מודעה
שיעול אצל תינוקות
#1
שיעול אצל תינוקות
[/url]


החורף הגיע ואיתו שלל מחלות שאחת הנפוצות שבהן היא שיעול אצל תינוקות. אז מה עושים כשהשיעול מתגבר בלילה ולא נותן לכם ולתינוק לישון, איך עוזרים לתינוק להיפטר מהליחה ומאיזה גיל מותר לתת סירופ לשיעול? טיפים להורים
 
בשנים הראשונות לחייהם, ילדים רגישים לזיהומים בדרכי הנשימה, ולכן עלולים לחלות בצינון עד 10 פעמים בממוצע במהלך השנה. תינוקות ופעוטות עד גיל שנתיים, הנמצאים במסגרות מחוץ - בפעוטון, משפחתון, גן או שיש להם אחים גדולים, נמצאים בסכנת הידבקות גדולה יותר לעומת תינוקות אחרים.  
[Image: AnchorIcon.gif]למה הם משתעלים?

 [url=http://www.cts.co.il/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98-%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%9C][Image: tiptipotmucolit1.jpg]

[Image: medilink-purchase.png]
הסיבה השכיחה ביותר למקרי שיעול אצל תינוקות וילדים היא התקררות פשוטה המתבטאת בנזלת, חום ושיעול. השיעול הוא רפלקס המסייע לגוף להיפטר מחיידקים וזיהומים שחדרו למערכת הנשימה, ושומר על הריאות. אך למרות שלשיעול תפקיד חשוב בהגנה על הגוף, הוא מטריד את התינוק, מעייף אותו ואף מפריע לו לישון. 
ישנם ילדים שהשיעול מתגבר אצלם בשעות הלילה ואז גם אתם וגם הילדים סובלים. לרוב, הסיבה לכך היא ירידת הנזלת למערכות הנשימה הגורמת לתינוק להשתעל כשהוא במצב שכיבה. חשוב שתדעו כי שיעול לילי אינו שונה משיעול ביום ואינו דורש טיפול שונה.


[Image: AnchorIcon.gif]שני סוגי השיעול הנפוצים הם:

שיעול יבש (סטרידור): בדרך כלל מלווה בקשיי נשימה ומעין צפצופים המופעים בשאיפה. נפוץ בקרב ילדים עד גיל שלוש. צרידות ושיעול חזק הם סימפטום לשיעול מסוג סטרידור. הגורמים להידבקות בסטרידור הם בעיקר וירוסים, זיהומים או אלרגיה. במקרים קיצוניים הדלקת הגורמת לסטרידור עלולה להתפתח לברונכיטיס או לדלקת ריאות. 

שיעול עם ליחה (כיח): 
הליחה נוצרת על ידי רוק וריר מדרכי הנשימה, שהגיע אל הפה על ידי שיעול. הליחה מפריעה לתינוק לנשום ולכן הוא עלול להקיא כדי להיפטר ממנה. ליחה שאינה מפונה ממערכת הנשימה מהווה מצע לפעילות בקטריאלית. לכן רצוי לסייע לתינוק להיפטר מהליחה על ידי טיפול מתאים.  
  

[Image: AnchorIcon.gif]כך תקלו על השיעול
בדרך כלל השיעול חולף מעצמו, אך ניתן ורצוי להקל על התינוק בדרכים שונות. 

סירופים נגד שיעול 
הסירופים יעילים בהפחתת הליחה ומסייעים לשיעול לעבור מהר יותר. סירופ טיפטיפות מוקוליט מתאים במיוחד לפעוטות כיוון שהוא מפחית את צמיגות הליחה ומסייע לפעוט לנשום יותר בקלות. כמו כן, ניתן לתת אותו לתינוק במנות קטנות לבליעה וכן הוא מגיע בטעם קרמל. על מנת לרכוש את הסירופ לפעוטות מתחת לגיל שנתיים יש צורך במרשם רופא. 

מכשיר אדים 
רצוי לבחור במכשיר אדים קרים על פני אדים חמים מחשש לכוויות. קרבו את המכשיר למיטת הילד, כדי שיהיה שהאדים יהיו קרובים אליו והוא יוכל לנשום אותם בזמן השינה. אפשר להוסיף למכשיר האדים טיפות של אקליפטוס, המקלות על הנשימה. לאחר השימוש במכשיר, הקפידו לנקות ולייבש אותו כדי למנוע עובש וזיהום.  

אינהלציה: 
מכשיר חשמלי דרכו ניתן לתת לתינוק תרופות למחלות נשימה. כדי שהתינוק ישאף את התרופה יש לשים על פניו את המסכה המחוברת למכשיר. רצוי לבצע את הטיפול בזמן שהתינוק ישן, כדי שלא יתנגד או יבכה. התרופות בהן משתמשים במכשיר הן וונטולין – מרחיב סימפונות הריאה, ובודיקורט – תרופה ממשפחת הסטרואידים המפחיתה את התהליך הדלקתי המתלווה לקוצר הנשימה ולמחלת האסתמה, ותרופות נוספות דומות. התרופות ניתנות באמצעות מרשם רופא. כמו כן, לפני השימוש במכשיר, יש להיוועץ ברוקח ולוודא שהוא אכן מתאים לשימוש בתינוקות ופעוטות. 
דבש: מחקרים שונים מצאו כי דבש הוא טיפול יעיל נגד שיעול. שימו לב: אין לתת לפעוטות מתחת לגיל שנה דבש, מחשש מהדבקות ברעלן הבוטולינום.[Image: iStock_000005528590XSmall.jpg]

עיסוי: אם התינוק סובל מליחה מרובה, רצוי לעסות את גבו לאחר האמבטיה בשמן זית מחומם קלות את גב הילד. לאחר העיסוי טפחו על גב התינוק כדי להקל על יציאת הליחה. 

תזונה: 
הימנעו מאכילת מזונות הגורמים להופעת ליחה כגון חלב, פירות ובוטנים. כמו כן, אם אתם משתמשים בתחליף חלב, תוכלו להחליף אותו תחליף חלב צמחי. 


[Image: AnchorIcon.gif]מתי צריך לפנות לרופא?

אמנם שיעול אינו נחשב מחלה קשה ולרוב ניתן להתמודד איתו באמצעות טיפול בבית, חשוב שתשימו לב שלא חלה החמרה במצב.
אם הבחנתם בסימנים הבאים עליכם לפנות לרופא:
    []שיעול שאינו חולף כעבור שבוע או מלווה בחום, קוצר נשימה או כאב   
    [
    ]אבדן תיאבון, עד כדי סירוב לאכול מספר ארוחות, וחשש להתייבשות
  • עצבנות חריגה או אי־שקט חריג היכול לרמז על מצוקה נשימתית, ישנוניות או אדישות, העלולים לרמז על התפתחות של מחלה חיידקית חריפה
בנוסף, אם גילו של התינוק הוא פחות משלושה חודשים דעו כי הוא רגיש מאוד לווירוסים וחיידקים, היכולים להתפתח אצלו למחלות קשות. לכן אם החום מגיע ל-38 מעלות ומעלה, עליכם לפנות מייד לרופא הילדים. 

הגב
#2
הכי פחד זה השיעולחם החזקים בחורף

הגב
#3
השיעולים *

הגב
#4
מעניין התינוקות משתעלים גם בקיץ.

הגב


[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.
משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..
window.onload = function(){ };