מודעה
תקדים? רוכב על אופניים חשמליים קיבל דו''ח ונקודות המחאה נגד האופניים החשמליים
תקדים? רוכב על אופניים חשמליים קיבל דו''ח ונקודות

המחאה נגד האופניים החשמליים והמלצות המשטרה להגביר את הצעדים נגדם עושים את שלהם בשטח? שלמה חלפון (21), תלמיד ישיבה מבני ברק, נסע בשבוע שעבר על אופניים חשמליים - וקיבל דו"ח על סך 500 שקלים, וכן 6 נקודות בגין נסיעה נגד כיוון התנועה, אף שאינו מחזיק ברישיון.

"נסעתי בבני ברק עם כיוון התנועה, הסתובבתי לרגע לחבר שלי ושוטר עצר אותי. ביקש תעודת זהות ואמר לי שאני מקבל קנס על זה שנסעתי בניגוד לכיוון התנועה", שיחזור חלפון, "לא האמנתי. אתה קונה אופניים, לא עושה תיאוריה ואין רישיון, איך אפשר לתת על זה דו"ח? ועוד נקודות? אין לי בכלל רישיון. ראיתי שהשוטר ממש ישב באוטו וחיפש עבירה לתת לי".

"שינוי גישה של המשטרה"

לאחרונה התעוררה מחאה ציבורית נגד האופניים החשמליים, שגרמו בחודשים האחרונים לפחות לשלושה מקרים של פגיעה חמורה באנשים בת"א. בעקבות המחאה הודיעה המשטרה כי היא תמליץ להגביל את השימוש בהם, וכן תגביר את האכיפה נגד הרוכבים.

לדברי עו"ד רוני פאלוך, ממשרד לויתן פאלוך עורכי דין, "מתן הדו"ח לנהג אופניים חשמליות בגין נהיגה נגד כיוון התנועה מאפיין שינוי גישה של משטרת התנועה כלפי רוכבי האופניים. חשוב לציין כי אין כל פגם חוקי במתן דו"ח תנועה לרוכב אופניים. גם העובדה שהרוכב אינו מחזיק ברישיון נהיגה אינה מונעת מתן דו"ח. לעניין הניקוד, אם אין לנהג רישיון נהיגה - אין כל משמעות לכך".

לא היה אפשר להשיג תגובה רשמית של אגף התנועה במשטרת ישראל, אך לדברי גורם במשטרה, "בהחלט יש אכיפה על רוכבי האופניים החשמליים, למרות שנושא החקיקה עדיין לא הסתיים. יש עוד שאלות רבות והמחוקק צריך לתת את דעתו על נושאים נוספים".

http://www.israelhayom.co.il/article/291773
הגב

[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.

אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
Thumbs Up הצלה יו"ש: כביש 5 סמוך למחסום אורנית ת.ד קטלנית רוכב אופנוע הרוג טרם נקבע רשמית ת אורח 0 90 21-06-2017, 22:34
תגובה אחרונה: אורח
  דוברות מד"א :בשעה 22:47 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על רוכב אופנוע שהיה אורח 0 93 21-06-2017, 22:26
  זק"א תל אביב, רח' יפת, ת.ד, רוכב אופנים שנפגע מרכב, צוות מדא מטפל בגבר כבן 25 במצב ק אורח 0 50 11-06-2017, 22:43
  רוכב אופנוע כבן 25 נהרג הערב (שבת) כשהתהפך בכביש 65 מצומת אלון התבור לכיוון נעורה. און ליין 0 75 20-05-2017, 23:49
תגובה אחרונה: און ליין
  קורצקי פוטר מהפועל ת"א *המאמן קיבל את ההודעה משרון ניסנוב און ליין 0 87 16-05-2017, 22:59
  מבזק גלובס: ירידה במחיריי הדירות החדשות ברק כהן, ממובילי המחאה "באים לנקאים" מושעה משה 0 87 16-05-2017, 12:29
תגובה אחרונה: משה
  פתיחת עסקים בשבת? הפרחים לדרעי דרעי קיבל בדיוק את מבוקשו משה 0 80 09-05-2017, 12:23
תגובה אחרונה: משה
  כתב האישום נגד צעיר תושב אשקלון: "קיבל 873 אלף ש' עבור העבירות" צופה 0 49 24-04-2017, 23:15
תגובה אחרונה: צופה
  נער בן 16 נפצע באורח בינוני היום (רביעי) לאחר שנפגע מכלי רכב בעת שרכב על אופניים חשמל צופה 0 53 05-04-2017, 12:12
תגובה אחרונה: צופה
  זק"א: תל אביב, רח' בכור ש.שטרית /פנחס רוזן, ת.ד רוכב אופניים חשמליים שנפגע מרוכב אופנ און ליין 0 342 03-04-2017, 18:43

משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים

About Us
    Write About your Forum and stuff where this theme is Placed Just I am trying to extend the paragraphs to make some nice looking lines. But you can write about your forum lol. Like what your forum have special and all. or just leave what i have written if you don't like to write much..