מודעה
פרפראות לשבת
#1
לע"נ האיש היקר באדם שבשבת יום פקודתו מאיר חי עוזיאל בן אברהם ז"ל

ת.נ.צ.ב.ה
יהי זכרו ברוך לעד אמן! 


להצלחת המשפחה היקרה שהקב"ה ימלא כל משאלות לבם לטובה ולחיים טובים אמן! 


דברי תורה לפרשת "חוקת"


"ויקחו אליך פרה אדומה" (יט' ב').
מובא בגמרא (ראש השנה כאSmile ": בקש קוהלת למצוא דבר חפץ"- בקש קוהלת (שלמה) להיות כמשה, יצאה בת קול ואמרה "וכתוב יושר דבר אמת" ע"כ.
 ולכאורה מדרש פליאה הוא ולא מובן !
מבאר החיד"א בספרו "חדרי בטן" בשם רבני אשכנז,  ששלמה המלך ביקש לידע טעמה של מצות פרה אדומה, כמו משה רבנו, וידיעתו מרומזת בפסוק בפרשתנו   "ולקחו ל'טמא מ'עפר ש'ריפת  ה'חטאת"  ר"ת ״למשה״ דהיינו שטעם לקיחת פרה אדומה נתגלה למשה, וביקש שלמה ג"כ לדעת משום ששמו גם רמוז בפסוק רק לא כסדר "למשה- שלמה" לכן על סמך זה ביקש לידע, יצאה בת קול ואמרה "וכתוב יושר דברי אמת" דהיינו רק מי ששמו כתוב ביושר רק הוא ידע דבר אמת, ושמו של שלמה לא כתוב ישר אלא שלא כסדר האותיות, ולכן אמר שלמה המלך בתהילים "אמרתי אחכמה והיא רחוקה ממני" משמע היה קרוב במה? באותיות  ולא כסדר, אבל "והיא" בגימטריא 341 וגם "פרה אדומה" גימטריא 341- רחוקה ממני.


*
"זאת התורה אדם כי ימות באוהל" (יט' יד')


הגמרא בברכות  (סג ע"ב)  אמר ריש לקיש אין דברי תורה מתקיימין אלא  במי שממית עצמו עליה שנאמר "זאת התורה אדם כי ימות באוהל"  רבינו ישראל מאיר מראדין בעל החפץ חיים מבאר שהתורה נתנה לנו כאן עיצה טובה איך לנצל את הזמן ללימוד תורה ע"פ משל : סווחר גדול היה טרוד במסחרו מבוקר עד ערב  כל היום בית המסחר היה שוקק חיים מסוחרים ואף לתפילה בציבור לא היה לו זמן שחרית היה חוטף לפני שפותח את עיסקו מנחה וערבית לפעמים כשהיה מניין יהודים היה מתפלל בקצרה, וללמוד תורה ודאי לא היה לו זמן, לאחר שנים החל לעשות חשבון נפש עם עצמו מה ייצא לי מזה כל כולי שקוע בעניני העולם הזה אבל עתה הלבין שערי וזקני ונידלדל כוחי וזה האות לאדם להכין עצמו לעולם שכולו טוב, אי לכך כסוחר ממולח קיבל על עצמו להכין צידה לדרך, והחליט לשנות מבדר יומו כל בוקר קיצץ 3 שעות כדי להתפלל בציבור ולקבוע עיתים לתורה, כשראתה רעייתן שבעלה מאחר  שאלה אותו לפשר הדבר אך הוא התחמק, כשנשנה הדבר כמה פעמים פקעה סבלנותה החליטה אשתו להתחקות אחריו, והנה לתדהמתה החל בעלה להיות כאחד הלמדנים !! ,  ואז החלה לטעון כלפיו איך אתה עוזב את החנות בזמן כזה חשוב כשכל הלקוחות מחכים לך, וכי לא איכפת לך מההפסד שנגרם לבית העסק? לא איכפת לך שלקוחותינו יפנו למתחרים שלנו? ,  ענה לה בעלה אישתי היקרה אם מלאך המוות היה בא לקחת אותי עכשיו וכי היית טוענת טענות שווא אלו של הפסד ממון ולקוחות?!, ודאי שלא, א"כ חשבי לך שכל יום מגיע מלאך המוות ולוקח אותי לשעתיים ומחזיר אותי,  וזוהי כוונת הגמרא "אין דברי תורה מתקיימין  אלא במי "שממית" עצמו עליה"- היינו ששם עצמו כמת כדי שאף אחד לא יפריע לו בלימוד התורה וכל הטרדות יהיו טפלים ללימוד התורה, זכינו לראות את גדולי ישראל איך הם ממיתים עצמם בלימוד התורה ובפרט בדור האחרון כל עם ישראל ראה אין מרן מאור ישראל רבינו עובדיה יוסף זצ"ל, שם עצמו כמת כשלמד תורה אפילו כשראש הממשלה הגיע אליו ועמד מולו במשך 15 דקות !!!, מרן זצ"ל אפילו לא הרגיש את המהומה לידו אלא המשיך והמשיך ללמוד כששם עצמו כמת, אשרי הדור שככה לו.


שבת שלום

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.


אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  ב"ה ממתק לשבת פרשת ויגש תשע"ח אחד מתלמידי הבעל שם טוב קרא פעם בספרים שמי שנמנע מלדבר אורח 0 118 23-12-2017, 19:16
תגובה אחרונה: אורח
  *השבת יום השנה ה64 לפטירתו של החזון איש זצוק"ל* סיפור לשבת בשנת תש"ח, שלוש שנים לאחר אורח 0 157 04-11-2017, 23:02
תגובה אחרונה: אורח
  שלום רב לכבוד הרב. מצטער להפריע לרב בעיצומן של ההכנות לשבת, אולם הרגשתי חובה לפנות לר און ליין 0 64 04-06-2017, 01:46
תגובה אחרונה: און ליין
  ב"ה ממתק לשבת פרשת ויקרא תשע"ז איש עסקים שהקים חברה מצליחה מאוד, זימן את כל המנהלים און ליין 0 87 02-04-2017, 01:57
תגובה אחרונה: און ליין
  ממתק לשבת פרשת כי תשא תשע"ז שני אנשים אשר חלו במחלה קשה, חלקו את אותו החדר בבית הרפ און ליין 0 125 17-03-2017, 15:41
תגובה אחרונה: און ליין
  ב"ה ממתק לשבת פרשת בא תשע"ז חנן היה ילד חכם מאוד, מפעם לפעם אהב ללכת לקרקס, מכל החי און ליין 0 131 03-02-2017, 02:25
תגובה אחרונה: און ליין
  פרפראות לפרשת ויצא און ליין 0 551 11-12-2016, 00:41
תגובה אחרונה: און ליין
  ??????????? *פרפראות לפרשה מתוך עלון "אביר יעקב"* *"וְהִנֵּה סֻלָּם מֻצָּ און ליין 0 183 10-12-2016, 22:13
תגובה אחרונה: און ליין
  ב"ה ממתק לשבת פרשת וילך שבת תשובה תשע"ז מסופר על חסיד מבוגר מרוסיה שזכה לצאת את גבו און ליין 0 86 09-10-2016, 00:26
תגובה אחרונה: און ליין
  ממתק לשבת פרשת נצבים תשע״ו און ליין 0 126 01-10-2016, 22:14
תגובה אחרונה: און לייןמשתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };