מודעה
עסקאות מכר מרחוק
עסקאות מכר מרחוק

[Image: spacer.gif]
[Image: 3878141.jpg]
עסקאות מכר מרחוק - זהירות

רכשתי מוצר או שירות באינטרנט - האם מותר לי לבטל את העסקה?

מהו מכר מרחוק, מהם התנאים לביטול העסקה ומהן התוצאות?

רכישה באינטרנט, או רכישה בטלפון לאחר עיון בקטלוג שנשלח לתיבת הדואר או על סמך פרסום בעיתון, היא רכשה שבמהלכה אין מגע ישיר בין המוכר לקונה, והקונה לא יכול לראות ולבדוק את המוצר המוצע. הצרכן מסתמך רק על המידע שפורסם באתר או בקטלוג, ועשוי להתברר פער בין תיאור המוצר או השירות לבין מה שנרכש בפועל.

במועצה לצרכנות מתקבלות תלונות רבות של צרכנים אשר ביצעו הזמנת מוצרים או שירותים באינטרנט או בטלפון (מוצרי חשמל, רהיטים, מוצרי קוסמטיקה, ספרים, חבילות נופש), ומלינים על כך שלא קבלו את המוצר או שקבלו מוצר שונה או פגום. צרכנים אחרים התחרטו מיד לאחר ביצוע העסקה, אולם המוכר סירב לבטל.

חוק הגנת הצרכן מקנה הגנה בעסקת מכר מרחוק, ומאפשר לצרכן לבטל את העסקה בתנאים מסוימים.

* המידע במדור זה הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי בהתאם לכל מקרה ונסיבותיו.

[Image: plus_button.gif]הזמנתי רהיטים שפורסמו בקטלוג, אבל מיד לאחר מכן התברר לי כי טעיתי וכי המידות כלל לא מתאימות לצרכיי. האם ניתן לבטל את העסקה וכיצד מבצעים את הביטול?

[Image: plus_button.gif]רכשתי מחשב באינטרנט. לא קיבלתי מסמך בכתב המפרט את פרטי העסקה ואת אפשרות ביטולה. לאחר 16 יום מיום קבלת המחשב, גיליתי כי המחשב לא מתאים לצרכיי והתחרטתי על העסקה. האם עדיין באשפרותי לבטלה?

[Image: plus_button.gif]אני מעוניין לבטל עסקה שנעשתה באמצעות אתר אינטרנט. האם עלי לשלוח הודעת ביטול בכתב?

[Image: plus_button.gif]רכשתי מקרר באתר אינטרנט, אולם ספקו לי מקרר שונה (בצבע ובגודל). אתר האינטרנט מסכים לבטל את העסקה אולם דורש תשלום דמי ביטול של 5% ובנוסף תשלום בגין הוצאות הובלה לצורך אספקת המוצר והחזרתו לספק. האם הדרישה חוקית?

[Image: plus_button.gif]הזמנתי חבילת נופש באינטרנט ביום א' לטיסה ביום ו'. החבילה כוללת טיסה, לינה וארוחת בוקר במלון ל-7 ימים. כשעה לאחר ביצוע ההזמנה ביקשתי לבטל את העסקה אולם הסוכן סירב וטען כי אין לי זכות ביטול. האם זה חוקי?

[Image: plus_button.gif]האם ניתן לבטל רכישת מוצרים מכל סוג שהוא?

שלחתי מכתב ביטול עסקה בדואר רשום תוך המועד הנקוב בחוק. עבר כבר חודש מיום קבלת הודעת הביטול אולם לא קיבלתי החזר כספי.

הזמנתי שירותי גישה לאינטרנט בטלפון, האם אני יכול לבטל את העסקה לאחר תחילת מתן השירות?

ביטלתי עסקה לרכישת שירותי טלוויזיה בכבלים שנעשתה במכר מרחוק. האם אני חייב לשלם דמי מנוי, דמי ביטול ודמי התקנה?
הגב

[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.

משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..