דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
תקדים? רוכב על אופניים חשמליים קיבל דו''ח ונקודות המחאה נגד האופניים החשמליים
תקדים? רוכב על אופניים חשמליים קיבל דו''ח ונקודות

המחאה נגד האופניים החשמליים והמלצות המשטרה להגביר את הצעדים נגדם עושים את שלהם בשטח? שלמה חלפון (21), תלמיד ישיבה מבני ברק, נסע בשבוע שעבר על אופניים חשמליים - וקיבל דו"ח על סך 500 שקלים, וכן 6 נקודות בגין נסיעה נגד כיוון התנועה, אף שאינו מחזיק ברישיון.

"נסעתי בבני ברק עם כיוון התנועה, הסתובבתי לרגע לחבר שלי ושוטר עצר אותי. ביקש תעודת זהות ואמר לי שאני מקבל קנס על זה שנסעתי בניגוד לכיוון התנועה", שיחזור חלפון, "לא האמנתי. אתה קונה אופניים, לא עושה תיאוריה ואין רישיון, איך אפשר לתת על זה דו"ח? ועוד נקודות? אין לי בכלל רישיון. ראיתי שהשוטר ממש ישב באוטו וחיפש עבירה לתת לי".

"שינוי גישה של המשטרה"

לאחרונה התעוררה מחאה ציבורית נגד האופניים החשמליים, שגרמו בחודשים האחרונים לפחות לשלושה מקרים של פגיעה חמורה באנשים בת"א. בעקבות המחאה הודיעה המשטרה כי היא תמליץ להגביל את השימוש בהם, וכן תגביר את האכיפה נגד הרוכבים.

לדברי עו"ד רוני פאלוך, ממשרד לויתן פאלוך עורכי דין, "מתן הדו"ח לנהג אופניים חשמליות בגין נהיגה נגד כיוון התנועה מאפיין שינוי גישה של משטרת התנועה כלפי רוכבי האופניים. חשוב לציין כי אין כל פגם חוקי במתן דו"ח תנועה לרוכב אופניים. גם העובדה שהרוכב אינו מחזיק ברישיון נהיגה אינה מונעת מתן דו"ח. לעניין הניקוד, אם אין לנהג רישיון נהיגה - אין כל משמעות לכך".

לא היה אפשר להשיג תגובה רשמית של אגף התנועה במשטרת ישראל, אך לדברי גורם במשטרה, "בהחלט יש אכיפה על רוכבי האופניים החשמליים, למרות שנושא החקיקה עדיין לא הסתיים. יש עוד שאלות רבות והמחוקק צריך לתת את דעתו על נושאים נוספים".

http://www.israelhayom.co.il/article/291773
תגובה מהירה 

הגב

[-]
תגובה מהירה
הודעה
הקלד את תוכן התגובה שלך כאן.

אשכולות דומים...
אשכול יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה
  כשנה לאחר שביהמ"ש המחוזי בת"א הורה לפסול את הבחירות לראשות העיר בת ים, קיבל ביהמ"ש הע און ליין 0 39 20-02-2017, 21:31
תגובה אחרונה: און ליין
  *רוכב אופנוע נפגע מרכב בירושלים ונפצע בינוני - תמונות* און ליין 0 56 20-02-2017, 00:12
  דוברות איחוד הצלה: נער שרכב על אופניים חשמליים נפצע בינוני בתאונה עם מעורבות רכב שטח און ליין 0 58 19-02-2017, 18:09
  דוברות איחוד הצלה: צעיר שרכב על אופניים נחבל בראשו כתוצאה מפגיעת רכב ברחוב קפלן באזור און ליין 0 50 14-02-2017, 21:37
  ‏גלי צה״ל: סגן ראש העיר ירושלים סיפר [email protected]_lib‬⁩: שר הבינוי קיבל טלפון מרה"מ און ליין 0 77 08-02-2017, 20:28
  י-ם: התקבל דיווח על רוכב אופניים הלבוש בג'ינס כחול וחולצה משובצת הנע על ציר הרכבת הקל און ליין 0 32 06-02-2017, 17:04
  אתאלי 'ידיעות' בטוויטר: גורם בסביבת ראש הממשלה: נתניהו קיבל ייעוץ משפטי מפורט על מה מ און ליין 0 69 25-01-2017, 18:21
  הודעה מתוקנת חכ אחמד טיבי בשיירת מכוניות המחאה: ההפגנה של המכוניות היא צעד נוסף און ליין 0 24 23-01-2017, 11:58
  זק״א; כביש 4 מחלף מורשה ת.ד קטלנית, רוכב אופנוע נפגע מרכב ונהרג. בטיפול צוות 410 און ליין 0 17 18-01-2017, 18:25
  ‏אחרי סאגה ארוכה. העבריין שלום דומרני קיבל את הסדר הטיעון וירצה שש שנות מאסר. און ליין 0 22 11-01-2017, 14:17
קישור מקוצר לאשכול זה
» צפיות: 144

הנצפים ביותר לאחרונה
דוברות המשטרה (אגף התנועה): שיבושי תנועה כביש 2 לדרום, בכפר שמריהו בעקבות רכב תקוע.
פורום: חדשות ונייעס
» תגובות: 0
» צפיות: 28
?☕ *הפתגם היומי* ☕? ״מילים לא יוצרות מציאות, המשמעותיות שאנו נותנים למילים היא יוצ
??הדף היומי *בבא בתרא* דף ל״ב 3️⃣2️⃣? ? חמישי ,כ״ז שבט תשע״ז
» תגובות: 2
*בס"ד* *בוקר טוב... חיזוק יומי... כז' שבט* *חסד* בירושלים, לפני שנ
» צפיות: 27
*דוברות המשטרה( מרחב דן)* בשל מסע הלוויתו של מרן הרב אדלשטיין זצ"ל יסגרו לתנועה הרחו
» צפיות: 27
יום חמישי כ"ז שבט תשע"ז-23/2/2017 תחזית מזג האויר ל-8 ימים הקרובים: היום (חמישי)⛅️
» צפיות: 26
?? *להתחיל את היום בקדושה* ?? *הלכות תפילה* *יט*. באמצע הפרק של פסוקי דזמרה,
» צפיות: 26
בית המשפט המחוזי בירושלים ימסור היום את גזר דינו של הרב הראשי לישראל לשעבר, יונה מצגר
» צפיות: 25

משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים