מודעה
פיתוח חדש: טיפול שמפסיק מיגרנות - בסמארטפון
#1
Video 
פיתוח חדש: טיפול שמפסיק מיגרנות - בסמארטפון
מדענים פיתחו מכשיר ששולח זרמי חשמל דרך הטלפון החכם, שמתחבר לזרוע של המטופל. הזרמים חוסמים את אותות הכאב בעת התקף מיגרנה. חוקרים מביה"ח רמב"ם שבדקו את המכשיר קבעו שהוא נמצא יעיל בהפחתת הכאב

ד"ר איתי גל פורסם:  05.03.17 , 10:02תקווה לסובלים ממיגרנות: מדבקה ששולחת זרמים חשמליים דרך הטלפון הסלולרי הצליחה להפסיק התקפי מיגרנה באמצעות חסימת אותות הכאב. המתקן נבחן בבית החולים רמב"ם בחיפה ונמצא יעיל, כך דווח בכתב העת Neurology.


הפיתוח הוא מדבקה המוצמדת לזרוע ומאפשרת שליחת אותות חשמליים אל הגוף. אותות אלה מתערבים במערכת הרגולציה של הכאב במוח, וכך חוסמים את אותות הכאב האופייניים להתקף מיגרנה.

 
כדי לבחון את אפקטיביות המדבקה, ערך פרופ' דוד ירניצקי, מנהל מחלקת נוירולוגיה בבית החולים רמב"ם בחיפה, מחקר שכלל 71 מטופלים הסובלים ממיגרנה שחוו שניים עד שמונה התקפים בחודש ולא נטלו תרופות למניעת מיגרנה בחודשיים שלפני המחקר.


 
המשתתפים הניחו את המדבקה על החלק העליון של הזרוע זמן קצר לאחר תחילת התקף המיגרנה למשך 20 דקות. הם הונחו שלא ליטול תרופות למניעת מיגרנה למשך שעתיים.

 
המתקן תוכנת כך שיעביר זרמים חשמליים בתדרים שונים. קבוצות הבקרה בכל ניסוי קיבלו זרמים חלשים שלא היה להם אפקט על המוח כלל. קבוצות הניסוי קיבלו זרמים בארבע דרגות של עוצמה.
 
מתוך אלה שקיבלו את דרגת הגירוי הגבוהה ביותר, 30% מקבוצת הניסוי דיווחו כי המיגרנה נעלמה, בהשוואה ל-6% מקבוצת הבקרה. הטיפול נמצא יעיל ביותר כאשר ניתן בתוך 20 דקות מהופעת סימן המיגרנה הראשון.

 
תופעת הלוואי המרכזית עליה דיווחו המטופלים היא כאב קל בזרוע כתוצאה מהעברת הזרמים החשמליים. בקרוב יתחיל מחקר גדול יותר בארה"ב, שיכלול 200 מטופלים, ואם גם הוא יעבור בהצלחה, שיווקו של הפיתוח צפוי להתחיל בעוד כשנה.

 

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.
משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };