גבר כבן 37 נפצע באורח קל-בינוני לאחר שנפל ממכולה בבית העלמין הס אורח 0 110 08-10-2017, 11:08
תגובה אחרונה: אורח
  פרסום ראשון: "שודד הברינקס" אילן קופרמן סגל נעצר בחשד להחזקת כסף מזויף. בביתו נמצאה אורח 0 115 06-10-2017, 11:34
תגובה אחרונה: אורח
  פעילת ארגון שמאל קיצוני קראה לעבר סלומון גברייה הי"ד , דקות ספורות לפני שנרצח בפיגוע משה 0 145 28-09-2017, 22:37
תגובה אחרונה: משה
Smile *‏הותר לפרסום: איציק בר מוחא, ראש ארגון הפשיעה מירושלים, נעצר בחשד לתכנון פיגוע פלילי אורח 0 148 17-09-2017, 15:26
תגובה אחרונה: אורח
  דובר צה"ל טנק של צה"ל תקף עמדה של ארגון הטרור חמא"ס בדרום רצועת עזה און ליין 0 165 24-07-2017, 01:56
תגובה אחרונה: און ליין
  לקראת תקופת חופשת "בין הזמנים" במגזר הדתי חרדי, ארגון אלו"ן בראשותי ערך פעילות הסברתי אורח 0 162 23-07-2017, 21:21
תגובה אחרונה: אורח
  וואלה : ‏דתי שנחשד בהכאת בנותיו במהלך סעודת השבת נעצר ונחקר במשטרת ירושלים. שופטת השל אורח 0 155 12-07-2017, 08:59
תגובה אחרונה: אורח
  דוברות המשטרה: (מחוז ש"י) *נער כבן 16 נעצר בחשד כי דקר גבר בשנות ה 20 בעיר ביתר עלי אורח 0 161 11-07-2017, 09:06
תגובה אחרונה: אורח
  תוצאות הבחירות: עמיר פרץ 32.7% אבי גבאי 27.08% יצחק הרצוג 16.7% אראל מרגלית 16.1% און ליין 0 155 04-07-2017, 22:42
תגובה אחרונה: און לייןמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..