מודעה
עקבים מזיקים לרגל או שזה סתם שטויות
#1
השמח לתשובה על העקבים

כל מה שאתם יודעים

הגב
#2
זה רשמי: עקב מעל 5 ס"מ הורס לנו את הרגליים
מחקר בריטי חדש חושף כי הליכה בעקבים היא אחד הגורמים לפגיעה עצבית בכף הרגל. בסיכון גבוה: נשים בגיל המעבר שנוהגות לנעול עקבים גבוהים וצרים בעלי "שפיץ" מחודד
nrg סגנון |

נמצאה הגושפנקא למחאת הדיילות: חוקרים בריטיים טוענים כי אחד הגורמים לבעיות עצבים בכף הרגל הוא הליכה בנעלי עקב גבוהות וצרות. לדברי החוקרים, הליכה בעקבים עשויה לגרום להתפרצות תסמונת דלקתית נפוצה בשם "מורטון נוירומה", המשפיעה על העצבים באזור אצבעות כף הרגל.
תגיות: עקבים, מערכת העצבים,מחקר
נמצאה הגושפנקא למחאת הדיילות: חוקרים בריטיים טוענים כי אחד הגורמים לבעיות עצבים בכף הרגל הוא הליכה בנעלי עקב גבוהות וצרות. לדברי החוקרים, הליכה בעקבים עשויה לגרום להתפרצות תסמונת דלקתית נפוצה בשם "מורטון נוירומה", המשפיעה על העצבים באזור אצבעות כף הרגל.

על פי המחקר החדש, שנערך בבתי החולים הלימודיים בברדפורד, אנגליה, התסמונת פוגעת בעיקר בנשים בגילאי 40-69 שנוהגות לנעול נעלי עקב. מניתוח נתונים שערכו החוקרים, עולה שבשנה שעברה אושפזו בבתי החולים בבריטניה 2,532 נשים בנות 40-69 שסבלו ממורטון נוירומה. לדברי החוקרים, מדובר בעלייה של למעלה מפי שניים במספר המאושפזים בעקבות התסמונת בעשר השנים האחרונות.

צילום: שאטרסטוק
נראה נהדר - אבל מסוכן. תמונת המחשה צילום: שאטרסטוק

בנוסף ציינו החוקרים כי מספר הנשים שהגיעו בשנה שעברה לבתי חולים בבריטניה בעקבות התסמונת, גדול פי ארבעה ממספר הגברים שסבלו מהתסמונת ואושפזו בבתי חולים. נתון זה מלמד גם הוא על הקשר שבין נעלי עקב לתסמונת העצבית.

שירות הבריאות הלאומי בבריטניה אף הזהיר את הציבור שהליכה בעקבים צרים בעלי "שפיץ" מחודד בקצה, שגובהם למעלה מ-5 ס"מ, עשוי לגרום לתסמונת הכואבת. באתר של שירות הבריאות ישנו עמוד המוקדש לתסמונת, במסגרתו מצויין כי הנעלה הדוקה עשויה לגרום או להחמיר את התסמונת. בנוסף מצויין במפורש כי נעלי עקב הן הסיבה לכך ש"נשים נוטות לסבול ממורטון נוירומה יותר מגברים"

nrg ניוזלטר דיוור יומי

האורטופד אנדרו קרייג שהשתתף במחקר, אמר כי "ידענו כבר זמן רב שהתסמונת משפיעה בעיקר על נשים בגיל המעבר". קרייג הוסיף כי "ישנן ספקולציות לפיהן עקבים גבוהים או הנעלה הדוקה ולא טבעית - למרות שהם נראים נהדר, אני משוכנע - משחקים תפקיד בתסמונת".

קרייג גם הוסיף כי "מודעות מוגברת למורטון נוירומה יכולה להיות דבר טוב". לדבריו, באמצעות מודעות לתסמינים, עשויות להתגלות גם בעיות אחרות: "חוסר תחושה בכף הרגל יכול להיות סימן למצבים ובעיות אחרות שעשויים להיות מסכני חיים, כגון סכרת".

תסמונת מורטון נוירומה היא דלקת של העצבים שבין אצבעות הרגליים, שנגרמת כשאצבעות הרגליים לוחצות על העצב. התסמונת גורמת לעצבים ולרקמות שסביבם להתעבות, במה שחלק מהחולים מגדירים "הליכה על אפונים קשות". הלוקים בתסמונת חווים בתחילה דקירות כאב, אך לאחר תקופה של מספר חודשים, הופך הכאב לקבוע ולעיתים קרובות מקרין גם על הבהונות כעקצוץ או כתחושה משתקת.

בין התסמינים האפייניים למורטון נוירומה: עקצוץ ברווח שבין האצבעות השלישית והרביעית או השניה והשלישית, התכווצויות של אצבעות הרגליים, או כאב צורב בכרית כף הרגל או בכריות הבהונות.

הגב
#3
לא מבין אז למה ללבוש את זה שעות??

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.
משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };